» »

ATI 9700 PRO ne dela

ATI 9700 PRO ne dela

Grafo ::

Kaj bi lahko bilo narobe? Ko se vstavi kartica v rac. se zacnejo izpisovat kockice po celem ekranu in se celi cajt premikajo in spreminjajo barvo.Potujejo od vrha navzdol.Razpozna se pa nic dol z ekrana.
Hvala na odg.

dolenc ::

Tvoja grafična je žal defektna. Se je zgodilo to že ene par mojim r9800. Lahko, da je kakšen ram šel, al kak regulator... Lahko probaš z volt modom, sam je zlo mejhna možnost da bo pomagalo.

Če nimaš kam z njo ti jo jst odkupem za kašenga jurja al pa dva, bom mel hmal že zbirko:D

Pyr0Beast ::

hmm, bi jo jst probal zrihtat
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

dolenc ::

Ti jst rade volje pošlem mojo 9800 pro, če misleš da boš mel več sreče. Probov sem že izbolšat hlajenje, odvit, navit, zaklent rame na vse možne kombinacije do 16mb, spremenit bitnost vodila na 128bit, voltmode, vse ampak zmer posamezno, ker sem mel glih sam en trimer:D, biose, zaklent na 4 cevovode, pa se zadeva ni premaknila.

Sej ni velik defektna, tud mot me ubistvu ne, tiste modre črte na namizju se drugače ne vidijo, razen če maham z kakim oknom, zato sem jih sam do polovice narisu, pa v opengl igrah se pojavijo te vertikalne modre črte(tam kjer kaže zdravje), ki so statične, ampak če vklopim mehčanje robov izginejo popolnoma.
V d3d igrah pa skor ni artefaktov, so pa včasih, odvisno od igre. Tista črta pri atitoolu je pa zmer tam. Ni nekej velikega, je pa:D

Evo še slikce

Pyr0Beast ::

Si probal fleshat na SE ?

To dela od začetka ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

dolenc ::

Jp tud SE je že bla. Od začetka, če misleš od zagona ja. Drugač pa nekoč je bla normalna :).

Pyr0Beast ::

Se mi zdi, da vem, kaj bi bilo :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

dolenc ::

Iz kje pa si?

Dej če veš kaj kar bi mi pomagalo bi bil zlo vesel nasveta, se ti odolžim z pivom al pa tri:D

Lahk ti pa tud pošlem grafo, če jo zrihtaš se za ceno zmenva:)

Kaufmann ::

Men so se te kvadratki pojavl ko sem 9500 modal v 9700, ene 10x sem šel skozi postopek instalacije pa nič, nato je kar naenkrat uspelo in že skoraj 2 leti deluje, vmes je enkrat zaštrajkala in sem jo pošteno spihal s kompresorjem...
ni podatka

Pyr0Beast ::

Hmm, lahko bi probal spucati izodni filter za monitor. Nahaja se pred konektorjem za vga. En kup 'čipkov' (uporov pa kondenztorjev, ponavadi istih.)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

dolenc ::

Zgleda da je nekaj na tem, sicer se zadeva ni izbolšala, ampak totalno poslabšala:D, ampak napredek pa je. @Grafo, tud teb priporočam, ti itak nmaš kej zgubit. Jst sem jo celo "opral" z acetonom. Najprej ko sem prikluču je grafa dala od sebe črnino pa 2 velka rdeča kvadrata, pol sem jo še enkrat spihov (kompresorja nimam), pa je pokazala normalno sliko, ampak z precej artefakti, zdej ko to pišem se slika normalizira.. opa miško, ravnokar skočille neke črte na zaslon.

A bi blo kej narobe če bi jo kar v vodo namočil? Mislem da ne bi smelo, sam za vsak slučaj bom uprašu:D

VASkO ::

rajsi ne, ne vem kaj bi se zgodilo, ce bi se ti elektrolitski kondenzatorji na kartici zmocili. pa izpod BGA cipov in izpod GPUja bi tezko vodo posusil.

dolenc ::

Ja res ni bla preveč pametna da sem jo potuširu, zdele je v komi, comp se zbudi in vse slike pa ni :). Upam da mi bo do večera kej ratal.

opeter ::

Po mojem si kupi kako novo grafično. Saj že zelo poceni dobiš Radeona 9250 ali pa 9550.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

dolenc ::

Očitno sem jo res utopil:D. Grafa ne prikaže več slike, zmeru pa sem tiste glavne napetosti in vse štimajo, tko da mal upanja še imam da bo zadihala. Zdej sem jo na radiator ruknu, če je slučajno kej vode kje da bo še izhlapel.

Pyr0Beast ::

Emmm, ja. Elektronse komponente se ponavadi čisti s čopičem. Ko smo pa glih že pri tem, kar aceton ne odstrani tudi voda ne bo :)

Pust jo dan ali 2 ali 3, važno je, da se bo posušila, bo že začela delat, ko bo cajt za to.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

dolenc ::

Zdej je grafa zadihala, sicer je isto kot je bilo na začetku, sam sem več kot presrečen da sploh dela, tko da bom opustu rihtanje (za zdaj)...

