» »

namestitev windows 98

namestitev windows 98

far cry ::

Malce starejša zadeva,pa vseeno.
Bi prosil za napotke,kako namestit Windows 98,lahko tudi kak link do teh napotkov.
Zadeva je taka,se pravi sformatiral bi rad disk in nato ponovno naložil win.98.
Računalnik je seveda star,služil bi za brskanje na internetu in ogled kakega filma,comp pa bi rabil prijatelj,star 55 let,kateremu je dejansko vseeno,samo da dela.Xp in pa visto sem že nameščal,seveda na novejšem compu,win 98 pa nikoli.
Prišel do te točke:Vstavim disk,boot z cd-roma,potem pa je v DOS-u,če sem se prav izrazil,potrebno napisati kolikor vem ukaz,format ali nekaj takega,potem setup,že vse poskušal,pa neuspeva.Disk,katerega bi moral sformatirat in potem naložit win.98 je C.
Hvala za pomoč!

karafeka ::

Kje se ti ustavi ?

Kak datotečni sistem pa imaš na disku sedaj ? Če je karkoli drugega kot fat, ti ga win98 ne bodo prepoznali.

Če želiš zares zbrisati particijo, naredi to s fdisk, pa potem formatiraj.
Na koncu zaženeš namestitev s setup.exe.

Mislim, da je inštalacija winxp bolj zahtevna, kot pa win98 :).

far cry ::

Mislim da je FAT.Ko napišem format,mi potem javi,da ukaz ni popoln,potem še da neko pomoč,FORMAT{/c:size} drive,in to je sve.Naprej negre.Sem poskušal že vse napisat.Ker trenutno comp ni pri meni,nemorem povedat vse natančno.
No,XP sem že nalagal večkrat,pa tudi visto,pa ni bilo problemov.

neo ::

Če ima računalnik vsaj 500 MHz procesor pa 256 MB rama se ne zajebavaj z 98-tko. Poči gor XP-je, za internet pa word bo čist ok delalo.
Neo's

karafeka ::

Če imaš disk na c:, potem je ukaz
format C:

Sem pa mislil, da to vsak ve :)

fosil ::

Računalnik, ki ni sposoben poganjat win xp po mojem ni primeren za gledanje filmov in internet. Tudi internet danes ni več tako nedolžna zadeva. Polno je filmčkov, flasha...
Če hočeš dat potem gor še kakšne antivirus pa sploh.

Če upoštevaš da danes stane najcenejša internetna povezava recimo okrog 20 EUR na mesec, se mi zdi prav neumno da bi potem za to uporabljal računalnik vreden 10 EUR.

Pobrskaj malo po bolhi, za 50-100 EUR boš dobil čisto soliden računalnik na katerega boš lahko naložil XP in vse bo delalo brez problema.
Tako je!

far cry ::

Ja,ja,saj sem napisal format c:,pa vseeno ni delovalo.Kaj pa vem.Še to,je prijatelj ugašal računalnik kar na napajalniku.Si lahko predstavljaš?

Glede računalnika,bi verjetno še moral plačat,če bi ga komu podaril,so pa pač eni starejši ljudje drugega mnenja,kot ti,fosil in jaz,
sem mu že predlagal drug računalnik,nov,ga dobiš že za 250-300€,pa kaj češ.

Neo,procesor mislim da je čez 500mhz,spomina pa je 64mb,to je bolj tako.Za xp premalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: far cry ()

neo ::

Rama bo krepko premalo, posebej če je še kaka grafa integrirana. Verjetno je še star SDR ram noter? Moje mnenje?Ne zajebavaj se če ti res ni nek dober prijatl, ker boš imel pol same pizdarije. Če ni pripravljen pljunit 100€ za malo bolj spodobno kištico ki bo delala čist ok, pol pa pač jebat ga. Sam sem mel XP-je postavljene na Intel Pentium 2 -300 Mhz z 512 MB rama. Zadeva je laufala zadovoljivo za internet, office in laufanje mp3-jev, tak da se da če boš našel kje kake rame:)
Neo's

Pyr0Beast ::

ah, tole gre skorajda na pamet.

