» »

Streznik www.kelt.si PODN!

Streznik www.kelt.si PODN!

MarkoT ::

Na keltu sem imel zakupljen prostor, kjer sem gostil stran, bilo je vse lepo in prav dokler moja stran ni dobila prevec obiska. Po tistem mi je preprosto kelt.si stran skinil brez opozorila, plus tega da mi je poslal racun da moram za nazaj placati 70.000sit. Povedati moram to da sem vsaki mesec sproti placeval streznik, tako kot je bilo v pogodbi. Za nadaljnje so rekli da moram placevati 28.000 mesecno. Ker se s tem nisem strinjal, sem zelel mojo stran premestiti, skupaj z domeno na drugi streznik. Kar pa ni bilo mogoce, ker mi kelt.si enostavno noce premestiti moje domene, in si jo lasti, kljub temu da je domena moja, saj sem jo placal za eno leto. Naj povem se to da sem domeno tudi registriral pri keltu in si brez njih ne morem prav nicesar sam pomagati.
Da to napisem sem se pa odlocil zato, ker sem gostil se eno stran na tem strezniku, in sem tudi to stran po tem dogodku zelel premestiti, zgodilo se mi je pa isto. S tem da mi je celo zacel groziti s srbohrvasko govorecim clovekom, po telefonu, naj se javim pri njih ce si upam.
Torej dve moje domene ima se zmeraj kelt.si, ki je pa enostavno ne morem prestaviti, kljub temu da je vse placano.
Glavni direktor kelta: Sebastjan Kelgar, Celje.

Prosim ce mi zna kdo tukaj svetovati, kaj bi lahko storil, in kam bi se lahko obrnil.
Hvala.

PS. Ce je se kdo imel taksne ali drugacne probleme s keltom in jih ni mogel resiti, se mi lahko tudi javi na email, mogoce lahko skupaj kaj dosezemo.
  • spremenil: MarkoT ()

tedybear ::

TOŽI KURBE POF**ANE....
>:D
KABEL RULA!!!

Tiger ::

pojdi na www.domenca.com pa si poglej FAQ pod prenos domene.

----
Postopek prenosa je sestavljen iz 6 korakov:

-oddaja vloge za prenos (skrajno zgoraj)
-plačilo in posredovanje potrdila o plačilu
-postopek je potrjen z naše strani
pomembno: na trenutni administrativni email domene prejmete sporočilo z URLjem, na katerem potrdite prenos domene
-prenos potrdi še registrar, kjer trenutno podaljšujete domeno
-domena je prenešena in ohrani vse nastavitve
-račun za storitev izstavimo šele po uspešno upravljenem prenosu (za primer, da prenos ne uspe)
---

Thrivial ::

Zelo podobne probleme je imel ROK, tako ti bo verjetno on znal odgovoriti8-)

btw: z Domenco imam slabe izkusnje...

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

rc-car ::

Domene ti oni ne morejo prepreciti prenesti k drugemu ponudniku..
Izberi si novega ponudnika, povej jim svoj problem in, ce jim je kaj do tega, da gostujes pri njih se bojo pomujali in nabrcali kelt v rit.. Al ti bojo pa vsaj povedal kaj lahko ti nardis..
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

whatson ::

Če si podpisal kakršno koli pogodbo, si je še enkrat PAZLJIVO preberi in potem zagrozi podjetju s tožbo,... Zahtevaj odškodnino, prilasti si domeno kot ti tudi pripada in pa še najpomembneje: preseli se ;).

Lamerčkom kot si tile na keltu pa želim da neboš edini ki boš morebiti stopil k tožbi.

Ales ::

Če boš rabil kak nasvet glede prenosov, mi smo jih opravili kar nekaj, tudi od npr. Domence, tako da ti lahko svetujem (in ne, ni ti treba priti k nam, to ni mišljeno kot reklama).

