» »

Program za izdelavo glasbe?

Program za izdelavo glasbe?

itsmeanthony ::

Zanima me, če kdo pozna kak dober program za izdelavo glasbe. Ne mislim na eyaj in magic music maker, ampak res kakšnega dobrega. Poznam program reason, sam ga ne znam uporablat, ne vem pa kje bi dobil navodila. Zelo vam bom hvaležen, če mi boste na vprašanje odgovorili, prosil pa bi tudi nekoga, če morda ve za kakšna navodila za program reason.

LP in hvala!

mte ::

navodila ponavadi pridejo priložena :)

Hja, dober program in enostavnost pač ne gre ravno skupaj. Začni na strani proizvajalca, mogoče lahko preiščeš http://www.soundonsound.com/ za kak članek, ...
Materiala je ogromno, samo malo se je treba potruditi in poiskati. Kaj bolj konkretnega ti ne morem dati ker reasona nisem nikoli uporabljal.
lp

AndrewSmith ::

Raje probaj z Ableton Live.
Reason je kompliciran in sound
je nikakav.
Cubase je tudi odlicen,vendar
brez video tutorial-ov ga bo ze
usposobit tezko...vsaj meni je blo:8)
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

itsmeanthony ::

Najlepša vama hvala za odgovore!

LP! :D

itsmeanthony ::

Zanima me, kje pa dobiš sounde oz. efekte, če mi lahko še to prosim poveš?

Zgodovina sprememb…

Fatboyslim ::

Sampli in efekti so večinoma kupljivi; da se pa najti tudi kakšne ki so zastonj. Poišči z googlom: fre music samples oz. free VST ;)

Drugače pa je zraven programov (npr. reason, live) vedno dosti efektov :)

Daliborg ::

Zacni z programom Fruity Loops, ko ti bo ta jasen se pa lahko vrzes na Properelhead's Reason, in kasneje za zraven uporabljas se cubase (standard paket danasnjih digitalnih muzicarjev :)) )
Lp!
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Daliborg ::

@AndrewSmith
kaj je Ableton zate boljši? ..hehhe eto kaj na njihovi strani piše:
>ReWire also adds Live's production features, such as multitrack audio recording, to Reason, allowing users to take their creations to the next level.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Fatboyslim ::

Rewirean Reason na Abletona ga samo kvari >:D

Če že misliš kaj resno bo res najbolje tako kot je AndrewSmith rekel; saj večina producentov uporablja Cubase, Live, Logic pro, Protools ;)

FL pa je sranje, Reason pa ne da tako dobrega zvoka :D

Daliborg ::

emm....kupte si zvocne fantje in ne govorim o audigy ipd. sranjih ...apmak kar odstejte dobrih 100k zanjo in sele takrat prisluhnite !;(
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

itsmeanthony ::

Aha bom uporabil kr daliborgovo mnenje. Bom začel kar z fruity loops. Aja pa še to daliborg bom kr tebe vprašal, kaj v fruity loops so efekti že noter? Ali jih morš kje dol potegnit. Ker sem našel na netu še neke plugine za fruity loops, velikost je tam okoli 700mb.

LP in Hvala!

Zgodovina sprememb…

nezk_ ::

nism vedla kam naj tole vpišem pa sem kar sem...ali kdo pozna PREPROST program za mešanje glasbe??

itsmeanthony ::

Za mixanje je dj traktor če se ne motim.
link

Zgodovina sprememb…

Daliborg ::

hja ...tako je ...mas DX plugins pa VST plugins ... nekaj standardnih ( eccho, delay itd. ) vsebuje ze program sam, seveda pa je to pomankajne zato vsekakor priporocam da dolpotegnes se "nekaj" in to samo nekaj pluginov katere bos res potreboval, ce ne se ti bo samo navlaka nabirala in bos vse se dalj casa iskal !
Lp!
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Daliborg ::

@nezk_

eden izmed najbolj enostavnih programov se mi zdi da je Atomix. Ali pa uporabi ze nastetega DJ Traktor.
Lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Fatboyslim ::

Oz. novejša različica Atomixa - VIRTUAL DJ


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

program za miksanje

Oddelek: Zvok in slika
114081 (3745) miko 55
»

program za musko

Oddelek: Programska oprema
163596 (3312) srbin
»

program za izdelavo glasbe DJ

Oddelek: Programska oprema
175845 (5601) Nejc Pintar
»

Kater program za delat Hip Hop glasbo?

Oddelek: Zvok in slika
52018 (1868) Blazzz
»

Obdelava zvoka - AMD vs. INTEL

Oddelek: Zvok in slika
312234 (1754) partysound

Več podobnih tem