Zgleda da pa majo te 9700 in 9800 napake, ker jih je že polno pocrkal, mislem da velka večina. Sem si enkrat par dni uzel, da sem pregooglov to tematiko, pa nisem najdu nič ključnega kaj bi blo narobe, vsem crkne neki druzga, malokdo pa jo je popravil. Možno, da je posledica slabega privzetega hlajenja. Ampak crkenle so tud take ki so mele neserijske hladilnike gor... Čudno, upam da novejše Atijeve kartice nimajo tega problema.

Pouh ::

po moje problem ni zaradi hlajenja. Teden dni nazaj mi je umrla 9800 (vga silencer).
Sicr mam se garafncijo, sam hladilnik sm menou umes (iscem original hladilnik).

5er--> ::

Meni R9700Pro AIW še vedno dela.

dolenc ::

Za jurja ti jst prodam original hladilnik, PM.

Belcebub ::

Ker vidim, da imate veliko izkušenj z 9800-tkami, bi še jaz eno vprašanje postavil. Imam 9800 SE AIW od Powercolorja. Softmodat z omega driverji se ne da. Obstaja morda še kakšna druga možnost, da bi ji odklenil vseh 8 cevovodov? Hotel sem jo že flešat z biosom od pro, pa sem nekje prebral, da to ne bo nič pomagalo.
Any ideas?
Če si srečen, in če srečo rad bi še delil z nekom, če si srečen, brž z dlanjo udari v dlan!

Pyr0Beast ::

Poglej si tukaj in tukaj

9800 serije so bile res malce čudne, sicer pa so bile za svoj denar zelo v redu.

Pa si pravilno modal s omega, mislim zbrisal originalne?
Si probal z rivatunerjem?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Belcebub ::

Hvala za odgovor Beast.
Večkrat sem že probaval modat tako z Omega driverji, kot tudi z drugimi, pa mi nikoli ni uspelo. Tudi stare gonilnike sem že zbrisal in poizkušal nove naložit, pa tudi ni uspelo.
Jedro je RV350 in kartica je 256 bitna, ampak zgleda, da ima poškodovane cevovode.
Z rivatunerjem pa nisem poizkušal. Sory, ampak niti ne vem kako to gre :8)
Je možna kakšna razlaga?
Če si srečen, in če srečo rad bi še delil z nekom, če si srečen, brž z dlanjo udari v dlan!

tiborrr ::

@Tip, ki je utopil kartico: Daj jo lepo v kuhinjsko pecico na 50°C za recimo 4 ure.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiborrr ()

dolenc ::

Ne sej je kasneje veselo zadihala in zvečer je že premikala poligone:) .

Pyr0Beast ::

Za RT probaj tukaj
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

kataklysm ::

Men je voda iz vodnega bloka za procesor kaplala na 9800pro in sicer pr ugasjenem compu. Ko sm to vidu me je štihnal pr srcu in sm jo takoj obrisu pa sušiu s fenom, dau na radiator, z vatirano palčko namočeno v alkohol čistu mesto kjer je bla polita in položu na prepih... Ni pomagal..na zaslonu so je blo poun kockic in nič se ni vidl. Ko sm že skor obupu in zjoku eno poslovilno ter jo pribiu na steno za spomin sm jo dau kolegu za koštat in oživljat. Čez neki dni mi pove, da je s karto use v redu in lepo prede. Ni bilo nobenih mehanskih posegov in zgleda da se je mogl res dobr use osušit. Tk, da ne obupat mogoč vam rata zbudit vaše karte.

Lp
ESi

Pyr0Beast ::

>kataklysm
Mnogi nimajo te sreče :/
Je pa res, da veliko stvari po določenem času začne prav nenavadno delat. Hmm, zdej se matram z eno plato, ki je bila tudi zalita, upam, da mi bo nekako uspelo pobrusiti 400 pinov za proc :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

kataklysm ::

Če bo volja...ti bo uspelo ;)

Lp
ESi

rockeye ::

Jaz mam pa mojo R9800pro že dva meseca na servisu na AGT. Ne dobijo elementov baje, drugač bi že prelotal in zrihtal. Imel sem namreč isto artefakte že pri startu mašine.

Najbolj verjetno sem zafrknil jaz ker sem gpu mazal z srebrno pasto in sem očitno pustu kake packe na grafi, tko da jo je skuril... :O


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

piskajoči zvoki iz CPUja?

Oddelek: Navijanje
211654 (1183) dolenc
»

posodica za vodno

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
8869 (735) motoboy
»

Vodno hlajenje-pomoc

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121016 (780) *ziga*
»

Brušenje procesorjev, hladilnikov, nb čipov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191733 (1371) dolenc
»

ATI 980PRO ne dela

Oddelek: Pomoč in nasveti
6861 (803) dolenc

Več podobnih tem