» »

SuSE10.0 + Gentoo 2006.0... Može?

SuSE10.0 + Gentoo 2006.0... Može?

muzičar ::

Skratka imam SuSE 10.0 na 40GB disku in WinXP na 80GB disku. Zdaj me pa zanima če bi lahko spravil še Gentoo-ja zraven SuSE na 40GB disk brez da bi se kaj dotikal SuSE. Sepravi ena možnost je da zmanjšam particjo od SuSE in naredim novo za Gentoo. Je to sploh možno? Če to ne gre potem me zanima kako bi spravil Gentoo-ja na isto particijo kot je SuSE brez da bi ga sesul. In seveda da ne bom grub sesul ker potem sem rahlo u p.

Hvala

LP

muzičar ::

Če prav razumem se da druga opcija brez problema izvest samo potem se moram poigrat z grub-om v mojem glavnem distrotu (SuSE). Samo bojim se da bi se sistemski fajli mešali med sabo. Se? Ali je način da se nebi?

ank ::

Lahko nardiš novo particijo za gentoo. Potem pa v grubu dodaš vnos za novi kernel.

V idealnem primeru bi bilo tako:

/boot
če je na svoji particiji imaš lahko notri oba kernela (od suse pa od gentoo) Pri gentoo itak skopiraš kompajlan kernel pa System.map če sam kompajlaš tak da ne moreš nič uničit in lahko maš lepo oboje notri. Pazi edino da boš imel različna imena. Kako to suse nardi ne vem ker ga že dolgo nisem uporabljal ampak ne bi smelo biti problemov.

swap je lahko tudi isti za oba

potem posebej / za suse pa za gentoo

in pa /home če je na svoji particiji je lahko isti za oba (če imaš enaki fs pri obeh)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ank ()

muzičar ::

No se mi je zdelo. Hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dva diska, dva OS, en GRUB -> kako izklopit grub in linux

Oddelek: Operacijski sistemi
131783 (1621) zee
»

Alternativni OS najbližji M$

Oddelek: Operacijski sistemi
292176 (1227) DOOM_er
»

Linux filesystem in particije

Oddelek: Operacijski sistemi
181930 (1657) BigWhale

mandrake ali suse

Oddelek: Operacijski sistemi
341828 (1391) BigWhale
»

Linux za začetnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
595609 (4597) BigWhale

Več podobnih tem