» »

Katero digitalno video kamero kupiti

Katero digitalno video kamero kupiti

branko73 ::

Kupujem digitalno video kamero pa nevem katero naj kupim?
Gledal sem sledeče:

Sony DCR-HC20E
Sony DCR-HC30E
in
Cannon 700 DM-Mv700i
Cannon 700 DM-Mv730i

Rad bi jo imel tudi za zajem fotografije.

Prosim če mi kdo lahko svetuje katero naj kupim.

Lep pozdrav
Branko
Branko

Nebomgabiksa ::

Sony te pride okoli 150K, Canon malenkost manj (za več featurjev :-).
Pa si mogoče razmišljal o JVC-ju, ki ima za malenkost po 170K daleč največ funkcij. Samo par bistvenih:
- fotoaparat 1600 x 1200
- 1/4" CCD z ločljivostjo 1.330.000 točk
- video preko USB (imaš pa seveda tudi FireWire)
Aja, model DR-D93... Je pa tut varianta GR-D53, ki je "auslauf" model in bi lahko kakšno dobro ceno dobil.
Jaz sem se že s parimi JVC-ji igral in bil vedno zelo zadovoljen.

Lp,
Andrej

Caligula ::

V Majdicu v Avstriji za 350 Evrov kupi Panasonic NV-GS11, ki je boljsi od nastetih kamer. Mjhen, vgrajena luc, 24kraten opticni zoom, manj pozresen pri bateriji, odlicen zvok,..

Za zajem fotografij pa pozabi na kamero, ker niso za to. Tista foto funkcija ni nic vredna pa ce ma nevemkoliko pikslov. Kupi za 30 jurjev nov Kyocera digitalni foto z 3.3 ali pa za 36 jurjev z 4 megapiksli pa Panasonic kamero pa mas dober foto pa dobro kamero.

Panasonica se da tudi v malo vecjem zepu nosit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

nodes ::

če danes kupuješ novo kamero, se je bolj pametno ozret po 1.3M CCD modelih. Se včasih je blo 800k too much za analogne TV. Za digitalne medije je blo to že premal. Sedaj pa še prihaja počasi HDTV in bo sploh žalostno gledatgor ene 800K posnetke. sploh fino bi blo da ne bi delala v prepletenem načinu...sam to je pa že preveč
:)

Caligula ::

Kamere z 1.3 megapiksli, 3,3 megapiksli,... se vedno za video uporabljajo samo 800.000 pikslov.

Skratka v kvaliteti videa se to sploh ne pozna. Samo pri fotografijah. Te pa so se vedno podpovprecne in je pac boljse in cenejse met dober foto in dobro kamero. Skratka:

Ce ma kamera 1.3, 3.3 ali vec megapikslov se to pri snemanju videa nic ne pozna.

Malo se na kvaliteti pozna, ce ma kamera 3 CCDje ampak je zadeva potem ful draga, video kvaliteta pa minimalno boljsa pa se to pri res dragih modelih. Skratka za osebno rabo je osnovna digitalka se predobra. Pa itak vsi pol to se stiskajo pa na DVDje pecejo tko, da so 3CCD kamere brezveze za karkoli drugega kot profesionalno rabo.

PA se zooma majo ponavadi manj.

Skratka NV-GS11 je optimum. PŠa se rocnih nastavitev je ogromno tko da ni treba bit cist odvisen od avtomatike in to zlo prav pride.

Olajuwon ::

enkrat tolko se strinjam s caligulo
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

pmodic ::

Panasonic PV-DV120. Moj brat jo ima in je zelo zadovoljen z njo. Je pa 3CCD kamera, cena je okoli 700€ pri Majdiču. Vsaj bila je.

branko73 ::

Zahvaljujem se vsem ,ki ste se potrudili in mi odgovorili in stem pomagali pri odločitvi. Odločil sem se da bom kupil JVC GR-D73 za 150 k.
še ekrat hvala!

Lep pozdrav :))
Branko


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero MINI DV KAMERO

Oddelek: Kaj kupiti
352773 (1766) Mr_Globus
»

Katero digitalno video kamero do 150K SIT?

Oddelek: Kaj kupiti
111887 (1591) prodan
»

Katero mini DV kamero?

Oddelek: Kaj kupiti
71572 (1425) iso2000
»

Digitalna kamera (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
636029 (5130) Caligula
»

Digitalna videokamera

Oddelek: Kaj kupiti
291927 (1581) Caligula

Več podobnih tem