Problem je, da če se je Kelt vpisal kot "administrativni kontakt" za tvoje domene, potem lahko zavrnejo vsak prenos domene drugam. V tem primeru bo potrebno kontaktirati višjo inštanco in jim sporočiti, kaj Kelt počne... Poglej v kakšen whois, če so domene še napisane na tvoje ime in kdo je naveden pod administrativni kontakt. Je tam kak Keltov e-mail zraven?

LP,
Aleš

kuglvinkl ::

Toži + obvesti urad za varstvo potrošnikov.
Your focus determines your reallity

Elemen_T ::

Kriza.

Bom v ponedeljek klical na kelt in se mal zabunil.
Opažam, da se vse več folka pritožuje čez kelt.
Ampak to kar oni delajo je pa kriza.

MarkoT ::

O tozbi sem ze razmisljal, vendar domeno rabim sedaj ko je se registrirana, ne pa po enem letu, ko bo ze zdavnaj potekla, takrat mi domena ne pomaga vec nic. Poleg tega mu bo sedaj grozila tozba za groznjo, saj mi je kelt poslal na dom neke strasne modele da me bodo polomil. Kaj naj recem Slovenija... Sedaj bodo ze slovenska internetna podjetja zacela groziti za placilo za NAZAJ ko se bodo le ta spomnila da smo necesa dolzni. Ce bi imel kaksno koli podlago da sem mu upravicno dolzan okoli 70k za NAZAJ potem bi to izterjal po sodnem postopku.
Zgleda da se bo treba obrnit na kaksen javni medij...

Elemen_T ::

btw, MarkoT: Katera stran pa je to?

MarkoT ::

Prvo stran sem ze opustil in tudi domeno, saj sem nad tem obupal in se mi ni dalo s tem vec ubadati, zgodilo se mi je to s prvo domeno pred priblizno 2 meseci.
Druga stran je pa www.roletarstvo-ursic.com, in jo zeli podjetje Roletarstvo Ursic premestiti, saj imamo ze streznik, narocili so pa stran pri nas, torej se moram za vse te stvari jaz sam pobrigati, saj so mi oni ze placali za stran in tudi domeno so placali, pri keltu seveda, in sedaj Roletarstvo zeli imeti svojo domeno na drugem strezniku. V bistvu sploh ne vem kaj ima Roletarstvo Ursic s tem da kelt ne zeli premestiti tudi njihove domene, saj sem jaz samo njihov webmaster. Racune za streznik so pa keltu placevali oni sami.

Loki ::

Hm...ce si kje z blizine Maribora (se mi zdi, da imajo HQ tam), jih lahko obisces ter vidis, kaj bojo na to naredili - ce jim tezis osebno, po moznosti se s kaksno drugo, starejso osebo, ki se spozna na te stvari, bojo hitro cviknili, poleg tega jim omeni tudi tistega "sveda".

ce ti bojo pa kej grozil, pa ves kaj.
I left my wallet in El Segundo

MarkoT ::

HQ imajo v Celju, a mislis da bom hodil tja po tem ko mi je KELT D.O.O polsal na dom ob 11h zvecer modele da me bodo polomili? Tako da sem moral klicati policijo..

Loki ::

Poj pa:
1. rec tisti firmi, pri kateri bos gostoval, da imas ene probleme pri prenosu domene in da naj oni poskusajo urediti
2. pejt vseen k njim, le da vzem s sabo enega, k stvar obvlada (gostovanje, spletne strani...) in dve "omari".

ce lahko dokazes, da so res oni poslal tiste modele, jih lahko tozis.
I left my wallet in El Segundo

MarkoT ::

Sploh nima smisla... se bo treba obrniti na javne medije.
Za vse spore obstaja sodisce, CE bi mu bil res kaj dolzan ZA NAZAJ...
Ce za to ne zna uporabiti sodobne pravne poti, ampak uporablja primitvne srednjeveske, potem naj se ne gre podjetja. Izguba strank je del posla, naj se s tem sprijazni.

