» »

PMR oz. Pimp my ride

PMR oz. Pimp my ride

1
2
3

alesrosina ::

hm, jst osebno bi si spedenu opel kadett c (letnik 1976), sam ga morm prej se staknt hehe

steev ::

a je teb bol staylin al tuning, al oboje skp? :\
:|

Myth ::

Ker sem omenil, da mora biti mala cena, nekako pričakujem avto v ku***, tako da bi popravil in mogoce nadgradil avtek. No, dele bi tudi pobarval. Torej styling & tuning. :)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Myth ()

Azrael ::

Zrihtaj recimo... kaj takega.

Mislim resno. Preden začneš resno s tem hobijem, se moraš za take podvige naučiti osnov. Osnove pa so tukaj to, da znaš pločevino sploh popraviti in ko to znaš je naprej lahko.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

steev ::

Ehm, a je to Lada? Sej kr kul zgleda, ni preveč načičkana.
Notr bi bla lahk ena V6 mašinca >:D, kva veš? (čeprav težko notr pride kej velkega..)
:|

Azrael ::

Ne, ni Lada, ugibaj dalje.
Nekoč je bil Slo-tech.

Shark-357 ::

warburg al kva je že ta starudija:D

Myth ::

Prosim, če se malce vzdržite... saj vseeno kaj je, kar lušno zgleda. :) Azrael, Wartburg je. Saj že v v IE-ju piše Warti-Tuning. :P Sicer pa malce dvomim, da bi še najdo dele za tak oldmobile. :) Še kakšen predlog. Hond je res preveč in niti mi honde niso kaj extra všeč. :)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Azrael ::

Jep, Wartburg 353 je. Še link.

Hočem ti povedat tole: Zrihtat se da čisto vsak avto (OK totalke in stisnjeni v kocke navadno ne). Predlagam ti, če greš v to, da namesto modnih znamk doteraš kaj manj običajnega. Tako vem za primere, ko so v resnično stanje "kot nov" spravili Topolina, Spačka, Škodo MB, DKW..., čeprav na začetku obnove so bili ti avtomobili kup gnilega pleha.

Deli, ja znajdt se je treba, mehanski deli velikokrat kaj paše z novejših, ne nujno iste znamke, pločevino pa se moraš naučiti znati popravit, brez tega znanja tukaj ni nič. Druga možnost za dele je, da za male pare kupiš dve taki stari podrtiji in iz dveh narediš nekaj kar zbuja zeleno zavist.

Vse se da, samo finančno se ne izide (skoraj) nikoli. Saj poznaš tisto misel: Če imaš preveč časa in denarja, kupi star avto. Garantirano potem ne bo nikoli več imel težav s preveč časa in denarja.
Nekoč je bil Slo-tech.

Jackal ::

Hyundaji so rabljeni kar poceni. Pa dobiš kar vredu avto za tisti denar. Pa predvsem dokaj enostavno so sestavljeni.

Tako tudi v primeru da se greš kak custom styling notranjosti ne bi smelo bit problemov. Tole je sicer v postopku izdelave, samo končni izdelek bo pa 8-O - Klik

Myth ::

Hyundai. Kateri? Zdajle sem malce na avto.net pogledal pa so samo poniji zlo poceni. :D Še kakšna znamka? Če je le možno prosim povejte specifičen avto kot pa le znamko. hvala že vnaprej ;)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Jok3r ::

Honda civic,crx,sedan starejši modeli so zlo pocen pa še zelo moćne mašine imajo. ;)

suntrace1 ::

MrIce, na tvojem mestu ne bi imel tega športa za hobi, če nisi mučo loaded boš samo zmetal denar stran. Kar pa se tiče prakse ti lahko kar povem iz lastnih izkušenj da brez dela v delavnici par let ne gre. Učil se boš na napakah, kar stane vsaj 10x več kot če delaš z nekom, ki ve kaj dela in v delavnici je vedno nevarnost da si ob prst, oko ali kaj drugega. Cena pravega orodja tudi ni zanemarljiva.

