» »

Kakšen dober servis-Lancia

Kakšen dober servis-Lancia

Vajenc ::

Ker se mi je stanovanjski kredit iztekel (končno) in si stanovanja itak še ne morem privoščit,sem si omislil nov avto - Lancia Lybra SW 2.4 JTD. Fajni avto za to ceno.
Avto je sicer lepo ohranjen ampak ima ravno toliko km, da je bil potreben menjave jermenov. Nekdo mi je priporočal Veit-a v Domžalah...

Sedaj, ko sem dobil račun 8-O , bi se pa še naprej zanimal, če kdo pozna kakšnega kvalitetnega, ne najdražjega in nenategovalnega serviserja za Lancie po možnosti okolica LJ.
edit: naj dodam, da sicer nimam nikakršnih drugih pripomb čez Veit-a
lp
  • spremenilo: Vajenc ()

klemen22 ::

Hja menjave jermenov so vedno velik strošek. SPloh pri Lancii, ki je luksuzna znamka v koncernu Fiat. Kok pa je račun če ni skrivnost?
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Vajenc ::

105.000 sit za jermene in šponer. Sej ne rečem, postrežba,urejenost(čisto...),menda tudi kvalitetno naredijo. Ampak prej sem imel eno staro Alfo in je bilo vse tako poceni.
Oh ja moja Alfica :'( .

Phoebus ::

to je čist normalna cena za tavelik servis. Seveda ni samo jermen pa šponar, ampak jermen, šponar, vodna pumpa, filtri, tekočine, delo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Phoebus ()

Vajenc ::

Ne Phoebus, to je cena brez olja,filtrov in brez vodne pumpe.

balocom ::

Bod srečen da nimaš VW al pa audi-ja (tam za menjavo jermenov baje računajo čez 150k)
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Vajenc ::

Ja sej, zato pa nisem kupu Audija ;) . Hec... u bistvu imam sedaj nove gumjaste obročke in nič ne cvilijo, obenem pa upam, da je to zadnji pooblaščeni servis.
Če pa ima kdo idejo za kakega cenovno ugodnejšega,kvali...serviserja pa naj se brez sramu javi.

ali3n ::

En maher za Lancio je na Ižanki; bolj na začetku, po spominu kmalu za trgovino z barvami... sej ma tablo ob cesti (Fiat - Lancia); priimka se ne spomnim. Frend je tam šraufal njegovo Kapo 2.4 in je bil zelo zadovoljen (tud majstr ma Kappo - 3.0).
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Vajenc ::

Hvala, se bom pozanimal.

SkIDiver ::

Sicer ne vem kako je pr tvoji Lancii ampak pri menjavi klinastega jermena se menja tudi vodna pumpa, ko je že zadeva razdrta in so samo še 3-je ali 4-je vijaki več za odvit.

105k sit pa je res lep račun. Če so vgradili original dele potem je povsem primeren. V kolikor niso originalni deli pa tudi ni ravno poceni.

Vajenc ::

Ja lep Račun (grr). Vodno pumpo, pa so mi razložili, da jo pregledajo in če je v dobrem stanju, naj je (pri tem avtu) ne bi bilo potrebno menjati (še dobro, ker stane še dodanih 35.000 sit), deli pa naj bi bili original, ker je pooblaščeni servis.

OnTheMic ::

Vajenc, jest sm douga leta vozil Lancio na spodaj navedeni servis, pa sem bil zadovoljen tako z delom kot tudi s cenami (kolikor si pri avtu sploh lahko zadovoljen s cenami:\ ):

Kranjec Avto d.o.o.
Ob potoku 60
Ljubljana
Tel: 542-55-66

Nahaja pa se v Štepanjskem naselju, z Litijske zaviješ proti Golovcu, zadnja hiša na desni (malo poglej kakšen zemljevid).

LP

Phoebus ::

Vodno pumpo naj ti kar lepo menjajo. Da ne bo čez 20kkm spustila, pa bo treba spet pol mašine odpret...poznamo to >:D

Vajenc ::

Hvala OnTheMic, tega so mi tudi na enem avto-forumu priporočal.

Vajenc ::

Phoebus: se mi zdi, da če pumpa ni vezana na jermen ni potrebno vse razdirati.

Lammer ::

Kar se tiče vodne pumpe. Ni največji problem, da začne puščat, ampak da zariba, in če je vezana na zobati jermen ga zna strgat, kar pa pomeni "engine fucked up". Stvar stane nekaj jurjev, zato je to pametno menjat, če se že menja jermene.

Z kranjcem imam pa slabe izkušnje. Račun za nedelo pa zna spisat...

klemen22 ::

Bolje da bi pri nakupu avta dodal še ene 500k sit in bi dobil BMW 3er. Tukaj pa nimaš jermenov ampak verigo. Tako da bi ti ta strošek odpadel. Pa ne zdej govort kok je vzdrževanje BMWja drago. Mene pride precej manj kokr sm dal prej VW Polota kjer se je skoz neki kvarlo.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Vajenc ::

Mogoče res, ampak za karavana BMW3 podoben letnik bi odštel kakšen mio več kot za mojga. Zdej pa že je kar je. Zaenkrat mi vse dela, pa še lep je. (trk,trk,trk)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Velik servis kje dobiti dele

Oddelek: Na cesti
386190 (1355) shintaro
»

Dizel Corsa - kaj vse se menja na velikem servisu ?

Oddelek: Na cesti
92996 (2576) GrimReaper
»

Kaj je rolca? Jo sploh rabim menjati?

Oddelek: Na cesti
122645 (1995) -valvoline-
»

Je že komu odtrgal zobati jermen pri avtu? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10547401 (44734) Pyr0Beast
»

Benz na rezervi zadni kilometri kako jih prevozit ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13810593 (8075) gokky

Več podobnih tem