» »

Particije ob namestitvi windows xp

Particije ob namestitvi windows xp

megy ::

Zdravo!

No, pa sem se lotil sam namestiti windows xp (kot mi je večina vas predlagala). Naredil pa sem eno napako (žal sem prepozno to ugotovil). Ko je bilo potrebno narediti particije sem disk razdelil na dva dela, vendar za drugega nisem potrdil črke (ponudilo mi je E). Ko sem prišel v windows sem ugotovil, da imam samo en disk (C - s polovico razpoložljivega prostora). Kaj sedaj? Kako to popraviti? Ali naj ponovim namestitev windowsov? Slišal sem za neke programčke, s katerimi se to da urediti?

Na pomoč! Hvala!

mte ::

Control panel/Administrative tools/computer management/disk management

megy ::

Našel, vendar kaj označim (primary ali extended)?

megy ::

Pa še eno vprašanje. Zakaj mi zazna samo 232,88 gb od 250 gb?

elasto_mania ::

označiš primary če hočeš met 2 os če pa ne si dej extendet boš imel obe particiji raspoložljive.
232,88 ti kaže kot pri vsakem ker ni točno tako kot piše ampak malo manj zaradi pagining file pa še xp potreb intovarniško je malo manj.

megy ::

Hvala! Samo še nekaj če mi pomagaš. Sedaj imam na D - DVD, ali lahko tukaj spremenim particijo na E in za D uporabim tisti drugi disk?

mte ::

Seveda lahko. Najprej tisto ki je zdaj D poimenuješ v nekaj tretjega, recimo K, nato tisto ki je zdaj E poimenuješ kot D in na koncu še tisto K nastaviš na E.
To pa narediš tako da na particijo klikneš z desnim miškinim gumbom, tam se ti pokažejo te možnosti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izguba podatkov uTorrent Win10: SSD, i7

Oddelek: Programska oprema
163786 (2938) Wakiii
»

Kako narediti particije?

Oddelek: Programska oprema
195739 (5010) linuxdady
»

Problem s particijami

Oddelek: Operacijski sistemi
61326 (1244) ping
»

Kako vedeti kateri HDD(disk)?

Oddelek: Strojna oprema
231734 (1293) fosil
»

Vstavil sem nov(rabljen) HDD, a ne DELA?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
81072 (945) gkovac

Več podobnih tem