» »

MTV's "Pimp My Ride" hoax?

MTV's "Pimp My Ride" hoax?

Stepni Volk ::

V 10 številki avtorevije Auto Bild so se odpravili v Kalifornijo k West Coast Customs... kjer so se smeli pogovarjati z Mad Mikom, a na ogled niso dobili niti enega samega PMR - Pimp My Ride avtomobila. Čeprav show šteje že 200+ nadaljevanj.
Poskusili so nekoliko drugače. Pripeljali so nov SUV in zahtevali, da se ga Pimpne... v odgovor so dobili da pri WCC delajo samo to, kar je realno možno.
S strani so tudi dobili informacije, da je vse skupaj le fasada. Prerjavelo pločevino lepo na novo pobarvajo, vsi gadgeti morajo delovati samo za čas showa, potem je tako vseeno.
Ideje o vgradnji tako diktira MTV, WCC jih samo naredi virtuelno realne na oddaji.

Vikking ::

Mah sej so vedno samo barvali, kakšno pimpanje podvozja in mašine razen lepotnih popravkov mašine itak ni bilo nikoli videti. Kar so delali west coast, ti lahko naredi vsak boljši avtoličar pri nas, problem je edino v zalogi in izbiri različnih delov, platišč, naprav...

Vseeno mi je bila pa zelo zanimiva oddaja in sem jo vedno z užitkom pogledal.

r5r ::

Večkrat sem se spraševal, zakaj vedno samo dodajo elektronske napravice, nikoli pa ne popravijo motorja ali menjalnika...

Sicer pa delajo pri vseh avtomobilih enako; prebarvajo, dodajo lcd tv, zvočnike, radio ter večja platišča. Po možnosti dodajo še kakšno "kramo": kavni aparat, disko krogla, itd... >:D

Ves postopek predelave je prikazan v nekaj minutah, veliko več časa prikazujejo priprave s predlogi okoli mize in obisk "žrtve" ter njegov/njen prevzem "pimpanega" avtomobila... :\
And it makes me wonder.

Highlag ::

Celotno početje je čista bedarija. Sem po nesreči gledal par oddaj. Vse delajo po istem kopitu. 1000W subwooferje 17 ali več inčne ulite feltne 200 LCD televizorjev, kamera v maski, pa en okranclam radio. $20000 robe vgradijo v en avto za na odpad. "kao". :\ Človek bi celo pomislil, da isto kramo reciklirajo večkrat.

MTV Deutchland je dobro parodijo naredila na te oddaje. Pimp my bike:D Kjer na podoben sistem frizirajo bicikle.
Never trust a computer you can't throw out a window

jRk0 ::

tam majo Pimp my whatever tudi :D
in pimpajo utice za pse, kopalnice, sobe, vse kar ces :D
You fuck up once, you loose two teeth.

Microsoft ::

Sem gledal odajo parkrat, pa morem rect, da se nisem videl vecjega krepa, kot so tisti avti. Kr neka roba notri nametana, itak je uporabna vrednost nekje pod podnom.

Naj se rajsi spravjo naredit kak resen avto, kot to recimo dela Hamann na BMWjih. To je potem resno delo.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Vikking ::

Da ne pozabimo imate tudi sami možnost da daste svojo makino pimpnat, še link

madmitch ::

To je "Reality show" , tako kot vsi drugi, v katerih je več režije in šminke, kot v celovečercu. Vsi sodelujoči imajo dokaj hudo zavezujoče pogodbe o nerazkrivanju (Non-disclosure).
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Nejc Pintar ::

PMR pa ni reality show:\
Lahko je biti prvi, če si edini!

garv ::

delno offtopic, pa vseeno: na mail sm dobu en filmček, iz enga ameriškega talkshowa, ko je bil tam Xzibit pa je naredu oddajo Pimp my Bride. Ful smeh, eno žensko so spedenal s plazmo in podobno navlako.

