» »

XP vpr. glede izdelave particij!

XP vpr. glede izdelave particij!

frajer1 ::

Imam nov disk 160 GB in Winxp. Ko sem sistem formatiru (xpje naložu), sem naredil samo eno particijo. Sem pozabil že takrat naredit vsaj še dve. Sedaj želim v Xpjih to popravit.

Na njihovi strani priporočajo sledeč postopek:

http://support.microsoft.com/kb/309000/

Mi je vse jasno edino tole ne razumem čist dobr. Kaj je razlika med primarno, rezširjeno paticijo,logičnim pogonom?

"Kliknite vrsto particije, ki jo želite ustvariti (Primarna particija, Razširjena particija ali Logični pogon), in kliknite Naprej"

Jaz bi rad iz obstoječe 160 GTB particije (praznega prostora) naredil, eno na kateri bodo ostali XPji (20 GB) in drugo z 140 GB?

;-) ::

primarno mej 20GB če je že tako...razširjeno pa 140 oz. kolko ti pač ostane.

elasto_mania ::

vzameš partition magic daš C 20 GB D 140 GB in je vse rešeno

roli ::

Razširjena particija je podaljšek primarne particije.Izberi primarno ali razširjeno particijo.Edino iz razširjene particije ponavadi ne moreš zagnati operacijskega sistema.
http://www.r00li.com

tecumseh ::

Upam, da se zavedas, da to ne bo slo kar tako zlahka, da bi na sedanjem sistemu z instaliranimi Winsi na eni particiji 160GB, naredil eno 20GB in drugo 140GB in da bo vse ostalo isto. Ustvarjanje particij iz praznega disk prostora je eno, razsirjanje / krcenje particij pa nekaj drugega. Partition magic sicer omogoca da zmanjsas neko particijo oz. jo kako drugace preuredis, ampak jaz temu ne bi prevec zaupal. Vsekakor naredi backup, ce ne zelis kakega neprijetnega presenecenja...

Anyway, na disku so lahko samo 4 primarne particije, zato so se nekoc zatekli k resitvi, da lahko na eni izmed njih naredimo extended partition in potem lahko naredimo na njej poljubno stevilo (recimo) logicnih particij. Bootati pa se da tudi z logicne particijo, samo nek boot loader mora biti na eni izmed primarnih...

DeathKiller ::

Mene pa zanima, kako bi iz D in E napravil samo D particijo. C bi pustil na miru, podateke iz D in E pa bi združil. Ali mi bodo podatki po združitvi ostali?

Zgodovina sprememb…

elasto_mania ::

morali bi ostati sicer nisem siguren če pa ostane jo bo dosti fragmentov te fragmente treba odpravit z kakim programom recimo diskeeper 10

tecumseh ::

Fragmentacija ni povezana s particijami, ampak s files-ystemom.
Jurcek1, uporabi Partition Magic, kot sem napisal zgoraj. Zdruzevanje particij je menda malo bolj zanesljivo kot razdruzevanje, ampak se vedno uspeh (brez izgube podatkov) ni 100%...

5er--> ::

Če komu Partition Magic dela težave, naj proba z Acronis-om.
@Jurcek1: Pri Acronisu se hvalijo "New! Merge partitions — Merge two partitions into one and leave your data untouched, even if file systems on the partitions are different"

elasto_mania ::

js sem napisal po združevanju defregmantiraj vse particije ne pa da z defregmentacijo razdelit diska.

frajer1 ::

TNX! za info. Bom z Partition AMgicom rajš poštimal. Diskeeper 10 pa že mam!
:))

frajer1 ::

A je Partition Magic verzija 7.0 ok za XP-je? Al si moram dobit 8.0. Ker 7.0 imam, pa mi neki teži, da ne vem kaj ne podpira pod Xp-ji!?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razlika med primarno in logično particijo?

Oddelek: Operacijski sistemi
143559 (3079) MrStein
»

Pravilna razdelitev diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
51533 (1225) dronyx
»

Kako varno razširiti particijo na disku ?

Oddelek: Programska oprema
182578 (2196) bluefish
»

Partition Magic ... prosim za par nasvetov

Oddelek: Programska oprema
111140 (1004) Ch4N93
»

Problem s particijami.

Oddelek: Pomoč in nasveti
101312 (1183) vojkoz

Več podobnih tem