» »

Kako vedeti kateri HDD(disk)?

Kako vedeti kateri HDD(disk)?

XrobertoX ::

Pozdravljeni namreč zanima me,ker pač nisem še nikoli toliko prostora potreboval kot ga sedaj,kako naj vem kateri disk kupiti namreč gre se zaradi priključkov.Jaz imam tak širok in tanek kabel,ali je to ATA?Imam naslednje vprašanje.8-O

-Prosim razložite mi tele priključke:SATA
ATA
IDE…?:\

-Kateri disk kupiti,namreč kupil bi od 200-250 ali 300 GB?:\

-Kje kupiti po najbolj ugodni ceni?:P
Robi

bastadu ::

ATA kabel:


SATA kabel:

XrobertoX ::

bastadu hvala ti torej obstajata ATA-IDE to je vejetno eno in isto in pa SATA.
To pomeni da moram kupiti z ATA priklopom.

Torej bom kupil enega izmed naslednjih:

http://www.supercena.com/I-Trdi_disk_IB...

http://www.rolan.si/index.cfm?str=artik...

Ali se vam zdi kateri izmed njiju boljši od drugega?

Aja pa še nekaj kar je pa več diskov,pa verjetno potrebujem še kartico in kako se imenuje?
Robi

XrobertoX ::

No ker sem ga nujno potreboval sem ze odločil za nakup kar tegale:

http://www.pcplus.si/SiShop2000.asp?WCU...

ker se mi je zdel še najboljši nakup in sem na vaši strani našel seznam vseh računalniških on-line trgovin,tako da sem jih veliko primerjal med seboj.Vsaka trgovina ima nekaj dobrega in nekaj slabega.Tako da je potrebno vedno primerjati več trgovin skupaj za določen izdelek.
To je samo moje mnenje.


:)) :D Še vseeno pa lahko pokomentirate ta dva diska.:D :))
Robi

XrobertoX ::

Hja ne morem verjet,da sem slučajno ravno jaz naletel na eno težavo,namreč meni diska nikakor ne zazna,kaj naj nardim?Kaj bi to lahko bilo?
Sem šel v Comtrona pa so mi ga probal not dat,na starem in na najnovejšem računalniku je vse lepo normalno zaznalo na mojem pa nič tko da bom kar znoru.Prosim nujno rabim vašo pomoč.:\

Please.

Aja pa še moji podatki:
ASUS P4S800
Intel pentium 4 CPU 3.00GHz
512 MB DDR
Microsoft Windows XP Professional
Service Pack 2;((
Robi

MI5Ek- ::

A imaš mostiček prav nastavljen, je IDE kabel dobro priklopljen?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MI5Ek- ()

Good Guy ::

my computer > desni klik> manage > storage devices > tle maš ta disk pa ga formatiri
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

XrobertoX ::

Ja Kabel je dobro priklopljen.
Imam disk Hitachi 120 Gb na master,tega mislim pustiti tko kot je zato ker ne pridem sedaj zraven,ker je računalnik v garanciji in je dal novo nalepko ,tko da ne morem odpirati razen z desne,tam pa lahko samo tega dodatnega priklopim "Hitachi 250Gb" verjetno kot Slave,če ima kdo slikce da bi videl kako morajo Jumper-ji biti.Tud kot edini in kot master mi v trgovini ni zaznal,torej če bi ga na master sedaj dal verjetno nebi bilo nič drugače.Tam v Storage-Disk Management ga tudini bilo,da bi ga formatiral.Kaj naj?
Robi

XrobertoX ::

Ko je kak drug disk probal je pa normalno vse zaznal samo mojega ne??????????
Morda bom kar danes ali jutri nesu nazaj z računalnikom vred pa naj sami probajo,Če ne bom pa>:D ;(
ali pa kar bombo vrgo,še bolš bi blo da bi mu kr kri spil,kaj pravte?
Robi

XrobertoX ::

Ja no zdaj sem ga nesel nazaj pa jim ga tudi ni zaznalo,tko da so mi ga takoj zamenjali z novim,pa k sreči sem imel tudi računalnik s seboj in sem rekel,da naj ga kar noter dajo in je vse lepo zaznal.
Ampak sedaj imam pa drug problem,namreč zazna mi ga samo 232,88 od celih 250 GB,zdaj pa res ne vem kaj naj še nardim.Če kdo kaj ve zakaj kar na plano z idejami vsaka ideja je dobrodošla.:\
Robi

Dr_M ::

ok zdej mas pa ze butaste...
232GB je kr prava kapaciteta.

ce pa misls, da bos dubu celih 250GB, prodej racunalnik, pa ksn kramp v roke, pa veselo krampanje...:\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

XrobertoX ::

