» »

Srebrna konica za spajkalnik??!

Srebrna konica za spajkalnik??!

michobx ::

Me zanima kako se to obnese, ker mi bakreno razžira, pa mam doma nekaj srebra(uporabljen za lepljenje trakov-Adidas/planika) No pa bi ga porabu za spajkalnikovo konico - ga bo razžrlo ali ne??!

Leep pozdrav
Amd must be * Amd Athlon 2600 Barton@2277, Gigabyte GA 7vax,
Leadtek WinFast A400TDH(GF6800), 120+80GB Maxtor,
Ram 2*512 3200+1*256 3200, LC Power 550W --(ZRAČNO)

radiator ::

A si nebi rajši kupil prave kobice za spojkanje?
Kaj je jutri že bilo?

Jackal ::

Kupi raje pravo konico za spajkanje, ki je na konici ponikljana.

michobx ::

Pač sm človek k rad malo raziskuje:D - ja že že ponikljana, pa to s časom pregre(sm že ta drugo zgonu) Mam to srebro doma k nič nč več vredno(ne da se ga uporabit za nakit ker je pregret material) Lahko ga bi za to uporabil....
Očitno bom spet šel u HTEja pa kupil novo za 1,5k pa bo za naslednje pol leta
|O
Amd must be * Amd Athlon 2600 Barton@2277, Gigabyte GA 7vax,
Leadtek WinFast A400TDH(GF6800), 120+80GB Maxtor,
Ram 2*512 3200+1*256 3200, LC Power 550W --(ZRAČNO)

Jackal ::

Se pravi če ni nič vredno - potem probaj. Tudi če ti konico požre ne bo velike škode. Ima pa srebro še boljšo toplotno prevodnost kot baker.... tako da lahko celo dobro deluje.

zlabo ::

katero firmo spajkalnika oziroma konice imaš to, da jih tako na pogosto menjaš

schurda ::

Da ne bi odpiral nove teme: Imam 60W spajkalnik od Iskre. Rabil bi tanjšo konico (kot 30W), samo je ne dobim. Conrad nima. A se da kje dobit?

Še enio vprašanje: a lahko konico zbrusim, ali jo bo potem razžrlo?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

michobx ::

Mam nek iskrški spajkalnik(držalo in grelec) napajanje mam pa predelano - vse skupaj dobro deluje, samo je problem pri konicah, ker jih moram postružit - nestandardna luknja....in pol tam začne razžirat in kaj hitro preide na špičasti del;(
Bom probu s srebrom in bom kasneje tudi napisal kako se obnese8-)
Amd must be * Amd Athlon 2600 Barton@2277, Gigabyte GA 7vax,
Leadtek WinFast A400TDH(GF6800), 120+80GB Maxtor,
Ram 2*512 3200+1*256 3200, LC Power 550W --(ZRAČNO)

teedy ::

Tud js mam en problem, pred kakšnim tednom sem kupil Ersa spajkalnik, na vsake 2 dni sem spajkal kako urco ali dve, pa mi je že razžro konico;(( , ratala je vdolbinca v konico, kot da bi se topila ob žico;(( , kaj se da naredit, da do tega nebo več prihajalo?

Brane2 ::


Še enio vprašanje: a lahko konico zbrusim, ali jo bo potem razžrlo?


Ne, ker jo bo razžrlo.
On the journey of life, I chose the psycho path.

BluPhenix ::

Preveč pritiskaš s spajkalnikom. Spajkalnik ni dleto, dovolj je da takneš element, ki ga hočeš prispajkati.

michobx, si razmislil kaj, da bi kupil nov spajkalnik, mislim da bi te ob takem menjavanju konic prišel ceneje nov, kot pa da menjuješ konice vsake pol leta. Pa še stružit jih nebi bilo treba.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Brane2 ::

ud js mam en problem, pred kakšnim tednom sem kupil Ersa spajkalnik, na vsake 2 dni sem spajkal kako urco ali dve, pa mi je že razžro konico;(( , ratala je vdolbinca v konico, kot da bi se topila ob žico;(( , kaj se da naredit, da do tega nebo več prihajalo?


Spajkaj previdno in ne šari s konico po plastiki, katera rada nažre konico, čisti jo s potopom v kolofonijo in obriši jo ob vlažno gobico.

Možno pa, da je bila konica slaba. Je*at ga, gre za potrošni material, zamenjaj zadevo in piči dalje...
On the journey of life, I chose the psycho path.

teedy ::

Ja itak, sam prašam, da bi menjaval bolj redko:)) , kje pa se ta kolofonija kupi, kašn hte, delko...?

Brane2 ::

Chemo.

je pa tudi neka posebna stvr za čiščenje konic. Videt je, kot kak fino zmlet cinov prah, pomešan v nekakšnem trdnem čistilu in intenzivno zasmrdi po scavnici, ko not žokneš špico, jo pa lepo sčisti, samo tega ne moreš uporabljat stalno, ker tudi po svoje požira špico.

Vprašaj tam, kjer si kupil lotkolm, oziroma če gre za Erso, lahko pokličeš direktno na Belmet.
On the journey of life, I chose the psycho path.

neoto ::

Pa ko končas z lotanjem na konico nanesi nekaj cina. Meni deluje.

OChack ::

poniklane al pa srebrne so oky, k s epač pregreje mal pobrusš pa je, men je bakrena prvi dan počla sm jo pov odbil, nevem kako mi ratal to, zdj jo mam še 1cm pa jo pač brusm kdr se zasmodi, k bo zmankal bomo pa menal :D
Int€l inside, IDIOT Outside

Brane2 ::

Pa ko končas z lotanjem na konico nanesi nekaj cina. Meni deluje.


Jo, to obvezno. Očistiš konico, daš malocina gor in na vlažni gobici obrišeš višek...
On the journey of life, I chose the psycho path.

teedy ::

To sem vsakič naredil, no sj bom od zdej naprej, mau bl probu pazt:))

neoto ::

V čem se pa razlikuje kolofonija, ki jo kupiš v kakšni trgovini z elektroniko od tiste, ki jo dobiš v kmetijski trgovini? Poleg pakiranja in cene, mislim.

Brane2 ::

Pojma nimam. Jaz sem vedno kupoval nacenejšo varianto (tista vrečka s pol kile ali kilo)...
On the journey of life, I chose the psycho path.

madviper ::

Jaz sm razmišljal da bi si konico naredo z platine, sam so pol plani padli v vodo, kr je platino hudič obdelovat. Rostfrej pa ni dober, kr nima dobre toplotne prevodnosti. Ponikljane so najboljše, sam je hudič da če dost lotaš niklj dobesedno prekuriš :D
I'd like to do something crazy!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slab kontakt na RF ojačevalcu

Oddelek: Pomoč in nasveti
494560 (4160) Mitch
»

Kako lotati ekstremno male površine?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
81926 (1494) Brane2
»

Kakšen SPAJKALNIK ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
313659 (3120) MadMax
»

Spajkalnik ali spajkalna postaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5413536 (11785) VolkD
»

Spajkalnik

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
254664 (4148) SkIDiver

Več podobnih tem