» »

delo na napotnice po diplomi ?

delo na napotnice po diplomi ?

hominis ::

Do 30.9. imam status pavzerja :D

diplomiral bom predvidoma do konca meseca, kako je potem s delom na napotnice ?

stos je, da imam pri podjetju kjer delam, naroceno trajno napotnico do 30.9. !!!

jaz bi itak delal se kak mesec ali dva po diplomiranju, tko da me zanica ce zna bit kak frka glede tega ?

Soniux ::

Kot vem jaz moras status po diplomi preklicat (verjetno na studentski servis) sam kot sem slisal to ljudje ne pocnejo... pa nimajo tezav, ker je tudi servisom v interesu da delas cim vec, ker poberejo na proviziji.

Po moje ni panike no. :\

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: Fizikalko ()

icek ::

Ce na davcni zvejo, te bojo lovili.
Delaj pogodbeno.
Rider of Theli
www.air-tv.net

BluPhenix ::

Naj se nebi delalo, ampak nihče ne kontrolira.

Problem zna pa nastati sedaj, ko morajo tudi študenti oddat dohodnino, oz ker jo boš moral oddat ker boš zaposlen. Takrat bodo videli da si delal več kot si imel status. In ne bo fanj, če to zvejo, res ne bo.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Thomas ::

Sej to je blo na demonstracijah na Črno sredo. Ena od točk študentskih zahtev je ta, da se lahko neporabljene napotnice koristi do panzjona. Člen 18, mensezdi.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BluPhenix ::

A ja? Bwahahaha. Še kaj? Naslednji absurdni predlog prosim.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

BigWhale ::

> Ena od točk študentskih zahtev je ta, da se lahko
> neporabljene napotnice koristi do panzjona. Člen 18,
> mensezdi.

Resnicno? Potem se clovek spomni se studentske novoletne jelke z racuni iz parfumerije in potem v bistvu razume kitajce... ;>

Thomas ::

No, da ne bo kdo preveč zares vzel. Če je 18. člen zahtev res tak, je samo slučajnost, da sem ga uganil. :))
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BigWhale ::

:) No, cudil se ne bi, ce bi tak clen res obstajal. Ze samo odprtje taksne teme na slo-techu kaze na to, da interes v bistvu je. ;>

Nejc Pintar ::

Ubistvu je bilo samo 13 zahtev;)
Lahko je biti prvi, če si edini!

Poldy ::

Mogoče imam jaz rešitev. Daj ti meni diplomo, ker ti jo očitno ne rabiš, pa ti dam jaz moje napotnice. Ko ti bodo potekle jih dobiš od mojega mlajšega brata, kasneje pa od mojih otrok. Bo v redu?

Resno, zakaj za boga bi ti delal z diplomo preko študentskega servisa???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldy ()

hominis ::

ker je v nasi preljubi drzavici situacija taksna, da na napotnice zasluzim krepko cez 300 jurjev bruto na mesec ...

zdej pa primerjaj to s vstopno neto placo za 7. stopnjo in eno leto pripravnistva, pa ugotovis da mi to prepolovi neto dohodek ... ko se bo situacija v nasem gospodarstvu spremenila, se bom prilagodil ;((

BluPhenix ::

Wow 300k na mesec. Kdaj pa študiraš?

Prej al slej se boš itak moral zaposlit. Če se ti pa splača reskirat z davčno, pa veš sam.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Poldy ::

ker je v nasi preljubi drzavici situacija taksna, da na napotnice zasluzim krepko cez 300 jurjev bruto na mesec ...

To ti dam prav, saj poznam dva prijatelja, ki sta v podobni situaciji (da nisi mogoče to celo ti :D ). Pa vendar, če bi imel ustrezno izobrazbo in bi redno delal to, kar delaš sedaj, bi imel krepko čez 400 na mesec, se ti ne zdi?

BigWhale ::

300 jurjev bruto? To je potem koliko? 180 neto?

BluPhenix ::

Ne to je 300k -10% akontacije za dohodnino ...
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

nurmaln ::

Še posebej zarad takih kot si ti bi blo treba ukinit študentsko delo.;(

Tilen007 ::

Jap, točno tko.

Izkoristi to, kar si/boš dobil, diplomo. Zaposli se in delaj na karieri, ne pa kako boš čim manj davka plačal in čim dlje vleku status študenta.

Dimplomiranc... splošne razgledanosti nimaš kej preveč, da tko razmišljaš.

klemen22 ::

Fak no, fak no. Imel boš diplomo, ti bi pa rad še delal na napotnice. Verjetno si bil na protestih na "črno sredo" v prvi vrsti rajt? Zaposli se že zaboga če imaš šanso. Vse preveč je ljudi ki tega ne morejo narediti. Enkrat se ti bo treba tako ali tako.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Akontacija dohodnine - Študent

Oddelek: Loža
143592 (3251) smacker
»

Izpisan iz izobrazevanja za odrasle

Oddelek: Šola
213994 (2968) [D]emon
»

Alternativa študentski napotnici (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6220765 (18487) Furbo
»

Kako obdržat status študenta? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7516393 (9455) Jerry000
»

Študentsko delo obdavčeno v amen ? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20016032 (11755) gGiF

Več podobnih tem