» »

Net Radio

Net Radio

Energyz ::

Lp! o/

Pripravljam se, da bi napravil internet radio. Zbral sem že vse programe itd. in vse funkcionira, a sedaj obstaja problem serverja. Namreč posredovanja streama oz broadcastanje... Če sam prav razumem, je seveda nemogoče hostati net radio za npr. do 100 poslušalcev z domače povezave.

Zato me zanima, kakšno povezavo bi naj dobil in kje bi se to dalo dobiti? Bi to naj biu dedicated server ali kako drugače?

Hvala! 8-)
  • spremenilo: Energyz ()

Doman ::

Če omejim povevavo internetnemu radiju na 40kbit/s. Koliko poslušalcev bi to lahko poslušalo normalno brez štekanja?

gumby ::

internet radio rabi zelo velik upload, domace povezave pa so tukaj zelo omejene...
za minimalno dober zvok rabis 64k OGG/AC3 stream, za MP3 se vec - to pomeni max 4 hkrati pri 256k upoloadu
my brain hurts

Energyz ::

V mislih sem imel uporabljanje 96 ali 128kb kvalitete zvoka... tako da bi potreboval vsaj okoli 5Mbit upload povezavo na win xp z 1GB prostega diska za okoli 40 - 50 ljudi.

Mogoče bi to bilo možno dobiti pri kakem server hosting podjetju... ? :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Energyz ()

gumby ::

za denar se vse dobi... na zastonjske variante pa lahko imho pozabis
my brain hurts

Energyz ::

Seveda nisem mislil zastonj... neka normalna cena za takšno konfiguracijo. Zanimalo me je če kdo ve kolikšna bi bila in na katere hostinge se naj obrnem? 8-)

rok86 ::

Če boš oddajal stream v aac+ bo dovolj že 32kbit/s (za uporabnika)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rok86 ()

gumby ::

ja, ce bos imel mono zvok... stereo je pri 32k precej "kovinski"

64k AAC stream pa je nekje na nivoju 128k mp3, isto velja za vorbis
my brain hurts

seminal ::

Imam povezavo 12/2
Zdaj me zanima v kakšni kvaliteti bi moral oddajat da bi lahko radio poslušal 30 poslušalcev

Oziroma mi lahko kdo zračuna za:
10 poslušalcev
15 poslušalcev
20 poslušalcev
25 poslušalcev
Na koliko moram imeti bitrate in vse

Hvala vam0:)

gumby ::

2 Mbit = 2048 kbit

to je vse, kar rabis vedet... ostalo je osnovnosolska matematika:)
my brain hurts

Tic ::

Če bi postavljal glasben radio, pod 192kbps sploh ne bi razmišjlal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

Futsal ::

bom pa kar tukaj prašalll...namreč zanima me ali lahko radio postaviš na server ki sem ga zakupil..oz sem reseller. Na njem imam nekaj računov ...

Torej ali se lahko inštalira na server ..preko FTp in ne od doma ...ko večina uporabnikov dela svoje radie. ??
Janko in Metka

OmegaBlue ::

Preko FTP lahko samo preneseš datoteke, za namestitev pa potrebuješ shell dostop, ali remote desktop če je windows mašina.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Futsal ::

hvala

shell dostop = a je to SSH dostop....kaj in kako se povežem nanj..preko Control panela....al kje je to..

moj c panel je tko dzej www.mojadomena.com:2082....ali WHM www.mojadomena.com:2086

Kje pridet do teha Shell dostopa....??

Kaj potem še potrebujem da bi postavu internet radio na server..sem prebral vse vodiče in samo piše kako nardiš radio na svojem serverju doma kao...preko http:// moj IP:vrata

EDIT: evo zddej sem našel na c panelu neki v zvezi s tem shell a je to kao CMd ..neki lahko ukaze pišeš...ker nek sem bral da moraš neke ukaze pisat za radio
Janko in Metka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Futsal ()

ljusmir ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jvolk ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DAB stanje pri nas (strani: 1 2 3 468 69 70 71 )

Oddelek: Zvok in slika
3537500281 (974) duh1
»

IIS6 in domena

Oddelek: Izdelava spletišč
11962 (882) techfreak :)
»

Internet radio - Broadcasting

Oddelek: Izdelava spletišč
122763 (2421) hansol
»

Spletni radio / kateri program in kako?

Oddelek: Programska oprema
122980 (2792) Nikolai5
»

Postavitev DNS serverja

Oddelek: Omrežja in internet
92015 (1711) RedOS

Več podobnih tem