» »

(Zlobni) program lahko nastavlja router ?

(Zlobni) program lahko nastavlja router ?

Cokolesnik ::

Pred dnevi sem popolnoma po naključju opazil v Linksys routerju, da imam pri preusmeritvi prometa (forwarding) nastavljenih kar nekaj portov na svoj IP, ki jih sam zagotovo nisem vnašal. Po preverjanju portov sem ugotovil, da so povezani s protokolom Real (za ogled multimedijskih vsebin, mislim da sta bila porta 6970 in 6974), zdaj pa me zanima, ali je mogoče, da sem z namestitvijo programa Real alternative (omogoča predvajanje vsebin formata Real brez zloglasnega Real playerja) in plugin-a za Winamp povzročil, da je eden od programov namestil določene nastavitve preusmerjanja prometa v routerju?

Ne znam si namreč razložiti, ali lahko res kar takole programsko določen program nastavlja router (lahko bi mi nemara namestil tudi kakšno zlobno nastavitev?!), je pa res, da sem imel za nastavljanje routerja določeno kar privzeto geslo ("admin").
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Ziga Dolhar ::

Ugibam. uPNP mogoče?
https://dolhar.si/

Cokolesnik ::

UPnP omogoča nastavljanje routerja ne glede na izbrano geslo za administracijo routerja? Zdaj tega sicer ne morem preveriti, ker sem po tej neprijetnosti router resetiral na tovarniške nastavitve, kjer je UPnP onemogočen.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

T(he) Boss ::

Meni se tudi zdi, da ta uPNP dela proble, ker dokler sem imel omogocenega, so imeli vsi bittorrent progrmai v omrezju v mojem routerju odprte in preusmerjene porte, zdaj ko sem ga onemogocil, pa se to vec ne dogaja:D

64202 ::

> UPnP omogoča nastavljanje routerja ne glede na izbrano geslo za administracijo routerja?

Ja, to vecji del smisla port forwardinga z upnp, torej da programi kar sami nastavjo porte, ki jih nucajo na ven.
I am NaN, I am a free man!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MikroTik, UPnP, port forwarding, Amis, kamere...

Oddelek: Omrežja in internet
164273 (3800) Daniel
»

Tomato (Shibby) router firmware - vprašanja

Oddelek: Omrežja in internet
132329 (1657) AC_DC
»

Xtreamer - IPTV predvajanje (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Zvok in slika
1019233047 (100719) telexdell
»

uPnp vprasanja

Oddelek: Pomoč in nasveti
91081 (946) xandros
»

Kako blokirat eMule na routerju?

Oddelek: Omrežja in internet
141394 (1107) Yacksy

Več podobnih tem