» »

USB svetilka

USB svetilka

flasha ::

Zanima me kako narediti USB svetilko. A mi lahk kdo pove please!!!

neoto ::

Poiščeš eno staro miško v predalu, ki ima USB repek, ga prerežeš nekje pri zadku, raztrančiraš žice, poiščeš črno in rdečo žico, ter vmes prilotaš LED-ico z obveznim preduporom (vrednost odvisna od LED-ice). Voila! In že imaš USB lučko...

ps: zaželjeno je, da ostale kable zavaruješ, da ne bodo kakšnega kratkega stika delali med seboj... >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neoto ()

flasha ::

USB ima 5V se mi zdi ne????, toraj ce dam navadno 4,5 voltno žarnco bi moglo delat ???

stromar ::

ja

Pazi le, da ne boš naredil kakega stika, ker potem se lahko posloviš od USB portov

Lp

neoto ::

Tega ti ne bi svetoval!!!

USB ima omejitev toka na izhod že v specifikacijah in ne veš, kaj se bo zgodilo, če greš čez te meje. Namreč na neinicializiran USB port lahko priključiš breme, ki vleče največ 100mA (0.5W), dvomim, da tvoje žarnice spadajo v to kategorijo...

stromar ::

A ni 500mA na port?

Varovalka pride skupna za oba porta in je, če se prav spomnim 1A

Lp

neoto ::

500 mA je na inicializiran port (torej, če gor priključiš kompatibilno napravo, ki jo OS prepozna, naloži driverje,... če se to zgodi, lahko dobi tistih 500mA, drugače pa ne. Kakor sem rekel, to je zapisano v standardu, kako pa je v realnosti realizirano, pa se od proizvajalca do proizvajalca razlikuje.

ql000 ::

@flasha: na žice daj par visokosvetilnih LEDic, pa boš imel bolj zdravo osvetlitev kot pa z kako navadno 5V žarnico. Pri klasičnih žarnicah je najbolj zastopan rdeč spekter svetlobe, ki pa ni ugoden za oči. Bele ledice so najbolj idealna osvetlitev, vsaj v tem primeru.

BluPhenix ::

To, kar je neoto povedal drži, zelo, zato ne se preveč igrat s tem. Sicer ima zadeva tokovno zaščito, ampak zakaj bi jo preizkušali, če ni potrebno?
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Servis HTC - Al' sem nor, ali je to banalnost na vrhuncu? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
12533415 (27500) shadeX
»

Kako zvezati notranji računalniški zvočnik na bananco? - pomoč prosim

Oddelek: Pomoč in nasveti
181987 (1569) Frenckie
»

Predupor za LED diodo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
278927 (7498) cucolino
»

polnenje baterije mobitela preko usbja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
52467 (2354) svizec75
»

2xUSB = ???

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7986 (950) milosm

Več podobnih tem