» »

tih disk. maxtor, seagate?

tih disk. maxtor, seagate?

tigrr ::

iscem en tih disk. Treba na 5400 it al ni treba? Trenutno mi en IBM dpta 7200 zvizga, ta zvok mora vn iz moje kiste.

Hvala samo za konstruktivne predloge.
  • spremenil: tigrr ()

jeb ::

jest sm v svoji masini mel Seagate, Quantum, Fujitsu, WesternDigital, poznam tut IBM diske.
Imam dva WD-ja, in oba sta bistveno bolj tiha od ostalih.
Trenutno imam en majhen(7,5 Gb) WD, ki dela pri 7200, in se ga NE SLISI. Tudi, ko pise/bere, se ga prakticno ne slisi.
Quantum Fireball dela hrup ze samo ob vrtenju, tisto zoprno zvizganje...
No ja, probaj si ogledat kaksnega WD-ja, jest sm bil z njimi vedno zadovoljen.

VASkO ::

mam seagate baracuda4 7200 rpm 60GB pa se ga sploh ne slisi, tudi ko pise in bere ne.

tha_man ::

Jap, Baracuda IV je trenutno najbrž najtišji disk na trgu.

rc-car ::

Jaz imam 7200 Maxtorja (60Gb) in se diskov ne sliši. Malo se sliši samo glave ob pisanju/branju..
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

tigrr ::

ja, nasi ceniki :( nc ne pise model zraven diska... SEAGATE 60 GB ATA/100 EIDE 7200 rpm 40.370,40 SIT(mentek.si) . to ni to, ne?

kje se da kupit barracudo IV, pa ker je verjetno predraga, kaksna pametna alternativa?

proracun=40k.

tnx,

sasox ::

Imam IBM-a, WD-ja in Maxtorja....vsi na 7200 pa je se vedno najtisji WD...tko da kupi WD-ja :D

tha_man ::

tigrr, to verjetno je to, ker ne vem če ima Seagate trenutno sploh kak drug IDE 7200 model kot Baracudo IV. Najbolje da vprašaš. Jaz sem dal za mojo 40G pred 4 meseci 35 jurjev.

_Mortal_ ::

Maxtor ATA 133 7200 RPM !!!!!!!!!!!!!!!!!
Osebne izkušnje!!!!!1
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Maximus ::

Maxtor 40GB 7.200rpm, dela brez problemov pa še tih je.

TheJack ::

Maxtor ATA133 7200 rpm ni tih (kaj šele neslišen) disk. Morda se zdi tih tistim, ki imajo v kišti razne Volcanote na 7000 obratov, ampak meni, ki imam Zalmana, se zdi pa pri branju/pisanju (pri samem vrtenju ne) kar precej glasen, glasnejši od IBM-a IC35, ki sem ga imel prej (in sem se ga na srečo znebil).

Nič ne rečem; disk je hiter in zanesljiv (le greje se pretirano, ampak to je po mojem hiba vseh 7200 diskov) in niti ni pretirano glasen. Ampak glede na to, da si posebej poudaril, da iščeš tih disk, ti Maxtorja 7200 pač ne bi svetoval. Baje je zelo tiha Barracuda IV, čeprav je sam še nisem imel priložnosti slišati.
Bonis nocet, qui malis parcit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

tigrr ::

theJack> Verjetno mas BallBearing (model num. ***********J3?

A ima kdo Fluid bearing model z mod.num. *******L# ? ta nej bi bil cca 5dB tisji, samo ga po nasih stacunah nism vidu.

lp, tim

tha_man ::

Tip ležajev ne vpliva itak na škrtanje glav, ampak na glasnost vrtenja.

jeb ::

lastniki Barracude IV., mi lahko poveste, v kateri trgovini ste dobili ta disk?
Sem malo gledal po cenikih stacun, pa imajo vecinoma IBM, Maxtor in morda se WD, Seagati so pa zelo redki...

rc-car ::

Jaz imam Maxtorja L serije.
Diskov se ne sliši nič (razen ko zalaufa in ko se izklopi daje tak coolerski zvok od sebe 8-) )

Drugače mi ga BIOS prepozna kot še staro J verzijo, vendar na disku piše, da je L in tudi tih je (ter se ne greje) tako, da sem zadovoljen z njim.

Priporočam! :))
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

VASkO ::

pri nas ze ne

govno ::

nekaj seagatov ima belbled-sp.si ...
TineL Studio :: http://tinel.stjost.si
TineL Studio vici :: http://tinel-vici.stjost.si
TineL Studio wap :: http://tinel-wap.stjost.si

tha_man ::

Jaz sem tud pri Belbledu nabavu 8-)

Dami ::

Jst sn ga tuki.
Se pa ponekod v avstriji že dobijo maxtorju fluid bearing sam so kr dost dražji od navadnih. Upamda se bojo kdaj pocenil.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

tigrr ::

ja, 6 jurjev (cca 20%). Se ne splaca. Seagate je moja izbira.

tnx za odgovore, over& out


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mnenje lastnikov 120Gb Seagate diskov

Oddelek: Strojna oprema
121469 (1203) swar
»

Maxtor ali Seagate 80GB ta tiha verzija

Oddelek: Kaj kupiti
141432 (1138) Fury
»

isce se TIH trdi disk

Oddelek: Kaj kupiti
221587 (998) Dr_M
»

Kateri disk??

Oddelek: Kaj kupiti
201468 (1049) iration
»

Tihi diski?

Oddelek: Strojna oprema
381870 (1227) burekar

Več podobnih tem