» »

Priklop dodatnih trdih diskov na matično

Priklop dodatnih trdih diskov na matično

tom80 ::

V ohišju računalnika imam matično ploščo ASUS A7N8X-E Deluxe in nanjo priklopljena dva trda diska WD 200 GB SATA 7200rpm 8MB. Na prvem C:\ imam operacijski sistem, itd; drugi E:\ pa je za shranjevanje podatkov.

Ker sta mi od prej ostala še dva trda diska WD 250 GB IDE 7200rpm 8MB (ATA diska), me zanima, če bi ju lahko priklopil na matično ploščo in kako, da bi imel še dva diska v ohišju za shranjevanje podatkov. Prostora v ohišju imam dovolj in proste priključke za priklop. Oba SATA priključka na matični sta zasedena, IDE priključka pa sta prosta.

lp

Tom80

elasto_mania ::

na IDE priključiš

tom80 ::

Samo ali mi bo potem prepoznalo SATA diska, kot sta zdaj? Da slučajno ne izgubim dostopa do prvega SATA diska, kjer je operacijski sistem.

elasto_mania ::

ne bi smel zgubiti dostopa

tom80 ::

Hvala elasto_mania.

Bom zdaj poizkusil priklopit, upam da bo delovalo, če ne bo, pa še zmeraj lahko odklopim IDE diska.

elasto_mania ::

Kaj si probal če ne deluje mi javi.

tom80 ::

Se bom zdaj odklopil s foruma in probal. Potem ti pa javim, kako je šlo.

tom80 ::

Zdaj sem vgradil še oba diska na IDE vodilu. Najprej ni hotelo prepoznati zagonskega diska (NTLDR is missing).

Potem sem pa nastavil "jumper shunt" na vseh diskih na 1 in 2 pin (CSEL(Cable select)) in v biosu v nastavitvi Adwanced Bios features spremenil nastavitev Second Boot Device z [HDD-0] na [SCSI] in zdaj dela.

Še malo sem prerazporedil napajanje, ker mi grafična posrka ves sok - zdaj je na svojem napajalnem kablu.
In mislim, da mi ob Chieftecovem 420 W napajalniku, sistem ne bi smel počepnit pod težo vseh komponent. Drugače pa bom zamenjal napajalnik.

V glavnem, zdaj vse dela.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trdi disk SATA, SATA2

Oddelek: Pomoč in nasveti
299667 (3980) SuperVeloce
»

Težave z razširitveno kartico

Oddelek: Pomoč in nasveti
221096 (887) kitara8
»

Kateri 1TB disk kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
29533927 (14077) xyxyxyxy
»

Izbira med trdima diskoma

Oddelek: Kaj kupiti
71359 (1132) Ryker
»

IDE in SATA

Oddelek: Strojna oprema
231977 (1505) Fizikalko

Več podobnih tem