» »

Ljubitelji pikantne hrane

Ljubitelji pikantne hrane

««
7 / 29
»»

Tarzan ::

To z encimom, oziroma rastlinskim hormonom je verjetno do neke mere res, je pa tako da čez poletje ga ne gane, če gor že zorijo in cveti ves čas približno enako intenzivno. Je pa lahko to zimska finta, oziroma se aktivira ali bolj izrazi v slabih pogojih.

Mi pa niti ni v interesu, da bi zadeva kaj preveč cvetela in rodila, ker še zdaleč nima dovolj svetlobe, tako, da naj kar lepo en čas hibernira, dokler se ne izboljšajo pogoji.

seba993 ::

Encim je prisoten skos. Ponavadi uravnava da ni preveč cvetnega nastavka glede na plodove ki zorujo. S tem skrni da rastlina ni isčrpana. Bujne sorte imajo lahko veliko plodov in cvetov naenkrat. Letos je moja maruga imela 15 plodov že skoraj od začetka. Razvili so se v 2 tednih. Potem pa so vsi ostali cvetovi zacveteli in se posušili. Pozimi je na prezimnih čilijih priporočljivo skrajšati veje in potrgati nekaj listja in vse cvetove in plodove. To je če ga prezimljaš na 10°C. Če ga pa na sobni temparaturi pa lahko pustiš vse gor sam moreš patiti da ima rastlina dobre pogoje. Velikom sončne svetlobe in vode. Za to so primerne sorte ki imajo manjše plodove inj krajše obdobje od cvetenja do zrelih plodov.


Menjam različne sorte čilijev.
Primerjava: kvadratki na papirju so 1/2cm.
H = hibrit ali križanec, no vsaj sumim na to.
? = ne poznam pravega imena.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

cebelar123 ::

Meni so na dorset nagi rastlini odpadli vsi listi v roku 4ih dneh. Zdaj pa namesto teh poganjajo novi. Je to normalno ?

Zgodovina sprememb…

Tarzan ::

Je normalno, ne vem pa, koliko vpliva ima na zdravje cilija. Moj je letos ze drugic odvrgel vse liste in se vedno dela nove. Premalo ima svetlobe, ceprav je na hladnem, okrog 10 do 15 stopinj.

cebelar123 ::

Moj čili je nekje na 18-20 stopinjah v prostoru z velikim oknom, katero ni zasenčeno. Tako da ima svetlobe maksimalno kaj jo lahko dobi v tem letnem času od sonca. Tudi v službi imam dva čilija na različnih lokacijah ob oknih. Eden je izgubil vse liste in za 1x še ne pognaja nič novega, Drugi pa se za 1x še drži in ima ogromne temno zelene liste. Zelo zanimivo:D upamda bojo vsi trije do spomladi preživeli. Letos jih namreč prvič v poizkušam prezimiti.

seba993 ::

Tudi moji so po večini odvrgli liste. Je pa res da sem jih jas močno porezal in pustil samo mlade liste. Temperatura 18-20°C je skoraj malo previsoka za prezimlanje. Jas jih tudi letos prvič prezimlam.

windigo ::

N4m31355 ::

Kako manjsate afterburn? obcasno si res niti ne zelis it na vc kr ze ves kaj bo.. :D

Tarzan ::

N4m31355 je izjavil:

Kako manjsate afterburn? obcasno si res niti ne zelis it na vc kr ze ves kaj bo.. :D


Potočiš solzo in greš dalje. :D

seba993 ::

Masna hrana pomaga. Pa mleko pa arašidi tut.

Drgač pa tku ku je @Trzan reku: potočiš souze pa stisneš zobe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: seba993 ()

francek1 ::

Če imaš rit zdravo in vzdržuješ higieno(beri papir ni higieničen, voda je) nič ne peče.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Kaboom ::

N4m31355 je izjavil:

Kako manjsate afterburn? obcasno si res niti ne zelis it na vc kr ze ves kaj bo.. :D

ne jej semen. večino semen naša prebava ne razgradi torej so ob izhodu v isti obliki (in še vedno pekoče).
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Dr_M ::

Najboljsa stvar za gasenje so razni mlecni izdelki, bolj mastni, bolj so ucinkoviti.
Voda je pa najslabse.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Okapi ::

Vprašanje je o gašenju na izhodni strani, ne na vhodni.;)

cebelar123 ::

Jej sveže plode pa neboš imel na izhodni strani problemov.