Stepni Volk ::

Camalotz ::

Oh, Xzibit mi je idejo ukradu...:D

Sba ::

Ta Pimp My Ride je totalna bedarija. Sem bral, da so WCC prekinili pogodbo, saj nebi bili radi znani po neki MTV zadevi in bodo sedaj sodelovali z Discoveryjem. Poleg tega je MTV zahteval kakšne avtomobile naj naredijo, in ne oni sami, kot je bilo to prikazano v oddaji.
Sklenili so tudi sodelovanje s podjetjem Shelby, kjer bodo predelovali Mustange. [ WCC & Shelby] Več o njih pa na uradni strani.
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

5er--> ::

Pimp My Karjola [od 3:12 dalje] pa nihče ne omeni?:D

zee ::

karjola.powaa
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

sidd ::

Ma pipm my ride je krnekaj jao, zgleda že ful dobro, uporabnost pa delovanje pa je španska vas:( .
poleg tega parkiraj kak tak avto kje v sloveniji... nevem če bi več ko tedn dni mel še kakšen lcd not...juhej>:D

Jackal ::

Najbolj brezvezna stvar tega showa je bila, ko so nekomu namontirali 4 LCDje v odbijače. Pa je lastnik vrašal Mad Mike-a zakaj - odgovor se je je glasil - Because I can.

Slap, ognjišče, zlata ribica v avtu... mah brezveze.

Meni je škoda še Ambi-Pur pustit v avtu ko ga parkiram v Lj.

zile ::

A to velja samo za ameriške izvedbe. Naj grejo še v Anglijo peverit.
Bog ve kaj bi rekla Jay Leno in Madonna. Vem da je bil Xzibit gost v oddaji Jay Lena in da so potem pripeljal en spedenan avto.
Madonna je pa promovirala nek svoj videospot v pimp my ride UK.
Par avtov so novih spimpal, ker so bli stari kao nevarni za na cesto in sestavljeni iz dveh podvozij. :\
PS: Vseeno bi mel en tak avto :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()

aljazh ::

Hmm... kaj pa homologacija takšnih "spimpanih" avtomobilov v EU? IMHO ni variante, da bi kdo v EU uspel homologirati takšne modifikacije avtomobila.

balocom ::

V angliji ni homologacij! Ko kaj predelaš, to prijaviš zavarovalnici>:D in ti ustrezno povečajo zavarovalnino:\
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Nejc Pintar ::

Za 3724 novih LCDjev v avtu ne potrebuješ homologacije. Za nove feltne tudi ne. Za novo barvo prav tako ne. Sploh ne potrebuješ homologacije za PMR avte:\
Lahko je biti prvi, če si edini!

Jackal ::

Za feltne rabiš homologacijo, če ni dimenzije v original homologaciji od avta.

Liker ::

"Za 3724 novih LCDjev v avtu ne potrebuješ homologacije. Za nove feltne tudi ne. Za novo barvo prav tako ne. Sploh ne potrebuješ homologacije za PMR avte"

o_O
Glede feltn: Če daš gor 18"+ feltne potem 100% nimaš primerne dimenzije gum vpisane v homolomo kartonček. kar posledično potegne za sabo homologacijo :O

Primer: Moj avto ma v homolomo kartončku: 175/75/13 185/65/14 195/55/15
Če bi rad dal gor 17" feltne, moram nabavit primerno dimenzijo gum - mislim da bi šlo z 215/40/17 (Obseg mora ostat skoraj isti! oz +- 3%). Ker tega ni v homolomo kartončku moram zadevo homologirat.
Za novo barvo moraš it na tehničnega da ti v prometno vpišejo novo farbo, res pa je da ne rabiš homologacije.
LCDji v notranjosti so tudi kul, če pa so kje na zunanji strani (kar PMR počne), pa je potrebno homologirat.

In short: Vsako še tako majhno spremembo na vozilu je potrebno homologirat :)

balocom ::

.... in za ne homologacijo je kazen 100k;( ;((
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Jani-G ::

Lep pozdrav !

Delno se moram strinjat z Vikkingom, res je problem v zalogi in izbiri različnih delov predvsem je problem cena, določene stvari se res težko dobijo glede avtoličarjev se pa nebi strinal večinoma jih še nikoli ni delala sniti karbonskimi vlakni, poznam pa nekaj "samoukov" ki pa res razturajo.
No pustimi zdej to.

