» »

Racunalnik ne vidi vec particije

Racunalnik ne vidi vec particije

Kunte ::

Igral sem se z menjavo zagonske slike v win xp. S programom but editor sem poskusil zamenjati sliko. Ker je testslike uspel sem poskusil kar zares, in tukaj sem nekaj naredil narobe. Racunallnik se zazene do boot manegerja ki ga je ustvaril program za menjavo zagonske slike in pokaze kateri os naj nalozi. Opcije so tri:win xp in dvakrat se drugi os. Ko sem imel se vse skupaj shranjeno kot testiranje sem izbral drugi os in pokazala se je nova zagonska slikaos pa se ni nalozil. Ce sem oznacil win xp pa se je nalozil os. Ko sem s programom boot editor dolocil naj bo ta zagonska slika zamenjavo za obstojeco sliko, se je vse koncalo tako da se racunalnik zazene do slike in na to se resetira(v nedogled). Racunalnik sem nato zagnal s cd-roma recovery console in poskusil ukazom fixmbr popraviti boot sektor in tukaj sem napravil se vecjo napako. Zdaj se mi tudi zagonska slika ne prikaze vec, ampak mi napise error da ne najde boot sektorja. Ko v recovery cosola hocem da prikaze vsebino particije c je ne prikaze. Obstaja kaksen program, da bi lahko z njim lahko popravil kar se popraviti da?
  • polepsal: Tomi ()

Kunte ::

Bom vprasal malo drugace.Z katerim programom lahko popravim boot sektor,če sploh lahko?;(

ali3n ::

Poizkusi tkole: bootaj z diskete ( dobis jo tukile)

fdisk /mbr nanovo napiše master boot record

za sesute FAT tabele (lokacije datotek) pa scandisk x: ("x" - ime particije ki je sesuta)
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Kunte ::

TO je disketa za vin 98 jaz mam pa xp ntfs,pa nevem ce bo dobro?

R33D3M33R ::

Hja, prej bi ti še lahko pomagal-->namreč ko se je resetiral v nedogled, meni se je zgodilo isto. Obnoviti je treba fajl ntoskrnl.exe al nekaj takega v system32 mapi. Nisem prepričan vendar nekaj takega sem naredil jaz...zdaj pa žal nimam pojma kako ti naj pomagam. :\
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

fictionel ::

loh ti poslem ta fajl ce ces?

lopov ::

Fixmbr ti ne bi bilo treba sploh uporabiti, ker se ti je racunalo zbudilo.

Ce si naredil backup ntoskrnl.exe spet zazeni RecoveryConsole s CDja, logiraj se in zamenjaj.

V primeru, da nisi naredil backupa, si pa nalozil ServicePack si spet resen: :) File najdes na naslovu C:\WINDOWS\ServicePackFiles\i386\ntoskrnl.exe --> ista verzija, kot je v C:\WINDOWS\system32 (ob upostevanju, da se vse skupaj "dogaja" na C:\ !!!)

Tkole nekako:

del C:\WINDOWS\system32\ntoskrnl.exe
copy C:\WINDOWS\ServicePackFiles\i386\ntoskrnl.exe C:\WINDOWS\system32\
exit

fixmbr ti popravi SAMO boot sektor. Lahko da se ti je sesula se particijska tabela ... v tem primeru pa - veliko srece.

Poskusi se z zamenjavo boot sektorja ... Spet zazeni RecoveryConsole, login in v prompt vtipkaj (ob upostevanju, da imas WinXP na C: ):

fixboot c:

Pomagalo bi tudi, ce bi napisal, kako imas particioniran disk. Kaj mislis z "2x drugi OS"? V kolikor nimas nic pomembnega naredi backup in reinstaliraj vse skupaj.

b.

PiEs: pogresam opcijo "code" :/

PiPiEs: namesto code lahko uporabiš HTML oznako <pre> -OwcA

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

Kunte ::

Problem je da ko zaženem recovery konzolo z cd-ja se lahko postavim na disk c,vendar ne najde nobene mape ali datoteke(disk d pa e sta vidna in na njih so podatki).Prav zdaj nalagam na drugi racunalnik KP-je pa bom disk priklopil da vidim če se bo disk videl in ce so podatki na njemu.Narobe sem kot kaze uporabil ukaz fixmbr.Ce ne bo slo tako bom poskusil se tako kot si mi svetoval.Z programom easy data recovery sem poskusil resiti podatke.Nekaj mi je uspelo vendar nisem se preveril kaj in koliko.Hvala za nasvet.

lopov ::

Ne bo ti pomagalo, ker ne vidis vsebine diska (particija je f/u). Cimprej naredi backup celotnega diska (tudi d in e), nato pa kompleten format.

Predlog ... Ce mislis experinemtirati z raznimi boot programi si najprej naredi navadno DOS (FAT16) particijo. Kaksnih 10Mb bi moralo biti dovolj. Tu imas potem vso saro, pa se lazje je delati backup za primer sesutja. Za manager ti priporocam GRUB, sploh ce mislis mesati Win/Linux. Zdaj se tudi ze najdejo (skoraj) bullet-proof navodila za instalacijo :)

Domace branje :)


Poglej DiskProbe (pozeni Help, klik na Tools in nato Windows Support Tools). Omogoca ti backup MBR, a ima nekaj omejitev. Priporocam s hktratno uporabo GRUBA. Ce drugega ne lahko nato s kaksnim drugim editorjem pregledas tabelo in izves ustrezne podatke (cifre, sam to je ze kar sci-fi ...) Moras pa pred tem te Support Toolse instalirati :/
Info: Micro$oft in TU

Naslovi na temo resevanja MBR ...
http://www.experts-exchange.com/Developer/Operating_Systems/Q_20273294.html

Par linkov za GRUB:
http://sdb.suse.de/en/sdb/html/fhassel_grub_overview.html
http://www.geocities.com/epark/linux/grub-w2k-HOWTO.html
Za pomoc glede gruba lahko povprasas tudi na LUGOS listi LUGOS

Nekaj o Recovery Console ... http://www.wown.com/j_helmig/wxprcons.htm


Ah, pozabil na PiEs: a se da izklopit poravnavo na obe strani, ker vcasih zgleda prav grdo, ko prikaze tekst z nenormalno velikimi presledki med besedami?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Kunte ::

Tudi ko mi je dovolil na disk c instalirati winse se mi pri naslednjem zagonu ni pognal ker ni nasel MBR.Na drugi disk sem instaliral Xp-je in ker z diska ni bilo mogoče brati sem z easy recovery prebral podatke z diks in jih presnel na prenosni usb disk.Moral sem zbrisati vse particije in sele potem je vse delovalo kot je treba.
Hval vsem za nasvete.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blue Screen (ntoskrnl.exe)

Oddelek: Pomoč in nasveti
252587 (1438) fulgur
»

Kako popravit "ntoskrnl.exe is missing or corrupt"?

Oddelek: Operacijski sistemi
92302 (2011) TgT
»

problem z windows 2000

Oddelek: Pomoč in nasveti
10859 (712) Good Guy
»

ntoskrnl.exe problem

Oddelek: Operacijski sistemi
51170 (1103) ERGY
»

w2k boot - blue screen

Oddelek: Operacijski sistemi
81564 (1468) matevzm

Več podobnih tem