Imam FS diplomo in sem enako mislil da gre vse iz knjig in šele po parih letih lahko rečem da nekaj znam, mojster pa še nisem. Kje trenutno delam ne povem, gre pa za predelavo cestnih motorjev v dirkalne, pred tem pa sem bil na praksi pri enem privatniku iz Ivančne ;) vendar mi je predaleč iz Ljubljane. Z motorji imam opravka od 13 leta, imel pa sem jih mnogo in vem o čem govorim.

Torej, če te veseli, začni pri lokalnem mojstru in boš morda nekoč imel nekaj res unikatnega, kar si naredil sam, drugače začni šparat, ker te bodo osušili na debelo. Mogoče zrihti kakšen star kolo ali vespico za začetek.

steev ::

Aja, Peugeot 205 GTI.
:|

Myth ::

Ne se bat, že zgoraj sem omenil da imam pomoč blizu. Kar se tiče koles, sem nekomu pomagal nekaj let, vespo bomo ravno prodali. Škoda, pa je ena izmed redkih 200ccm.
Kar se tiče denarno, razmišlam da bi v avto vložil borih 300k, torej 200k za dele, ako bi avtek bil tako drag. Nočem nekaj extra delat. Samo vun bom v začetku zmetal vse in prebarval dele pa kakšnega zamenjal, ter počasi nazaj zgradil. Tako da se bom v bistvu iz dela in knjig naučil "popravljati" avto. Kot že omenjeno če bi cliota kupil, bi mel celo enega ki bi mi pomagal, kajti ima ga sam pa če bom jaz nekaj počel se še lahko kaj nauči zravn. :) Kar se tiče Hond , si bom pogledal cene na avto.net da vidim njihove cene, čeprav me ne mikajo ravno.

Me pa zanima če se kdo spozna, če lahko daš dele tudi od drugih avtov na svoj avto, recimo kake spojlere ali pa to. :) Sicer pa , predlogov še kar manjka, povejte še kakšen avto lahko pride v poštev. Danes bom sam šel malce na avto.net in iskal svojga "konjička". :)

en LP
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

steev ::

Kot sm reku, peugeuot 205 GTI je res mejhen, kt en Clio, pa še lepši je, pa boljši za tuning

Aja, pa kšn Ford Mustang, Shelby :)) :))
:|

Myth ::

Ford mustang? In kakšne so cene materiala oz. delov? Če je možno, napiši tudi za Peugeot-a.
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Nejc Pintar ::

tudi za tastarga Clio-ta se vrjetn dost delov najde, drugače pa Civic...
Lahko je biti prvi, če si edini!

steev ::

Civic je nezanimiv, k ga ma usak tadrug. Nebi ti znau povedat cen, ker se nikol nisem kej poglablou, sej mam šele 16 let. če bi meu 205 GTI, bi mu dou gor lajšne, pa odbijača zamenu, da nižji zgleda. Pa ne manjka spojler. Pol bi pa sam tuning u nulo, k te mašine majo itk že po 110 KM (1900ccm), če ga ša mau uštimaš maš lahk 150KM, kar je že dost za tak mulc avto.

Pol pa prebarvaš na metalik temon modro, pa dve sive črte čez. Aja, 300k je pomoje premal usaj 500k.
:|

steev ::

Ford Mustang, sam zajebavov sm se. Težko se ga dobi v Evropi, ameriški avto drgač.

