» »

6800GT napajanje

6800GT napajanje

HyperGL ::

dans sm razdrl komplet mašino in jo spucal malo... pol ko sm pa priklapljal sm prišu do kabla, ki ga je potrebno vtaknit v grafično... (btw: tudi brez mi dela in mi ni jasno zakaj mora bit priklopljen?!)

kakšen je kabel lahko vidite na "skici" tu spodaj...



torej.. najprej sm mislu da sta ta dva molexa en ženski pa en moški... pol pa pogledam bolje in opazim da sta oba ženska... a mi lahko kdo razloži zakaj naj bi šlo 2x 12V v grafično, če to ni absolutno potrebno???? trenutno je priklopljen sam en gor... in dela vse ok... ?!

tnx za vse odgovore...
  • spremenil: HyperGL ()

celada ::

6800 ultra ma dva molex prikljucka in pomoje so posiljal isti kabl s 6800gt in 6800 ultra. Ce pa ni vkljucen ti pa zato dela ker ni v 3d nacinu je samo v 2d nacinu, zazen ksn spil al pa 3d mark brez molex prikljucka vstekanga pa bos vidu da ne dela ;)

Shark-357 ::

Obe GT in Ultra na PCIe imata samo po eden 6 pinski priključek to kar ima on je adapter 2x molex@6 pin..
Naj bi imel pa oba molexa priključena na adapter.

HyperGL ::

trenutno mam samo en molex gor... in dela brez problemov... ne igram igric... ampak uporabljam 3d programe, ki se vsi poslužujejo hardversko gnanega open gl-ja... in do zdej ni blo niti enga najmanjšega problema...
u bistvu me zanima samo to... a ta grafa res rabi 2x12V napajanja, da dela optimalno? al zakaj bi morala bit dva molex priključka gor na adapterju?

Shark-357 ::

Po navodilih proizvajalca naj bi imel oba molexa priključena .:\

HyperGL ::

to je že nekdo napisal... mene pa zdej zanima zakaj... :)) a je res tolk požrešna?! :)

PS: ja ti si napisal :PPP :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: HyperGL ()

PrimozR ::

PCIe prključek ima 3 12V kable za bolj stabilno napajanje. Navaden molex ima en 12V in en 5V. Z uporabo dveh molexov pridobiš na stabilnosti napajanja.

celada ::

Nism opazu da ma pci-e grafo, pac nism bil zadost pozoren na podpis :8)

HyperGL ::

hmm torej če sm razumel prav...

če vzamemo pod drobnogled le 3 pinski prikljčuček, ki se nahaja na kablu, ki služi napajanju grafike... so trije kabli... rjav,črn,rumen... rumen je 12V + linija... črn 12V - linija... tretji pa? 5V - al +????

stabilno delovanje? že samo z enim molexom je delalo vse ok... edino navijala se je bolj slabo (rivatuner je non stop govoru da ni šlo skozi test pri 450/1200... stock 350/1000)... danes sm priklopu še drugi molex... in je čisto isto... ne gre na frekvence Ultre... ni šans... a bi mi znal kdo pomagat?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri HDD kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
708239 (7510) Infusion
»

Napajanje r9 280x - napetosti

Oddelek: Strojna oprema
474142 (3090) Jst
»

Zagnati Napajalnik brez matične??

Oddelek: Strojna oprema
101505 (1247) jureus
»

Priklop elektrike na Geforce 7800GT

Oddelek: Strojna oprema
292535 (1671) Ales22LJ
»

Antec NeoPower 480 W vs. Tagan 480 W (mini test)

Oddelek: Strojna oprema
322130 (1594) DjTonic

Več podobnih tem