Priporocam da ne zakupite prostora pri keltu, saj ko boste zeleli stran premestiti drugam, vam ne bo pustil oditi in vam grozil z lomljenjem kosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MarkoT ()

kuglvinkl ::

Dude, ti se šališ. Absolutno in takoj najemi pravnika (če ima znanje iz IT toliko bolje, če ne pa sploh ni težava, ker gre za klasično vprašanje izpolnitve dolžniške obveznosti in iz tega izhajajoče odškodninske odgovornosti).

Absolutno pošlji tvojo jebo v npr. Dnevnik, kjer zelo radi objavljajo storitve nesposobnih podjetij.

Nujno se oglasu na Uradu za varstvo potrošnikov. Oni ne morejo (načeloma) storiti nič, če nimajo prijave.

Na oko rečeno, ne vidim nobenega razloga, da ne bi dobil povrnjeno škodo.

Priporočam ti pa tudi, da tožiš zaradi nepremoženjske škode zaradi strahu.
Your focus determines your reallity

whatson ::

MarkoT... najami pravnika... pokliči na uredništvo Mladine da naj kaj napišejo o tem... oni imajo take stvari več kot radi... firmo (kelt) bo pa to pokopalo...
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

Thrivial ::

Neverjetno 8-O

Pa sem mislil, da sem imel(imam) probleme z Domenco...uf.

To kar so pa oni storili...moram takoj preusmeriti svoje stranke iz njihovih streznikov...:\

Predlagam ti se, da zberes dokumentacijo in napises clanek ter razposljes internetnim novicarskim stranem(S-T, S-C, Vecer, Siol, Monitor, Eror.net itd.). To bo imelo za njihovo delovanje mogoce celo vecjo tezo kot objava v tiskanem mediju, ker ce je vse to res kar si napisal, potem...potem si zasluzijo abaka...za resetkami.>:D

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Thrivial ()

rc-car ::

Se strinjam!
Najbolj jih bos prizadel, ce svojo zgodbo objavis. Na cimvec medijih!
To bo pomenilo konec njihovega poslovanja v trenutku.
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

MUC ::

MarkoT: Boš objavil svojo zgodbo vsaj na internetu potem?

SLOWWWeb.net ::

Ej, objav svojo ygodbo na SLO-Security.com forumu!

Ce hoces bi se mogoce dalo kaj zmeniti za poddomeno na ty-team.net - brezplacno. Bom vprasal, ce te zanima.
Piratske in xxx vsebina ni dovoljena8-)!
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

lordgreg ::

koliko od tega je res kar si povedal?

- da ti je tako podjetje naprtilo bimbote k tebi domov? da te bodo razbili? zakaj potemtakem ne poklices policije, da si prejel resno groznjo?

- kako je mozno da si placeval cca 25k sit/mesecno? si morebiti imel kaksno stran z eroticno vsebino? da je podjetje, ki je zelelo samo reklamo placevalo 25k sit skoraj ne verjamem. toliko placujejo pri njih webmasterji z veliko najetega prostora itd itd..

- kako si jim lahko ostal dolzan 70k?

--
ce bi kaj takega bilo res, bi zadeva brez tezav stekla do raznih tabloidov in podobnih casopisov..

in zakaj ni? zakaj te bedarije klatis po forumu, kjer se vecina strinja s tistim ki malce zablati neko podjetje? kjer vsi blatijo MS? zakaj tega ne resujes preko emaila z keltom samim?