Zgodovina sprememb…

Tarzan ::

cebelar123 je izjavil:

Jej sveže plode pa neboš imel na izhodni strani problemov.


boš, boš, pa četudi si boš z mlekcom umival auspuh. Pač ima zadeva stranske učinke, če te ne moti pri oralnem jemanju, pa še analnega potrpi.

Dr_M ::

Okapi je izjavil:

Vprašanje je o gašenju na izhodni strani, ne na vhodni.;)


Ce ze v kali zatres zadevo, je kasneje precej lazje.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mihec87 ::

Ena taka kura pa ne bo več peklo:)

Pithlit ::

francek1 je izjavil:

Če imaš rit zdravo in vzdržuješ higieno(beri papir ni higieničen, voda je) nič ne peče.

Če si jaz v bolnici po operaciji lahko rit brišem s papirjem pa zaradi tega noben dohtar niti trzne ne... bomo tvojo trditev o tem da je papir nehigieničen preprosto zavrgli.
Life is as complicated as we make it...

mihec87 ::

Pithlit je izjavil:

francek1 je izjavil:

Če imaš rit zdravo in vzdržuješ higieno(beri papir ni higieničen, voda je) nič ne peče.

Če si jaz v bolnici po operaciji lahko rit brišem s papirjem pa zaradi tega noben dohtar niti trzne ne... bomo tvojo trditev o tem da je papir nehigieničen preprosto zavrgli.


Zgleda Še ni jedel orng čilijev...

Tarzan ::

Si jo bom danes pogasil z vodo, da vidim.

Drugace pa, razmisljam, da bi si uredil malo mocnejso luc za prezimit morugota, ker tale letosnja kislica ga bo zelo verjetno ugonobila...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tarzan ()

Pithlit ::

Tko, mimogrede, a ima kdo kakšno mnenje o čilijih k jih v Hoferju prodajajo? Neke random mešanice, pa nikjer nič ne piše kaj je kaj.
Life is as complicated as we make it...

seba993 ::

Misliš tiste platojčke z svežimi čiliji ali uložene. Pri tistih platojčkih z svežimi je traven tabela z opisi. Uložene pa odsvetujem ker niso prav nič pekoči.

hunter01 ::

Sedaj imajo neko Deluxe serijo čilijev tudi v Lidlu. Čiliji v olju, pa sušeni čiliji v mlinčku. Mogoče, da sem kaj tudi spregledal.

Je kdo to probal?

Pithlit ::

seba993 je izjavil:

Misliš tiste platojčke z svežimi čiliji ali uložene. Pri tistih platojčkih z svežimi je traven tabela z opisi. Uložene pa odsvetujem ker niso prav nič pekoči.

Sveže. Za tabelo vem, ampak je blesava pa se nič ne znajdem iz nje.
Life is as complicated as we make it...

seba993 ::

Ja kolega iz drugega foruma jih je kupil pa je rekel da jih je par pošteno žažgalo. Je rekel da se je nekaj časa mučil preden je prepoznal vse sorte. Pa tudi stric googl je pomagal.

Pithlit ::

Ja sej so bolj random. Niso vsi mixi enaki.
Life is as complicated as we make it...

seba993 ::

Slikaj tabelo in plodove in ti bomo lahko pomagali.

Pithlit ::

Ni take panike... poje se itak vse.
Life is as complicated as we make it...

seba993 ::

Iščem semena Grandpa's Home Pepper. http://bifurcatedcarrots.eu/2008/10/gra...

seba993 ::

Zadna friška za letos
Jalapeno

radmannsdorf ::

danes sem za darilo dobil grinder in posušene čilije. se komu sanja katere sorte so?
je pa zadeva kupljena v hoferju/lidlu.



echo ::

Men zgleda kot neki kajenski poper, ki se tut primarno uporablja za mletje.
Dej še mlinček slikaj :)

PS: super primerno darilo, vsa čast darovalcu.

sisemen ::

No če ste fani pekoče hrane, priporočam tole: http://www.maharaja.si/

Recite kelnarju, da naj kuhar začini, kot bi začinil v indiji (in dejansko vam bo izpolnil željo ne tako kot tisti zmazek Namaste). Samo da ne boste potem jokali, da se ne da pojest. :)

seba993 je izjavil:

Zadna friška za letos
Jalapeno



Jalapenote odbijes pri peclju, izdolbes semena, napolnis s skuto (in začimbami), daš zadevo na protfan in pečeš 15-20 minut na 200, zraven pa malo polijes s stopljenim maslom. Odlicen snack.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sisemen ()

ali3n ::

Tkole se grem jest tole filanje (filam z mešanico zdenka sir + nariban parmezan; dobri so tudi kozji siri itd.); lahko oviješ s slanino:

