» »

Google Picasa na Linuxu

Google Picasa na Linuxu

OSNews - Google se je končno usmilil uporabnikov enega alternativnih operacijskih sistemov, ki bi želeli uporabljati njegovo orodje za iskanje in organizacijo slik, Picassa. Od danes naprej si lahko brezplačno prenesete iz njihove domače strani prenesete različico Picasse za Linux.

Aplikacijo so pri Googlu prenesli s pomočjo Windows emulatorja Wine. To žal sicer ni pravi (tim. native) prenos na Linux platformo, kljub temu pa aplikacija deluje popolnoma normalno.

Trenutno so na voljo predpripravljeni namestitveni paketi za distribucije Red Hat, Fedora, Suse, Mandriva, Debian in Ubuntu, na voljo pa je seveda tudi splošni namestitveni program za ostale distribucije.

33 komentarjev

buba švabe ::

Ko jebe Picaso. Jst hočem Google Earth za Linux. Pa ne prek emulatorja, ampak tak kot se spodobi...
če hočeš razumet rekurzijo, moraš najprej razumet rekurzijo

linuxdady ::

Deluje.

buba švabe ::

Evo, sem probal. Frizne na vsake pet sekund. Fliknu dol. Nikol več.
če hočeš razumet rekurzijo, moraš najprej razumet rekurzijo

christooss ::

Buba če bodo naredi Gearth preko wine in bo tako odziven kot je Picassa potem je čist vseen a je emuliran. Sej ti tega sploh neveš.

--------------
edit: Men dela breproblema. Ni še zmrznilo od kar testiram
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Zgodovina sprememb…

jlpktnst ::

Najprej, wine ni emulator.

Drugič, zanima me a je to mišljeno z wine knjižnicami ali prek programa wine?

buba švabe ::

Buba če bodo naredi Gearth preko wine in bo tako odziven kot je Picassa potem je čist vseen a je emuliran. Sej ti tega sploh neveš.

Veš, ker so menuji in meessage boxi in te stvari grdi kot na Windowsih.

Drugače pa v redu dela, če mu dam, da skenira samo desktop. Če pa odprem Folder Manager in hočem browsat v /media, kjer imam mountane windows particije, pa frizne preden sploh zlista vse direktorije v /media...
če hočeš razumet rekurzijo, moraš najprej razumet rekurzijo

Zgodovina sprememb…

Racko ::

Porazno delovanje.

dragana ::

Ne vem kaj se mučijo, saj z wine deluje "normalna" Picasa (tista za Windowse).

farmer ::

screw linuxe, kje je OS X verzija?!
bleh

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: farmer ()

jype ::

OS X ma iPhoto.

Racko ::

@dragana: Pripravili so pakete za različne distribucije. :\

Looooooka ::

google software je itak...mnja brezvezen na kratko.
razn google earth.

MrStein ::

"uporabnikov alternativnih operacijskih sistemov"
ali mogoče "uporabnikov enega od alternativnih operacijskih sistemov" ?


In : so malo popečali, da dela v Wine emulatorju ali so skompajlali za linux z wine knjižnicami ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

fiore ::

picasa za linux ni skompajlan z winelibom, ampak so wine "vgradili" v picaso. picasa je deloval ze prej preko winea, vendar je za ta "port" google najel mojste iz codeweaverja in prispevali so vec kot 250 popravkov wine projetku.

da ni native port je po eni strani slabo, ker se pocasi starta in je precej procesorsko zahteven, po drugi strani pa je to dobro za sam wine ker bojo naredili en kup nenarejenih api klicov in popravli mimogrede se kake buge. to pomeni da bodo lahko pol tudi druga podjetja lazje in hitrejeprenesla svoje aplikacije na linux. boljse wine, kot nic.

sploh pa je wine se globoko v razvoju, tako da ce ga primejo velika podjetja kot je google se zna hitro izboljsati in postati zrelejsi in uporabnejsi.

google earth je naslednji.

Matevžk ::

google earth je naslednji.

Upaš (tudi jaz!) ali veš?
lp, Matevžk

fiore ::

vem.

http://www.linuxtoday.com/infrastructure/2006052601826NWSWRL

preberi predzadnji odstavek.

edit: pred-predzadnji je. se kaj si wineovci mislijo o temu: http://www.winehq.com/?issue=314

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fiore ()

M.B. ::

Picasa je sportana z libwine AFAIK. drugače pa QT je crossplatform OpenGL tudi, tu wine ni potreben AFAIK.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

fiore ::

m.b.:
Picasa je sportana z libwine AFAIK

ni ne winlib. se v downloadu pise " Total size: 24MB. Picasa software (9MB), Wine (12MB) and Gecko engine (3MB)."

google earth, kot je to razvidno iz wine weekly newspaperja bo verjetno na enak nacin narejen: "Now, back in February I conjectured that Google would probably provide a copy of Wine to run Picasa with and that it would be a straight up Windows app rather than a traditional Winelib port. That proved to be the case and you can expect the same for Google Earth.".

