» »

Windows paste filename- kako?

Windows paste filename- kako?

Phoebus ::

Rad bi, da bi z neko komando prilepil IME (+ pot) datoteke, ki sem jo prej kopiral (CTRL+C).

A se to sploh da v windows? V Linuxu (gnome) dela to že 300 let, bi pa rabil za web aplikacijo (lahko dela tudi samo v FF, torej FF extension).

Našel sem program CopyFilenames (www.extrabit.com/copyfilenames ), izgleda da nudi kar rabim, samo je program 100% komercialen in ne morem stastirat preden se naserjem.

Zna kdo kaj takega naprogramirat? :D

darkolord ::

Bi rad skopiral samo imena datotek, ali datoteke in potem posebej prilepil še imena teh datotek?

BigWhale ::

Ce 'vrzes' datoteko v cmd.exe potem se ti izpise njeno ime in celotna pot. Ne vem kaj se zgodi, ce imas odprt nek text editor. Najbrz da isto, kaj pa vem, probaj.

Oznaci nekaj datotek, odpri cmd.exe potem napisi notri edit lala.txt in zabrisi datoteke not.

Z malo srece... In ce ti to zadostuje...

Vikking ::

Jst to počnem v ACDsee-ju 2.44. Ctrl-C nato pa pastam v notepad-a in dobim ime datoteke s celotno potjo kjer se nahaja.

veteran ::

Bigwhale, če iz explorerja potegneš datoteko v editor, jo odpre, dobiš vsebino, ne imena. Če narediš copy&paste, pa ne dobiš nič (v editorju). To dela samo v cmd.

Če bi kdo rad iz explorerja kopiral pathname (in ga prilepil v katerikoli program), rabi extension. Npr tole

BigWhale ::

Veteran,

No sem pravkar probal. Odpres cmd.exe, napises edit, pritisnes enter in potem povleces not datoteko. V tisti editor ki je odprt v cmd.exe. Textmode application. V editorju se izpise ime datoteke in celotna pot.

Je pa hecno, da ce oznacis vec datotek in jih not zabrises, se izpise ime samo tiste datoteke na kateri je bil miskin kurzor. :)

Se pravi, na pol uporabno. ;>

veteran ::

Aja, ta edit. ;) Jaz sem mislil windows editor - notepad, metapad, pfe, editplus ali kaj podobenga... Sploh nisem pomislil, da še kdo uporablja ta DOS program, zadnja verzija je iz leta 1995. Še takrat, ko je bil aktualen, smo večinoma raje gonili qedit.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nikakor ne morem zbrisati fajla

Oddelek: Pomoč in nasveti
131180 (980) r5r
»

Problem z brisanjem pokvarjene AVI datoteke!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
151481 (1217) smolep
»

Ukaz, ki bi naenkrat odprl dva programa in ustavil en proces?

Oddelek: Programiranje
101108 (989) G@MER
»

Microsoftova nova ukazna vrstica

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
363307 (3307) necromncr
»

program za ugasanje w2k

Oddelek: Programska oprema
111009 (870) andrej

Več podobnih tem