MarkoT ::

Poslusaj LordGreg, moja stranka ki sem ji naredil stran jo zeli premestiti, stran od kelta, kelt pa tega noce storiti, kakorkoli obrneš, te ena firma ne more prisiliti da ti pri njih kupuješ, poleg tega sploh pa ne moje stranke. Če misli da sem mu kaj dolžan naj me toži in ko bo sodnik določil da sem mu jaz res kaj dolžan bom plačal, torej zakaj tega ne stori? ker nima upravičene podlage za to. Koliko je res, pa lahko poklices na Vrhniško policijo pa vprašaš kaj se je zgodilo v petek zvečer ob 11h ko so morali posredovati v Logatcu. Če ti bojo dali te podatke.... Več o tem pa vidim da nima smisla govorit.
Sicer pa odvetniki ne delajo v sobotah in nedeljah... Zato nisem moral se nicesar narediti med vikendom. Odločil sem se pa za uradno pot, saj večina ljudi še loči ne kaj je to strežnik in kaj je to domena... Lahko pa tudi preveriš whois od www.roletarstvo-ursic.com in bos videl da to domeno še zmeraj zadržuje kelt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MarkoT ()

lordgreg ::

marko,.. o lažnivi pravljici, ki jo kuješ, vem več kot si misliš.

zakaj ne bi prijateljem na slo-techu povedal resnice? torej... zakaj se izmikaš dolgom, ki si si jih prislužil z ustvarjanjem erotične strani? kako je bilo z bimboti, ki so te čakali doma in ti grozili,.. kako je bilo ko si ti grozil njim?

da strani slo-tech in podjetju kelt kvariš ugled?

seveda je že bilo zanimivo, kako hudiča nisi hotel povedati imena tvoje domene, in zakaj kelt noče premestiti domene, če jim dolguješ denar.. kdo je potem kriv? si sploh povedal podjetju ki se ukvarja z roletarstvom, zakaj noče kelt premestiti domene? aja,.. si ibl danes (ponedeljek) pri kakem odvetniku?

MarkoT ::

grega: kot prvo, v sloveniji ni nobenih zakonov ki bi meni prepovedovala da sluzim z eroticno vsebino. Kelt je za to vsebino vedel in ga ni motilo dokler nisem zacel sluziti z bannerji. Kokr vem tudi to ni prepovedano pri nas. Ali po tvojem bi morali dati zasluzek od bannerjev strezniku?
Ce bi mu res bil jaz kaj dolzan zakaj ni vlozil tozbe, ampak mi je samo grozil. drugo, sem bil pri odvetniku in policiji, torej tozba je ze vlozena na Kelta zaradi groznje meni in mojim starsem, kot tretje pa se s tabo niti najmanj ne mislim prerekati o tem. O tem bo oldocalo sodisce.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MarkoT ()

lordgreg ::

ja R0K, kako prav imaš.. s keltom nimam nobene povezave,... ne bom pa omenjal, da so vsi, ki pri podjetju kelt delajo fajn ljudje, in da jaz gostim pri njih že cca 2leti, pa ni bilo nobenih težav. verjetno niti ni pomembno da smo vedno v stikih itd itd. ja res,.. prav imaš,.. ne poznam jih. prosim ne obrekuj mi o tem, česar še ne veš.

kar se pa tvoje zadeve Marko, tiče.. sodišče bo že odločilo. roka pravice vedno vdari po tapravem, sicer pa verjetno tudi to sam veš. če pa si si najverjetneje prebral njihov pravilnik tako da tako veš, kako imajo urejeno z stranmi z erotično vsebino. lahko bi vedel, da takšne strani požerejo največ moči strežnika z že samim nalaganjem slik,.. ampak verjetno tudi to sam veš.

nisi pa popolnoma nič odgovarjal na moja vprašanja, ki sem ti jih zastavil... glede na tvojo starost bi lahko vedel kako se stvari streže v današnjem svetu,.. se morda motim?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gostovanje spletne strani (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
818653 (6146) Gost
»

Web Hosting v slo

Oddelek: Omrežja in internet
81086 (864) R0K
»

Kakšno domeno ?!?

Oddelek: Omrežja in internet
211305 (991) R0K
»

Domača stran - KJE ????

Oddelek: Omrežja in internet
111278 (1150) [BISI]
»

Free webhosting

Oddelek: Omrežja in internet
181923 (1723) barbarossa

Več podobnih tem