Oven-2k ::

Meni pa tale reč presneto počasi dela na linuxu :( Damn... Pa sem se že tako veselil da jo bom lahko tudi na linuxu uporabljal ker je res edn bolših programov za pregledovanje slik po mojem mnenju :)
Rok

minmax ::

M.B. ce z QT mislis, QuickTime potem ta ni crossplatform, za Linux in ostale Unixe razen seveda MacOSX ga ni

fiore ::

Oven-2k: pocaki da poskenira vse mape, potem bo zacelo delat normalno.

minmax: qt je qt... od trolltecha. kde je v qtju narejen.

M.B. ::

@fiore Potem pa zgleda ni sem zdaj opazo da je wine binary v namestitveni mapi tudi.

@minmax z QT sem mislil Trolltechev QT, kot je fiore povedal.

In portanje Google earth z wine-om bi bla čista bedarija. Native port bi bil dosti boljši, ker uporavlja crossplatform stvari.

Picassa je zelo hitro poskenirala mape kar nekaj GB slik. Zelo odzivna ne rabi ne vem koliko procesorja. Edino moti me Windows look menijev in da ne prikaže čšžjev v imenih map.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Oven-2k ::

Oven-2k: pocaki da poskenira vse mape, potem bo zacelo delat normalno.


Sem počakal, brez skrbi... In je šlo v bistvu kar hitro - ni bilo kake bistvene razlike v primerjavi z Winsi... Ubistvu gre zelo počasi scrollanje gor in dol... tako na seznamu folderjev kot v oknu s thumbnaili... Samo če drugim to vredu dela je izgleda pri meni nek problem :(

Edit: A je to možno da zato, ker nimam strojnega pospeševanja grafike - ATIjevi driverji po nekem čudežu nočejo delat :S
Rok

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oven-2k ()

fiore ::

Edit: A je to možno da zato, ker nimam strojnega pospeševanja grafike - ATIjevi driverji po nekem čudežu nočejo delat :S

verjetno bo to krivo ja. jaz mam nvidio in dela gladko :D

Oven-2k ::

Ja sj tud ATI dela na linuxu gladko, samo js sm bol noob pa sem verjetno kej zaj*... Pri prejšnjem installu mi je vse lepo teklo, zdej nazadne sem pa zgleda neki mimo useku :)
Rok

jlpktnst ::

Mnja, očitno ma svoj wine zravn. Pa v procesu "portanja" so dali nazaj v wine velik patchev. LEPO.

Tudi če se zdej dela programe samo za winse... ko bo mel linux kdaj 25% delež bo pa tud več native robe hodlo ven. Pa za nazaj bo vse kompatibilno heh. Winsi že itak zdej majo težave z pre-nt programi, kaj bo šele z visto (full emulation?). Tk da... bomo videli :D

Karlos ::

Zgleda kr obetavno, 7GB slik mi je poindexsiral v slabe 4min, dela po pričakovanjih, se pravi podobno kot pod winsi samo en mijčken se zatika če prehitr scrollaš gor pa dol pa vmes še sliko odpreš.
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

Looooooka ::

problem sploh ni delez ampak smrdljiva razvojna orodja,ki so zuni za linux.
res da delphi dela na tem ampak to je kokr jst vem se zmer njihov library...folk bi pa hotu neko ultra super razvjno orodje ala VS,ki bi lepo brez problemov delal native kodo.In pol je vprasanje grafike spet al naj podpira QT al gnome knjiznce...v bistvu velik del problema na konc pride do tega da morjo podpirat 20 razlicnih stvari da bojo lahko pokril vse linux userje.V windowsih tega problema ni.Zato lahko o tistih 25 desktop procentih samo se sanjate...in to se zlo dolg casa.

borchi ::

se opravičujem za neumno vprašanje.

kaj zamujam, če uporabljam f-spot in ne picase?
l'jga

fiore ::

kaj zamujam, če uporabljam f-spot in ne picase?

cisto nic. tudi digikam, ce ga slucajno se nisi probal je zelo dober.
fora je samo v temu, da google pokaze da ne zanemarja linux userjev in pa zato da se svezi windows converterji pocutijo malenkost bolj domace :))

BigWhale ::

Luka,

Ti se se nisi sel kaksnega resnega razvoja pod Windows? Vsaj taksnega vtisa ne dajes, ker v bistvu ne ves koliko razlicniih stvari je treba podpreti ce se gres Windows podporo taksno kot se zagre.
:)

64202 ::

Ja, me zanima koliko stvari je za linux sprogramiral, glede na njegova ostra strokovna mnenja :)). Če si zbereš en native framework, KDE ali GNOME, maš še najmanj težav, G in K programe lahko mešaš brez večjih težav. Težje je integrirat, če se greš pure portable Qt recimo, ker se potem event loop ne pokrije z native knjižnicami (kot je to na Qt win/mac), zaenkrat.
I am NaN, I am a free man!

Nejc Pintar ::

Linux bo mel 25% deleža ko bo treba Windows res plačat:\
Lahko je biti prvi, če si edini!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

program za obdelavo slik

Oddelek: Programska oprema
53421 (3012) opeter
»

Katera je malo lažja alternativa Photoshopu

Oddelek: Programska oprema
192149 (1884) opeter
»

Picasa Web Albums - nova preizkusna storitev iz Googla

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
257264 (5927) Witboy
»

indexiranje slik za search

Oddelek: Programska oprema
111937 (1673) CaqKa
»

Freeware alternative komercialnim / shareware programom

Oddelek: Programska oprema
153061 (2448) roscha

Več podobnih tem