» »

polnenje baterije mobitela preko usbja

polnenje baterije mobitela preko usbja

bond007 ::

Torej zanima me, če bi lahko to izvedel - namreč napolnil baterijo preko usbja. Polnilec sem pozabil doma, sedaj sem pa v drugem kraju in bi nujno moral nekako napolniti telefon - imam pa sabo prenosnika. Sedaj pa kolkor vem deluje usb na cca 5V in zmore nekje do 5W... kar bi pomenil 1 amper toka. Baterija je 3.7V. Imam en odrezan usb kabel, s katerim bi lahko polnil baterijo (ne v telefonu). BI to šlo? KAko bi moral zvezati? Na bateriji so oznake "+" "-" in pa "s" (predvidevam da signal).
Bi se dalo s tem kaj narediti? :)

kajzer ::

jaz polnim SE T630 brez problema

Azrael ::

Če boš priklopil kar direktno, boš zelo verjetno skuril varovalko na USB portu (včasih je kombinirana še s tipkovnico in bo notesnik postal zelo neuporaben).

Največja dovoljena tokovna obremenitev enega USB porta je 0.5A. Akumulator pa bi pri direktnem priklopu potegnil tudi čez 1A, mogoče tudi manj, vse odvisno od dolčžine in preseka kabla. Kakor koli že, preveč tvegano.

Rabil bi še kakšno žarnico, ki ima nazivni tok od 0.5A do največ 1A, napetosti nekako od 3.5 do 12V (če imaš kaj od tega na voljo) in jo vezal zaooredno z enim polom napajanja.

Potem bi bilo polnjenje relativno varno za notesnik in akumulator, če je NI-Mh. Za LI-ion je pa še vedno malo zoprno, lahko bi v primeru predolgega polnjenje vseeno uničil akumulator.

Vezeš tako: + iz USB na en priključek žarnice, drug priključek žarnice na + pol akumulatorja in skupaj minus pol akumulatorja z - polom USBja. Vendar, če boš kaj spražil jaz ne prevzemam odgovornosti.
Nekoč je bil Slo-tech.

bond007 ::

Sem mislil, da je malo bolj sigurno vse skupaj - ampak sem vseeno raje vprašal. Nič bom raje polnil s polnilcem - škoda prenosnika za eno polnenje telefona.

Vseeno hvala za pomoč!

jan01 ::

motorole, ki imajo napajanje narejeno v obliki mini usbja, lahko bp priklopneš....

svizec75 ::

USB port ima kapaciteto 100mA standardno, če naprava ne deklarira večje porabe in seveda - če jo port omogoča. Iz porta se da potegnit največ 500mA.
Maš pa na 1A Fast Charging from Wall Adapter or 100mA/500mA from USB napisano nekaj o polnilcu iz USB porta.
Verbae volant, scripta manent. Labor omnia vincit improbus.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB polnilci - delujoči

Oddelek: Strojna oprema
396637 (5691) klinker
»

Polnjenje pametnega telefona

Oddelek: Mobilne tehnologije
375472 (4729) IL_DIAVOLO
»

Ali lahko polnim svoj telefon v avtu preko odprtine za vžigalnik

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
305473 (4623) fujtajksel
»

Za Evropo enotni polnilci mobilnih telefonov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7813555 (11540) Pyr0Beast
»

Končno enotni polnilci mobilnih telefonov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
7212034 (8876) SmeskoSnezak

Več podobnih tem