» »

Magnet in telefoni

Magnet in telefoni

PIAS ::

Pozdravljeni, nevem če spada ta post v to temo ampak vseeno.

Telefon mi je kar naenkrat začel štekat, zmrzovat in čudne stvari so se začele dogajati z njim. Sumim da se je to začelo dogajati od takrat ko sem bil na obisku pri bratu in sem pustil napravico na mizi v dnevni sobi, pač pozabil sem nanjo, kasneje sem pa videl nečaka (10 let ima), kako se igra z magnetom, vendar takrat še nisem vedel da mi telefon ne dela tako kot bi moral. Ko sem to opazil sem posumil na to da je mogoče nečak "testiral" če prime magnet na telefon.

Je možno da je z magnetom pokvaril napravo? In če je to možno me zanima če se to da popraviti?

LP!

PIAS

Azrael ::

IMO telefonu magnet ne škodi, razen mogoče motorčku od vibraklica. Na samo elektoniko in ekran pa magnet nima vpliva, saj v teh delih ni feromagnetnih snovi.

Je pa druga možnost, mnogi telefoni so izjemno občutljivi na padce (ne veš kaj se mu je v času tvoje odsotnosti zgodilo). Poskusi za začetek vzeti ven SIM kartico, mogoče še s špiritom očistiti njene kontakte in vstaviti nazaj v telefon. Lahko je samo to, v nsaprotnem žal išči drug telefon ali uveljavljaj garancijo.
Nekoč je bil Slo-tech.

Pyr0Beast ::

Če je bil polit s kakšno tekočino tudi ni v redu
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mosnik ::

Moja hčera pa je danes na sony televizjo na ekran pritisnila kar močan magnet pa so tam sedaj zmešane barve ali se da odpravit napaka ali ji ni pomoči?:O
danč

korenje_ver2 ::

je že cajt za lcd ^^

lohka pa probaš oblažit, tako da vrtiš magnet še po drugih delih televizije (neke vrste magnetna masaža). drgač pa tvju ni več pomoči. razen mogoče če ima tv "degauss" (razmagnetenje) funkcijo. podobno kot stari monitorji za pcje.

Zgodovina sprememb…

Azrael ::

LCD ali CRT ?
Nekoč je bil Slo-tech.

mosnik ::

CRT
danč

Azrael ::

Sicer je prvo vprašanje bilo o GSM in bi si tole vprašanje o TV zaslužilo svojo temo.

Pri CRT ni problem, razmagnetenje, pa je stvar rešena. Več

Pri LCD, adijo LCD.
Nekoč je bil Slo-tech.

Azrael ::

@korenje_ver2

Čisto vsak barvni CRT TV ima degauss, tudi tisti ki so stari 30+ let. Brez njega je barvna katodna cev neuporabna, saj brez razmagnetenja, čistočo barv kvari že magneto polje Zemlje, kaj šele zvočnik, ki je v bližini ekrana.

Vključi se avtomatsko, pri vsakem vklopu TVja. Manualno vklop med delovanjem, kot pri monitorjih, pa je precer redko možno izvesti, edini, ki se ga spomnim je bil Gorenje Akvamarin/ Ahat.
Nekoč je bil Slo-tech.

mosnik ::

odpravljena napaka sem ga izključil iz omrežja za 15 min pa je izginlo
danč

Opkow ::

Azrael
Tudi pri LCDju lahko unicis ekran z magnetom?
Kako pa to izgleda?

Azrael ::

V bistvu ni pomembno, da je ravno magnet, pomemben je pritisk na panel.

V primeru uporabe dveh močnih magnetov (iz HDD npr) in zelo tankega LCD zaslona (prenosnik) in bi bil en magnet na zaslonu, drugi pa zadaj, obstaja možnost, da bi bil pritisk ali udarec magnetov dovolj za nepopravljivo poškobo panela.
Nekoč je bil Slo-tech.

korenje_ver2 ::

magneti od trdih diskov primejo močno šele na razdalji ~2cm. na ~3cm pa prav nič.

julah ::

jaz sem imel 10cm proč pod lcdjem od kompa magnet od hdd diska. ampak ko sem umaknil magnet po nekaj tednih, je ostal vijoličen flek na ekranu. Po par dnevih se je popravilo

gorici ::

V bistvu ni pomembno, da je ravno magnet, pomemben je pritisk na panel.

V primeru uporabe dveh močnih magnetov (iz HDD npr) in zelo tankega LCD zaslona (prenosnik) in bi bil en magnet na zaslonu, drugi pa zadaj, obstaja možnost, da bi bil pritisk ali udarec magnetov dovolj za nepopravljivo poškobo panela.

Lahko pa v panel vržeš kar kamen pa pol pogledaš če je kej škode!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

delovanje timerja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
181770 (996) birtija
»

Magnetni monopoli so realnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7210997 (7284) Thomas
»

kako razmagnetit TV ekran?

Oddelek: Zvok in slika
62885 (2694) Azrael
»

Disk blizu napajlnika

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
243730 (3266) Pyr0Beast
»

Monitor + magnet = težava

Oddelek: Pomoč in nasveti
151525 (1250) rok_p

Več podobnih tem