» »

program za ugasanje w2k

program za ugasanje w2k

krucymucy ::

No iščem neki program, ki bi ga v povezavi z mbm uporabu za ugasnitev kompa ob morebitnem pregretju!
V winXP sem imel program, katerega je avtor je seveda naš Andrej, ta program pa ne dela v w2k! Imam nek shutdownpro pa ne izvede ukaza če ga izvedem kar v winsih! Tko da bi prej mogu zagnat cmd.exe in potem da se v cmd zazene se ta shutdown.exe --- kako se to nardi?

andrej ::

hm, sicer moj program res ni designed for w2k, ampak ali si ga vsaj probal pognal? Zadeva bi naceloma morala delat...:D

krucymucy ::

Ja andrej sem probu! v XP-jih mi če mam v bat falju spisano pot in parametre enostavno takoj ugasne! v w2k pa sam odpre (na kratko - trenutek) cmd in nato laufa vse normalno - enostavno ignorira shutdown ki bi naj se izvedel!
kako pa naj spisem da se mi ob eventu odpre cmd.exe in sele nato da se mi zazene neki exe fajl??

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krucymucy ()

andrej ::

probaj najprej sam zagnat cmd.exe potem pa rocno shutdown. mogoce izpise kak error...

Highlag ::

Moram rečt da je men programček od Andreja pred časom v W2000 prav lepo delal.
Mislim da sem ga zagnal kar iz scheduler-ja

krucymucy ::

Če ročno izvršim ukaz v cmd dela lepo ... brez kakih posebnosti! ne dela pa če zaženem niz ukazov iz bat fajla!

kuglvinkl ::

exodus_ kaj pa če bi ga poizkusil tako, da ti ga zažene MBM? Ker če da, bi bilo to izjemno učinkovito. Ker bi ga vezal na pogoj alarma oz. visoke temperature.
Your focus determines your reallity

virtual_reality ::

Sm mel podobne probleme kot exodus, sam v Windows XP. Sem sicer poizkusil tisti programcek, ki je prilozen XPju (shutdown.exe ali nekaj podobnega), sam se mi racunalnik ni ugasnil ampak je pisalo "Now you can safely turn off bla bla bla..."). Potem pa sm si nabavil program PowerOff, ki zadevo opravi kot sem si zelel (racunalnik se fizicno ugasne ko aktiviras ta program).

krucymucy ::

kuglvinkl; ja sej zato ga rabim ... pa mi v XP-jih zazene (MBM) v win2k pa mi ga noče ... sprasujem kako bi naredu bat fajl da se mi najprej zazene cmd.exe in nato da se izvede še c:\...\shutdown.exe

andrej ::

zazeni "cmd /c shutdown". ce hoces da okno ostane uporabi /k, namesto c.

krucymucy ::

Hvala andrej! 8-)
Je pa zanimivo da v XP-jih zadošča: c:\shutdown\shutdown.exe -u -t 3

V w2k pa mora bit zapisano takole: c:\winnt\system32\cmd.exe /k c:\shutdown\shutdown.exe -u -t 3
Pa še enkrat hvala za pomoč!

andrej ::

glavno, da dela:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nekaj enostavnega za vsakdanjo rabo...

Oddelek: Programiranje
121886 (1403) milan0
»

Program za samodejni izklop kompa

Oddelek: Programska oprema
6878 (878) Firebat
»

Avto start program ???

Oddelek: Programska oprema
161806 (1551) Madafaka
»

Nastavljiv Shut Down?

Oddelek: Programska oprema
101013 (801) BaRtMaN
»

Avtomaticno ugasanje racunalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
161750 (1501) Highlag

Več podobnih tem