Zgleda pa tko:

:|

steev ::

To je pa Shelby Mustang:

:|

matter ::

" Samo takšne stvari se dogajajo samo čez lužo"
Obstaja na mtvbase tudi pimp my ride UK. Tko da ni sam luža.
Pa nekdo je reku da je komercjala: ni, malo bolje poglej kake ojačevalce dajo notr. Res pa je da ne pokažejo zmer tega.
Tipi pač razturajo, sp kreativni pa zgleda unlimited money from mtv za pimpanje :)
Sam nevem kva so jih že tolk za farbat zamenal :)

Sam style mi velikrat ni všeč, predvsem tisti podaljšano odbijači.
Kar je pa res kul so pa feltne: krom, tega ne vidš pri nas.
Grem basket pa bom neloke metal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matter ()

neoto ::

Men se pr tem PMR edino to čudn zdi, da same avte, ki so skoraj za na odpad rihtajo.

steev ::

matter: Tiste feltne niso prov nč lepe, prevlke so. Kt da bi meu človk velk 160cm, nogo št. 48. Izpade smešn.
:|

Myth ::

LoL. Tu se ne pogovarjamo o oddaji. :)
Pa tista z Ford Mustangom je dobra... saj bi ga zrihtal, a kaj ko ni evropski = več pokuri , težje dobit dele, pa še poceni ni.
edit: Pa jaz nočem športnih avtov popravljat, ampak kakšen obični avtek v bolj športn videz dat, samo če gledaš tak, more vsaj malo športno zgledat. :)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Myth ()

Jackal ::

Lahko pa zato dovolj starega Mustanga registriraš kot oldtimer in prideš zelo poceni skozi registracijo.

steev ::

Če bi meu dost dnarja bi se spravu, predlvt Mustanga (najlepši avto vseh časov, sploh Ford nardi dobre avte). Gledam mal na nemsekm ebay-u, pa jih ni kej dost. So pa zlo vredni. Tm je en vs zarjaveu 7.000€, fak ane. U Ameriki bi pa bil mnj kot 1.000$. Se pravi se ne splača. Še vedno ustrjama pr 205-ki, si ze kej gledu? Pa Opel calibra, pa opel Astra tastara (opli majo mašine hude).
:|

Myth ::

Če verjameš ali ne mi je tale Ford Mustang eden izmed najlepših oldtimerjev. Če se ne motim je v filmu kjer morajo pokrasti avte (Nicolas Cage nastopa) ...zares krasoten avto... moja želja da bi si lastil takšen avto je zares huda... bolj kot kak novejši avto. :)

Ne, žal sem imel delo... se bom probal spravit skup k temu...
have phun :)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

mzidy ::

Res eno 205GTI vzameš pa je8-)

steev ::

Film o katerem... Gone in 60 sec. No ja, drgač je pa u filmu Ford Shelby Mustang Eleanor.
Shelby je bil oblikovalec tega avta, živi še danes. En mlajši oblikovalec je v njegovo čast naredu enga Forda, ki so ga poimenovali Shelby, prototip. Eleanor.... Ehm.... Avtom so dajali ženska imena, kot si lahk tut u filmu vidu. Drgač pa 205 GTI rocks.
:|

Myth ::

Jao... nič pametnega na avto.net. :\ Vsi ti avteki so že kar stari < 1990. Dajte rajš link , če se kaj več spoznate od mene na to. ;)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

suntrace1 ::

VW Corrado - VR6 , pod 7s do 100 kmh , meni osebno še danes huda oblika. Ima potencial za predelavo.
Verjetno je cena okoli 400-500 k sit in delov je malo morje - VW pač.

Image hosted by Photobucket.com
Image hosted by Photobucket.com

steev ::

Ql, kr lep avto.
:|

steev ::



Tale je na avto.net 300k. Letnik 1991. 168 KM 8-O.
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

Myth ::

Očitno se ne razumemo. Jaz bi kupil avto ki bi ga sam predelal... ne pa zrihtan avto za 300k. :)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

steev ::

A je ta zrihtan. Ta me po defoultu 160 KM.
:|

TylerDurden ::

koliko imaš pa namen namesec dat za avto?
Let\'s make some soap ...

