» »

Zakup prostora na strežniku

Zakup prostora na strežniku

XCT ::

Mene se zdi trenutno najbolj mamljiva ponudba na http://www.butale.com, paket za 200Mb, samo pa nič ne piše na kakšnih strežnikih vse skup laufa.

A mi predlagate še za kere druge kvalitetne in hitre ponudnike.
Rabil pa bi okoli 100Mb prostora in vse pripadajoče elemente.

A mogoče ve, če bi kdo sponzoriral stran?

Prosim za odgovore!!!
  • zaklenil: Elemen_T ()

whatson ::

mislim da butale laufajo na keltu...

jaz bi tzi bolj priporocal : http://www.mojstreznik.com
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

Misak ::

Sicer si pa poglej stare teme o streznikih. Zadnjo je odprl Elemen_T.
In da MojStreznik.com je (zame) najboljša izbira.
BTW: sedaj je server v Sloveniji in imajo najboljso nadzorno plosco kar sem jih videl...
(`\'ˇ.¸(`\'ˇ.¸ ~ ¸.ˇ\'´)¸.ˇ\'´)
´ˇ.¸SloCartoon.net¸.ˇ`
(¸.ˇ\'´(¸.ˇ\'´ ~ `\'ˇ.¸)`\'ˇ.¸)

Ales ::

Stran od mojstreznik.com je še vedno v ZDA, na strežniku od podjetja Verio, lociranem blizu Denverja. Zgleda da so z Alabanze presedlali na Verio... Če pa stranke dajejo na kak domač strežnik pa ne vem, naj se kakšna javi pa bomo vidli.

Drugače pa zgleda ok, samo cene... 2490 SIT za to da NE dobis CGI-BIN, niti SSI, PHP ali bazo... Drago in popolnoma neuporabno za normalno stran. Pri tem paketu ponujajo več ali manj toliko kot brezplačni strežniki. 36xx za tisti naslednji paket je itak edina opcija pri njih, če misliš met pravo stran. Da ne govorimo o tem, da nikjer ne piše koliko prenosa podatkov mesečno je dovoljeno... Če da človek gor en takle forum kot je slo-tech (ki niti ni tako velik), bi ga hitro skinili dol ali pa mu zaračunali dodatno...

Sicer pa tudi če so v ZDA, to ni problem. Hitrost je v glavnem odvisna od tega, koliko uporabnikov kdo naštepa na posamezni strežnik... Naj ti povejo strani od parih uporabnikov, pa boš videl hitrost.

Sicer pa, kaj poleg 100 MB rabiš? UNIX ali Win strežnik? Kakšno stran maš... če ni skrivnost? Skripte? Slikice? :D Za 100 MB se človek že vpraša... Drugače so povprečne strani okoli 10-20 MB max...

Jaz tudi začenjam z web hostingom, samo stran še ni postavljena... In cene bodo take kot v ZDA - nizke, nizke, nizke...

Aleš

darh ::

piši na info@zipp.nu, povej kaj rabs, pa ti bomo povedal ceno !
Excuses are useless! Results are priceless!

Elemen_T ::

Tudi če je mojstreznik.com v Denverju, še vedno dela zelo hitro...pa poglejte npr google.com, zdi se mi da je to redka stran na spletu ki se vam odpre skoraj v trenutku, četudi iščete po bazi in čeprav je locirana v ZDA.

ahac ::

mojstreznik.com je Eaglewood, CO
aaunique.com je Baltimore, MD
8-O:\
pravi VisualRoute :))

lordgreg ::

moja stran laufa na keltu.. imajo multiprocesorsko mašino, pipica je povezana preko amisa.. serverjilocirani v mb-ju. butale so keltova ideja..

me pa zanima, če grejo pri mojstreznik.com tudi tako gostovalcem na roko, kot grejo na keltu??

argh... kelt 0wns j00 }:}

sasox ::

Jap, Kelt je pa res zakon! Ostalo pa bi itaq lahko dobesedno prepisal od LORDGreg-a 8-)

Ales ::

V Englewoodu so name serverji od Veria, družbe, katero preprodaja Mojstreznik. Sam strežnik pa je mati.vosn.net, lociran v Aurori, blizu Denverja... No, morda se motim, pa saj ni važno.

Če kdo rabi 50, 100, 200 ali več MB prostora in od 3-10 GB prenosa mesečno, naj me pokliče na 041 991-333. Linux ali Win 2000, s control panelom in vsemi pritiklinami vred... Ni da ni - skripte, SSI, PHP ali ASP... Strežniki so ali v ZDA ali v Veliki Britaniji.

Čez kak dan bo tudi naša stran že na netu, čakamo da se DNS zbudi še pri nas. Do takrat pa samo telefon...

Aleš

XCT ::

Nobena skrivnost ni za kaj gre. Rabim prostor za stran o fotografiji. Gre za stran ClubArt Photo - World Photo Gallery
Na strani je približno 350 fotografij celega sveta (za več ni prostora)!!!
Delno je stran online že tu :www.club-art.net.

Pripravljen je že tud nov svež design strani, tudi ogromno fotografij že čaka, vendar ni prostora za objavo!!!
Dodal bom: online photo album, lastne novice povezane z fotografskimi kamerami, teste fotoaparatov, scanerjev, tiskalnikov za fotografijo, ter testi dodatne opreme (objektivi, stojala, ....)

Mimogrede ta stran je stran je odbila prvo nagrado v okviru 7. mednarodnega festivala računalniških umetnosti in pod pokroviteljstvom generalnega sponzorja Večer v kategoriji najboljša osebna stran mladih ustvarjalcev.

To je to.
Če ve kdo način kako rešit problem prostora na strežniku (konkretna rešitev) naj mi to prosim sporoči.

Zaenkrat plačilo okoli 5500SIT na mesec ne pride v poštev!!!
Web developer & designer
http://www.medialabs.info
http://nk-polskava.medialabs.info

Elemen_T ::

LordsGREG: Mojstreznik.com gre zelo na roko!¨Ravno to jih tudi odlikuje in to sem vedno iskal.

Ales ::

Stran je res kar dobra, nič čudnega da je pobrala nagrado. XTC, glede gostovanja sem nekaj bolj konkretnega poslal k webmastru, zato preverite pošto...

Aleš

Uporabnik ::

kolkr sm jst razumel 100si.com mora bit stran v slovenščini, kar club-art.net vsekakor ni.

in .. Aleš če bi nekako spravil iz sebe še url od vaše ponudbe...

lordgreg ::

Elemen_T's: ne bova se zdaj prepirala.. saj boma spet šla saj veš kam.. tam kjer sva na začetku bila.. pred slo-techom... ;)

najbolje, da kar na mojstreznik.com oz. kelt.si povprasas, kaj potrebujes...

Elemen_T ::

Ah, LordGREG, moj post niti pod razno ni bil mišljen kot opcija proti tebi lejga 8-)

Elemen_T ::

Vzporedna debata pa poteka tukaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Web Hosting v slo

Oddelek: Omrežja in internet
81089 (867) R0K
»

Najugodnješi webhosting pejđ?

Oddelek: Omrežja in internet
232097 (1764) Primoz
»

Vaše izkušnje z webhosting ponudniki

Oddelek: Omrežja in internet
81638 (1465) rc-car
»

web hosting - pay

Oddelek: Omrežja in internet
171498 (1261) UrMaN
»

www gostiteljstvo (na veliko)

Oddelek: Omrežja in internet
212130 (1821) Ales

Več podobnih tem