- obešeni na žici (kolesarske šprikle)
 Jalapeno on a stick

Jalapeno on a stick



- al pa kar direktno na žaru (paziš na to kako so obrnjeni, da ne steče vse ven)
 jalapeno zar

jalapeno zar


 jalapeno filani

jalapeno filani

- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

[D]emon ::

sisemen je izjavil:

da naj kuhar začini, kot bi začinil v indiji


V enem od templjev v Vrindavanu smo kihali zunaj na dvoriscu, ker je kuhar v kuhinji v kleti tako zacinil hrano. Edina nepikantna stvar je bila voda. :D
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

radmannsdorf ::

mlinček ki je bil kupljen v kompletu zgoraj na slikah v lidl/hoferju, ne priporočam. zabaše se po pol minute, ni kos mesnatim čilijem sploh :)

seba993 ::

@sisemen @ali3n hvala za nasvete. @ali3n všeč mi je tvoja uporaba špikel od bicikla namest lesenih špal.

@radmannsdorf tako slab pa nemore bit. Jst že par let uporabljam mlinček kateri je bi kupljen skupaj z čiiji v kosmičih v Hoferju. Vse je plastično obnese se pa zelo dobro. Je pa res da jst vse svoje domače suhe čilije najprej zmeljem na kosmiče. Pa kuk sem jst brel v reklami od Lidla v katerem je bil ta mlinček naj bi še olje dodatno stiskal za boljši okus.

Želim vam rodno in vroče leto 2015. :):P

jj

Kako vam kaj gre v letošni sezonI?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: seba993 ()

goby ::

Za fane pekočega - novo na sceni:
http://gorkichili.si/

seba993 ::

Evo moji letošni. 59 različnih sort. Dodal tudi ALU folijo za boljšo osvetlitev.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Tarzan ::

Zgodej začel, pridn. To pa je cel asortiman :D

Ja bom samo par trinidadskih morug posejal, če jih bom imel kilco bom vesel kot novo leto. :)

Okapi ::

Semena je treba posejati v začetku marca.

Drugače pa malo EPPja, konec meseca izide prevod tele knjigice.

Pithlit ::

Breakfast of champions:

Banana
Pomaranča
Pest špinače
Prst ingverja
Med
Par kapljic Pure Naga omakce od Pipp-a

Smoothie style.
Life is as complicated as we make it...

piromanček ::

napram npr. tabascu je ta omaka bolj ali manj pekoča?

http://www.cilipipp.si/nova/sl/omake/pr...

iščem eno dobro omakco, ki bo malo bolj pekoča kot tabasco in dobrega okusa za meso iz žara, pico...kakšen nasvet?
bi znal tudi kdo priporočat, katero vrsto čilija saditi in sicer iščem nekaj z bolj aromatičnim okusom in blago do srednje pekoče

Pithlit ::

Tabasco je ena kislica ki si ne zasluži imena "pekoča omaka".
Life is as complicated as we make it...

Okapi ::

Take izjave povedo precej o tebi in čisto nič o kakovosti tabaska.;((

Pithlit ::

Kaj pa povejo o meni?

Da se mi zdi tabasco kisel (ker je)?
Da se mi ne zdi pekoč (ker ni)?
Še kaj?
Life is as complicated as we make it...

Okapi ::

Delati se pametnega in ugotavljati, da je nekaj, v čemer je približno pol kisa, kislo, je krneki.
Trditi, da 3000 SHU ni pekoče, je bedarija.

Kot rečeno, o kakovosti tabasca si povedala natanko nič, si pa marsikaj o sebi.

O.

mihec87 ::

Tabasco je pač takšen kakršen je če je drugačen potem to ni tabasco-in ja tabasco je pekoč, čeprav zate mogoče ni... Kisle kumare so tudi kisle če bi bile sladke nebi bile več kisle kumarice..

Gdor še ni posejal čilijev je že skrajni čas..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Pithlit ::

Okapi je izjavil:

si pa marsikaj o sebi.

Again... recimo?
Life is as complicated as we make it...
««
7 / 29
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pekoča paprika -Chili

Oddelek: Loža
383426 (229) Roadkill
»

Hrana, ki je res pekoča

Oddelek: Loža
253264 (2516) dmok
»

Pekoče omake - začimbe

Oddelek: Loža
246289 (4715) satyr
»

Škodljivost pekoče hrane (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5822002 (19909) ales85
»

Pekoče omake

Oddelek: Loža
2710389 (8119) JoeHunter

Več podobnih tem