Dr_M kot prvo sem temo odprl zato ker nisem točno vedel kakšen disk kupiti.
In kot drugo ne vem kdo ma bol butaste ti ali jaz,sam jaz diskov ne menjam vsak dan morda pa si ti izjema...
In kot tretje,če sem že temo odprl je prav da se jo vsaj z moje strani do konca izpelje.
In kot četrto DISK imam kateri sedaj dela,ampak definitivno dela,vendar oprosti kot sem že rekel jih ne menjam vsak dan in ne vem ali ga mora zaznati s pravo kapaciteto,"če piše 250 mora biti 250"in to je bolj logično,saj tudi mojega 120GB Hitachi-ja v celoti zazna in tudi je "120GB" prostora.
In kot peto sem v bistvu prosil ,"ČE SPLOH IMA KDO KAKŠNO IDEJO o kapaciteti o kateri govorimo,dobesedno če je ni je pač ni,ne pa da pišeš take butaste...Pa raje pomagaj in lepo napiši pa te bom morda bolj razumel,ker ne prenesem neumnih besedil...In še nekaj med nami je mnogo takih katerim bo tudi ta tema pomagala in se bo še kdo kaj naučil,zato pišite pametne stvari,da boste pomagali meni in drugim!!!8-O

Lep pozdrav!
Robi

Dr_M ::

"če piše 250 mora biti 250"

sej tut na plotu lohk pise kurac, pa to ni.

drugac pa cist en prijatelski nasvet.
uzem kalkulator u roke pa racuni. pa ti bo hmal jasn.

ne, drugac pa jest ne menjam usak dan diskov, ampak jih sam kupujem :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

XrobertoX ::

Že mal bulš,sam ne vem kaj nej računam?:D
Robi

Dr_M ::

particije si ze naredu?
no ko jih bos mel, poglej kok byte-ov ma vsaka particija in sestej vse skupi, potem pa deli z 3x po 1024 :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Buco2 ::

"če piše 250 mora biti 250"


To je "marketinška" poteza. Prodajajo disk ki ima 250Gb, dejanskih pa je nekje okoli 240.
To pa je že tisto 1000 (za trgovce) alpa 1024.... kot je Dr_M omenu...

XrobertoX ::

Particije že delam.Bom probal tisto mal računat,da bom videl kaj bo ven vrgl.Kar se kapacitete tiče se mi je kr zdel da je to to,saj sem imel v mislih ravno to sam se mi je vseen čudn zdel,no sej je vseeno se bomo pa mal poigral z bajti.:D .Bom sporočil rezultat...
Robi

jan020 ::

Oprosti za vmešavanje v tvojo teme, ampak mam eno "podobno" vprašanje.

Razmišlam o nakupu diska. Zanima me ali ta (MBD ASROCK P4VT8 VIAPT800 800/P4 SerATA LSU) kartica podpira Sata disk. SIcer vmes piše SerATA; ampak a je to SATA?? Zanima me tudi, kako bi se obnašal računalnik, če bi trenutnemu (120gb IDE) dodal SATA disk?

MI5Ek- ::

Tvoja plošča Asrock P4VT8 podpira sata diske.

Alexius Heristalski ::

Serial ATA == SATA
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

postar_si ::

Jaz man 80gb disk, winsi zaznajo pa 74gb. Razlika pride zaradi pretvorb. Pretvornik je 1024 in ne 1000. Lpm

XrobertoX ::

Kot sem že rekel,da bom sporočil rezultate torej tukaj so:
Ker sem disk razdelil na dva dela ima eden:125032480768 bytes in drugi ima:125024223232 bytes to pa skupaj znese točno: 232,883453369140625 bytes "232,88 MB".:D
Robi

XrobertoX ::

Napisal sem kar končni rezultat!!!:D
Robi

fosil ::

V računalništvu je 1 KByte =1024 Bytov in ne 1000 Bytov, ker je 2 na deseto potenco 1024 in zato pride razlika. Ne vem pa sicer kako je pol naprej pri pretvorbi v MB in GB. Je pa to povsod, tud na DVD-jih piše 4,7GB gor spraviš pa 4483 MB.
Marketinška finta pač.
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Hitrost vašega trdega diska, SSD-ja, ... (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Strojna oprema
2320572471 (29871) hariscorale
»

Nova anketa: koliko trdih diskov imate v vašem primarnem računalniku? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
557119 (5811) Amigo
»

Priklop tetjega dika

Oddelek: Strojna oprema
141360 (1081) Jakka
»

Na matično z ATA tudi SATA ali SATA2???

Oddelek: Strojna oprema
71305 (1142) OChack
»

6600gt ali 6800gt

Oddelek: Kaj kupiti
17921 (740) gfighter

Več podobnih tem