» »

Kaj je narobe z diskom??? Prosim pomoč

Kaj je narobe z diskom??? Prosim pomoč

mi345 ::

Torej, do vceraj je WD 320 SATA disk delal brez problemov. Danes pa kar naenkrat ne morem več dostopat do podatkov zapisanih na njem.

v explorerju se pokaze D: particija, sam zraven ne pise velikost in koliko je še prostega prosstora. (prilagam sliko)

Tudi iz spletne strani WD sem si posnel iso image in testiral s qick testom, kateri ni javil nobenih napak.

Ima kdo kksno idejo?

SATA kabel sem zamenjal z novim...ista zgodba. Glede na to da plata omogoča priklop 4 sata naprav sem probal preostale proste tri vendar ista zgodba.



mislim da ce bi bil disk zanic bi javil tudi program (iz WD strani), tko pa nimam pojma kaj naj naredim? Ponovno instaliram windowse, mislite da bi to rešilo problem?
  • spremenilo: mi345 ()

jest10 ::

Podrla se ti je particija.
S kakim programom za popravilo particije in iskanje izbrisanih podatkov bo problem rešen.

mi345 ::

s katerim programom pa predlagaš?

mi345 ::

oz. ce bi ponovno nastelu windowse bi disk videl al ne?

Opkow ::

Ce se ti je podrla particija, ti ponovna instalacija Winsev ne resi problema.

Probaj z programoma GetDataBack ali EasyRecovery, da si resis podatke.

Dodatek: Disk vidis, samo podatkov na disku ne vidids... ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Opkow ()

VanGog ::

A to pomeni, da je disk še vedno OK, al ga je bolš zamenat? Ker meni se je naredila ista zadeva 2 dni nazaj, podatke sem sicer dobu nazaj z ACTIVE@ UNDELETE-om, zdej pa ne vem, kaj naj s tem diskom?
A je to še za uporabljat al ne? Je pa tud WD-jev, 160 GB.

Hvala za pomoč,

jest10 ::

Seveda je za uporabljati.
Enkrat, dvakrat ni nič. Če ti pa to večkrat naredi v krajšem času je pa lahko kaj narobe. Pa ne nujno da z diskom. Lahko tudi s kontrolerjem na plati.

mi345 ::

Enkrat sem že delu s tem easy recoverijem ja, sam je bil stos da sem pol tist kar je program najdel (hvala bogu skor vse) prenesel iz diska na drug disk. zdej mam pa problem, ker je ta disk velik 320gb (poln 160gb), drugi kjer mam pa windowse gor pa je 80gb.

vprašannje? ali lahko podatke k jih easy recovery najde ponovno prepiše in postavi na 320gb al ne?

dustphoenix ::

Prepisal jih bo v tem smislu, da jih skopira na prosti del tega diska! Torej, moreš imet dovolj prostora na tem disku, če želiš vse podatke dobit nazaj.

Naredi recovery nekaterih podatkov na 80GB disk in nekaj na 320GB disk.

SasoS ::

Prvo pravilo recoveryja je vedno da delaš na drug fizični disk. Probaj si kaj sposodit...tako imaš največje šanse da rešiš podatke.

mi345 ::

ok, podatke ki sem jih rabil sem pridobil nazaj.
Me pa zanima sledeče in sicer:
Zakaj je do le-tega prišlo? Kako se lahko NTFS particija kar na lepem spremeni v RAW?!
Nekako sumim plato oz. napajalnik.
za napajalnik si razlagam takole: recimo da je masina ob določenmih trenitkih preobremenjena in za moment je tok do drugega diska prekinjen in nato takoj spet dobavljiv. Je možno, da je zaradi minimalnega izpada štroma posledica to da disk popolnoma zmeša in pol le-ta ne ve več da ima gor podatke?

Pr plati pa nimam nobene razlage.

Kaj pa drugi mislite?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pomagajte rešiti disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
81555 (1477) Yohan del Sud
»

Recovery podatkov na trdem disku

Oddelek: Strojna oprema
462643 (2076) Pyr0Beast
»

Problem z nastavitvijo windowsov

Oddelek: Pomoč in nasveti
121451 (1216) Murcy
»

Zamenjava elektronike na disku

Oddelek: Strojna oprema
211795 (1536) Azrael
»

Raid 1, backup podatkov - image ...

Oddelek: Programska oprema
91021 (940) cojss

Več podobnih tem