» »

Mam vodni blok!

Mam vodni blok!

VASkO ::

Koncno, in se dobrega povrhu... Sistem sem takoj sestavil, 4L vode, 0,5 L antifriza, bakreni blok, radiator od Yugota (brez ventov zaenkrat), stvar je skoraj neslisna (neslisna bo, ko dobim kisto od mizarja) in dosti boljsa od Volcana2, ki sem ga dosedaj imel. Temperature - TB1.2ghz prej pri polni obremenitvi (igranje NFS5 4 ure) 41°C, zdaj samo 33°C in se brez ventilatorjev na radiatorju in sestavljeno je tudi tak na hitro, ker me je firbec mantral, ko bo nova kista, bo se bolje...

kak sem vesel - pa stvar je tiha, to je najbolj pomembnoljudje, sparajte za vodno, se splaca dati 10 jurjev za blok in pumpo!:D:D:D

VASkO ::

se enkrat jaz...


sem ugotovil, da so temperature malo visoke in pobrusil blok in zdaj je se boljse za 8°C!!!!! prej mi je na 1.33ghz in voltazi 1.85V pri hardcore Stability testu (zelo obremeni procesor - s tem dosezem visje temp. kot pri igranju iger) temperatura narasla na 39°C in to kar hitro po 10 minutah, zdaj pa na isti hitrosti in napetosti po 15 minutah konstantno na 31°C. Pri idlanju(ne hardwerskem in ne softverskem) pade temp. na 28°C in to pri sobni temperaturi nekje 21°C.Kaj porecete?

Skoda le, da moj 1ghz AXIA ne dela na 1.4ghz.



joj, kak se hvalim, ne me kregat, sem pac pozitivno presenecen:D:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VASkO ()

tec ::

Hehe, te cist razumem. Men se je tud smejal, ko sem vodno zalaufal. Nobenega suma, ampak hladi pa ko hudic.
Dokaj nizke temperature. Jest sem imel 35 stopinj pri polni obremenitvi, s tem, da nisem imel hladilnika ampak vedro vode in 3 bloke. Laufal sem pa spodnjo konfiguracijo, proc je bil na 2.25v

VASkO ::

moje temp so kar dobre, ne? ce pogledas, da ima athlon malo vecjo porabo kot duron pri enaki frekvenci in voltazi

ugotovil pa sem, da aktivno hlajenje radiatorja ne pripomore skoraj nic, dva 12cm ventilatorja na 12V data za 2-3°C nizjo temperaturo, kot ce ju sploh ne priklopim, imam pa Yugo radiator (15x22x5cm), mogoce je to zaradi velike kolicine vode - 4,5L in radiator sploh ni tako potreben - voda se sploh ne segreje, blok pa se segreje kvecjemu od hladilnih teles regulatorjev na plosci, bom probal malo toplotno izolirat blok navzven pa bom videl, kaj bo



joj, kak bluzim...

AntiC ::

Kaj pa pravš na tele temperature:
TB 1400 navit na 1560Mhz pri 1.85V
pri polni obremenitvi je imel celih 17°C pri idlanju 15°C.....
Pa probi kej tazga dosezt:D

tec ::

VASKO: Zelo uredu ja

AntiC: Peltier ?

AntiC ::

jp:D

sam sm ga zdej dau dol k morm plato na servis pelat k so sli pini za ventilatorje ze prej:(

zile ::

AntiC:Kva a je to sploh kakšen overclock :D
TB1400 na 1595, zrak Volcano2 +še neki za povrh = temp 62.
Boli me, dokler dela stabilno je lahko temp. tud tolk visoka.

peace


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zima je zakon za podirat oc rekorde

Oddelek: Navijanje
382124 (1217) schurda
»

Kakšno temparaturo ima vaš procesor? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1017673 (5463) the_unborn
»

Temperatura T-Birda??

Oddelek: Navijanje
201181 (899) Neo32
»

Kako vroč je vaš CPU ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
411851 (1351) abcde7
»

vodno-hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
271791 (1364) tec

Več podobnih tem