» »

Slaba grafična kartica ali kaj

Slaba grafična kartica ali kaj

gruntfürmich ::

Pozdrav!
Zanima me kako prepoznati ali je z grafično kartico ali s čim drugim kaj narobe in kako to odpraviti. Pri igri se mi zatika, slika zna biti popačena, pri zahtevnih texturah oz explozijah malo slika zmrzne, ne morem se hitro obrniti okoli svoje osi. Če je to od grafike odvisno, me zanima kateri test bi bil merodajen, da vidim če mi grafična šepa. Za mark test je problem, ker ne vem koliko je štel na začetku, ko je bla grafična nova.
Lep pozdrav in hvala vsem!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Sami ::

To se ti dogaja pri katerih igrah? Opiši svoj sistem, naloži najnovejše driverje...
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

gruntfürmich ::

To se mi dogaja pri online igri Tactical Ops, pa tudi drugih grafično zahtevnih. Imam atijevega radeona 9550 128 MB, 2600 cpu sempron, 1gram, internet pa je lan, zato tu ni problemov. Gonilnike pa mam tudi najnovejše. Razlike so pa tudi dokaj majhne če prestavim iz quality na performance nastavitev za grafiko; se pozna vendar ne toliko kot bi pričakoval.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

;-) ::

z temle radeonom fura moj brat NFS Most Wanted, NFS Underground 2, Spiderman 2...

Pr most wanted ma grafiko: detajle nekje na sredini, resolucijo pa 1024x768. Pa mu teče normalno.
Ma pa 1Gb rama pa AMD AThlon 3000+

Jaz mam pa Radeona 9600pro pa mam nastavljeno isto (dela pa normalno)
1Gb RAM-a, AMD Semprom 3100+ 64bit.

To je pač grafična niižjega cenovnega razreda, vrhunske kvalitete nemorš pričakovat! Če pa maš detajle nastavljene na mal manj pa resolucijo nimaš največjo pa ti dela. Pač slika ni najboljša le da se zatika ne.

mene zanima kaj drugi mislijo o tej grafi...je za na odpad?
al bi se dalo še z tem furat neka cajta glede na to da ne igram iger dosti (brat pa je star 7let).

PS.:pr obeh mam naložene Omega driverje, ker Catalyst zabavajo.

LP.

dejansan ::

je veliko odvisno katero verzijo r9550 imaš, grafika je že tako bolj low cost, samo, če imaš vsaj 128 bitno varianto še kar gre

eweer - zakaj bi bila za na odpad, če ti odgovarja, uporabljaj jo dokler ne boš občutil potrebe po čem boljšem, potem pa menjaj
dejansan

;-) ::

zaj je pr bruderju 128 bitna not...mam pa 256 tud doma.

je vlka razlika? bi se fejst poznalo če bi menjal...

pm brat ma bolši komp ko jaz:D

jest10 ::

Koliko bitno je vodilo in koliko MB rama ima grafika ni ista stvar.

;-) ::

uff ja zaj**** sm se.
265 mega mam doma, not pa 128mega.

Type-R ::

še vedni si zaj****. tako kot ti je jest10 povedo bitno vodilo in MB ni ista stvar.

dejansan ::

če imaš SE varianto je 64bitno vodilo pomnilnika in ta je bolj za na...., z 128bitbim vodilom pa se da še kaj igrati

najlažje boš ugotovil, če nisi prepričan, če si naložiš riva tuner in boš izvedel vse, od rama, frekvenc,....
dejansan

;-) ::

zaj pa niam več pojma-sej ga niti nimam:D

ja tem programom mi piše 128 bit RV350 with 256MB DRR memory

pr obeh je 128 bit.moji (r9600)pa bratovi(r9550). Pa una je pol tud 128 bitna,ker sm jih skup kupo...kaj pa profitiram veliko če dam namesto 128MB not 256MB?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

dejansan ::

z 256mb rama na kartici ne boš nič pridobil, velikokrat je 256mb ram še počasnejši tako, da se ti nikakor ne splača

kot sem ti že napisal, če tebi zaenkrat odgovarja potem je trenutno brez veze menjati

pa, če si jih skupaj kupil ni nujno, da je tudi druga z 128bitnim vodilom :D
dejansan


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GF4 Ti4200 vs Radeon 9550

Oddelek: Kaj kupiti
251512 (1180) Sparkl
»

zamenjava R9550 za..? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1417153 (5385) sid911
»

grafična v cenovnem razredu okrog 20k (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
504477 (3851) sid911
»

radeon 9600 ali radeon 9800 SE ??

Oddelek: Kaj kupiti
461603 (1176) Witboy
»

Radeon 9800 SE z 128 bit vodilom

Oddelek: Strojna oprema
121305 (1176) Caligula

Več podobnih tem