Drgač pa v oddaji tudi mašine pa menjalnike štimajo.Neku ženski so vgradl novo mašino preko 200hp drugemu spet zamenjal menjalnik z novim menjalnikom od M3.Seveda ne bodo to kazal v vsaki oddaji k je nezanimivo za večino mulcev k to gledajo.
Mulce ne zanima kako menajo bate,svečke... veliko bolj zanimivo je za njih k vidjo kako pod podvozjem utripajo lučke pa seka bass.

Res pa da tunerje pogodba zelo omejuje.
Mislim pa da se Hamann lako skrije pred njimi pejt mal pogledat na SEMA autoshowu, tam majo svoj rastavni paviljon k ti nebo nč jasn kaj delajo z avti pa ne samo WCC tudi ostali tunerji,Fantje res razturavajo, tudi vedno več prestižnih podjetij sklepa z njimi pogodbe.

Drgač pa se je kar nekaj avtomobilov iz oddaje pojavilo na ebay-u za prodajo, lastniki pač nimajo denarja za vzdrževanje.

LP
Jani-G

smilyxx ::

Mah kdo je pameten proda tiste 20 colske bling bling feltne pa si kupi nov avto.
Save water.
drink beer.

Dr_M ::

mislm, kle je pa res en kup enih trotov.
ok, mogoce res niso glih uporabni avti, so pa vseeno zanimivi za pogledat.
sicer pa majo americani zelo drugacen okus od evropejcev. njihovi avtomobili morjo bit polni kroma, feltne morjo bit vsaj 20", po moznosti spinnerji.
jest sm gledu skor use dele in lohk recem, da je blo vsaj polovico avtomobilov res odlicnih, ostali pa zelo dobri.
so pa tut veckrat rihtal podvozje,motorje itd...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

;-) ::

Dr_M če so ti ti avti lepi/kul pol nimaš pojma kak naj "spedenan" avto zgleda...

"so pa tut veckrat rihtal podvozje,motorje itd..."
Večkrat- kaj je zate večkrat- mogli bi vedno...nemorš met pol tone plastike pa tono kroma na avtu pol pa zrjaveto podvozje pa sam mal spucano mašino z (beri:nekaj malega) bonbončki.

to kar tu delajo ni nič-slabše ko nič, kr pol lahk sam dele še prodaš pa si kupiš spet en zrjavet avto...

BigWhale ::

Men je avto od desnega soseda cisto lep, tebi je pa totalno grd.

In kdo si ti, da bos meni (ozirom Dr_M v tem primeru) govoril kaj je lepo in kaj ne in kaj je spedenano in kaj ne?

Get it?

bluefish ::

res je, vsak ima svoje mnenje. Zatorej je tukaj še moje.
Zdi se mi, da so predelave na MTV-ju le površinske, saj mnogokrat avtomobil le prebarvajo, mu dodajo nekaj bonbončkov in to je to. Zgodilo pa se je tudi že, da so avto razdrli do školjke, mu odbrusili rjo, zakitali vdrtine,... kar je že bolj resna predelava.
Res pa je, da je resnično predelan avto tisti, ki ima poleg zunanjosti, opravljene tudi posege v motorju,... Pred nekaj časa smo lahko tako predelavo spremljali v Avto Magazinu, kjer so s pomočjo podjetja A3M predelali Hondo ali nek podoben avto, na koncu pa so ga predstavili še na tunning festivalu.

Stepni Volk ::

En boljših, ne-MTV pimpov, kar sem jih opazil zadnje čase:


Še članek o Fordu 1955


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avto predelave (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
506655 (2553) fikus_
»

Spuščanje avtomobila

Oddelek: Na cesti
327031 (5779) čuhalev
»

Vprašanje o homologaciji

Oddelek: Loža
356618 (6081) kalko
»

Philips integriral LED v tkanino

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
424982 (3543) Stepni Volk
»

PMR oz. Pimp my ride (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1049947 (8184) AndrewSmith

Več podobnih tem