Myth ::

Na mesec? Nič... avto (100k -150k največ) čimbolj poceni, pa kasneje dele (300k, mogoče več, nikol ne veš kakšne bodo finance). :)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

d20 ::

potem ostani pri revell modelckih
http://www.worldjumpday.org

antonija ::

Kupit avto, oz kupit pocen avto in ga zrihtat je najmanjsi strosek za avte... Vecino dnarja zmeces za obratovanje in vzdrzevanje... Sploh pa ce mislis registrirat avto s 170KM kar zacni sparat.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Myth ::

Ahajej... d20, ne mej neumnosti. Jaz to čisto resno sprašujem... :\ Če bi imel zaenkrat več denarja, bi dal mogoče več not... pa ne bom! Na enem takem avtu se bom naučil svašta. Kasneje (čez par let) pa pride ziher kaka makina pod moje roke. :D
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

suntrace1 ::

Za ta denar (150k) ne dobiš nič in če že dobiš bodo ultra jetra, v katera boš zlahka zmetal 300-400k in imel na koncu avto vreden - pa pomojem tud tolk ne - 150k. Tudi če dobiš 205 GTI, so deli ponavadi zanj dragi in se boš kar naiskal po raznih odpadih, zato da boš lahko potem malce šravfal. Za ta denar ti še Hrošča ne bi priporočal, ker so lahko že kr fajn gnili. Vse male škatlce z turbino potrebujejo ponavadi obnovo turbine, kar spet stane $$$ ali pa zbiti, da ko zaviraš vleče v desno/levo stran in se še sam malce zbiješ.

Potem si raje kupi eno staro katro, vzami fleksarco v roke, odbi kabino, kupi malo paličja in zvari kletko, pa imaš en hecen buggy za začetek. Pa tud izkušenj boš malce nabral.

Shark-357 ::

za 150K dobiš:Ford Escord 1.6 16V L93 ali 1.8 16V,Honda civic 1.4-1.6 16V,mazda 323F 1.6 16V,hyundai accent 1.5....

tiborrr ::

Honda Civic 1.6 VTEC je strup na kubik. 160KM brez prisilnega polnjenja, to je uspelo samo Hondi, na liter prostornine 100 konjev :D
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Myth ::

Amm... eno tako "butasto" vprašanje. Če bi recimo kupil karamboliran avto, a "pleh" (vrate, hauba, etc) so poceni deli ali kako je s tem? :\
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

A. Smith ::

Ponavadi so avtomobili na odpadih tud stolčeni. Pa prerjaveti.

Za tisti denar, ki ga imaš, si kupi YUGOTA!!! Daš 50 jurjev pa 80 za registracijo. Ostalo pa za porihtanje :D

Rezervnih delov kar jih češ, mašin, pleha, odbijačev. V srednji šoli se je en tip vozil s takim. Remus ror, bele barve z modrima črtama, usnjeni sedeži... v glavnem magnet za oko in pozornost vzbujat.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Myth ::

Kdor je naročen na Večer. Današnji Raziskovalec. Poglejte kaj so z fičom naredili. 8-O Škoda da samo 3d model (torej računalniška obdelava).
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

A. Smith ::

Aja, za 150 čukov dobiš nemara tole:



VW Scirocco
Če so ti morda avti iz 80-tih všeč
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Daedalus ::

>Honda Civic 1.6 VTEC je strup na kubik. 160KM brez prisilnega polnjenja, to je uspelo samo Hondi, na liter prostornine 100 konjev

Honda S2000 razvija 120KM na liter:P Formula 1 pa še ene malo več - okoli 300KM na liter - pa ne pozna prisilnega polnjenja:P
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

antonija ::

Sam da je motor od F1 po dirki za v smeti...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaši najljubši avtomobili o katerih samo sanjate. (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7414693 (12959) iso2000
»

Kateri avto vozite, katerega si želite? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7811998 (10020) Martin Krpan
»

kakšen avto bi si kupili ? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28584887 (77643) roba87
»

13.6.2004 RS street race SLOVENJ GRADEC

Oddelek: Loža
395961 (4974) ali3n
»

Predelava avtomobila (BMW) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12016515 (14837) Dr_M

Več podobnih tem