Vstaviš zagonski CD. (Uporabi windows 98SE ker so MNOGO boljši)

-> Namestitev s podporo za Cdrom pogone

format c: /s
Ali želite formatirati pogon C: [D/N] ?
D

cd d:
D:
D:\Win\Install.exe

Še to,je prijatelj ugašal računalnik kar na napajalniku.Si lahko predstavljaš?
Ne bo mu hudega .. koristi mu pa tudi ne kaj preveč.

Rama za 64M je KREPKO premalo za karkoli. Zadeva bo samo mlela po disku in nič drugega.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

far cry ::

Hvala,Pyr0Beast,to sem iskal.

Neo,vse je točno tako,kot si opisal,stari rami,2 x 32mb,grafa integrirana.

No ja,če bo kaj ratalo,bo,če ne pa pač ne.Lp

Gapi ::

ah, tole gre skorajda na pamet.

Vstaviš zagonski CD. (Uporabi windows 98SE ker so MNOGO boljši)

-> Namestitev s podporo za Cdrom pogone

format c: /s
Ali želite formatirati pogon C: [D/N] ?
D

cd d:
D:
D:\Win\Install.exe
Še to,je prijatelj ugašal računalnik kar na napajalniku.Si lahko predstavljaš?
Ne bo mu hudega .. koristi mu pa tudi ne kaj preveč.

Rama za 64M je KREPKO premalo za karkoli. Zadeva bo samo mlela po disku in nič drugega.


Pravilno je
D:\win\setup.exe

5er--> ::

Jaz bi predlagal TinyXP.
Sem ga namestil sošolki na še slabšo mašino pa dela in to zelo odzivno.

Pyr0Beast ::

Ah, ja, od tega je že cca. 8 let :>
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

kurjač ::

Z TinyXP je kolega živce zgubu zaradi preveč oskubljenega sistema.
Imam rezervno kišto z navitim celeronom na 525MHz, 320MB rama, Voodoo 3 3000 z 16MB rama na sistemu win XP(sp3). Računalnik je komaj uporaben za brskanje po netu. Moraš met živce pri odpiranju internetnih strani sploh na recimo 24ur.com kjer si video posnetek ne moreš pogledat, ker nenormalno šteka. CPU je takoj na 100%.
Ko prižgeš tak računalnik čakaš pribljižno 3-4 minute, da se sistem postavi. Pri tem žre okol 250MB rama in ko odpreš dva zavihka z IE ali FF si hudo na koncu z rami.

jan01 ::

tiny2003!

Pyr0Beast ::

Imam rezervno kišto z navitim celeronom na 525MHz, 320MB rama, Voodoo 3 3000 z 16MB rama na sistemu win XP(sp3). Računalnik je komaj uporaben za brskanje po netu. Moraš met živce pri odpiranju internetnih strani sploh na recimo 24ur.com kjer si video posnetek ne moreš pogledat, ker nenormalno šteka. CPU je takoj na 100%.
Resno ?

Pri fotru lavfam komplet pasivno hlajeno P2 kišto pri 400MHz, in 256M rama. Sistem se postavi v kakšne pol minute. Zadeva lavfa prav nenormalno hitro, pravtako internet, brez kakršnihkoli težav.

Če je stran polna flasha pa lahko pričakuješ štekanje če nimaš pod sabo vsaj 1.5GHz proca. Že na X2 strani umazane z flashom štekajo, 24 ur je ena takih.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

R33D3M33R ::

Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

opeter ::

Meni je Flash štekal ne Pentium III 1000 MHz-nem CPU-ju, pa čeprav je imel računalnik v ozadju še 1,5 GB PC133 RAMa... da o Applovih računalnikih z G4-ko sploh ne govorim. Flash je totalno neoptimiziran ali pa je res razvit za moderne procesorje. Ne vem.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

energetik ::

Hmm, probaj dobit še vsaj 64 RAM, pa daj gor Win2000. Sem ga pred kratkim inštaliral na staro kišto Celeron 500, 128MB, in dela solidno. Sej se da Win98SE lepo uštimat (Firefox 2.xx, Office XP, Antivirus) ampak kaj ko ti pa pri vsaki novi USB stvarci zateži za gonilnike. Win2000 pa dela skor kot XP, superca.

P.S.: Aja, k smo že pri flashu: a ima kdo idejo, kaj čarajo na www.vzajemci.com? Na domačem kompu (Celeron 2000, 1,3 GB) mi zabije procesor na 100% (na drugi straneh ne). Na službenem C2D 2,4GHz pa na okol 10%. In to se dogaja zadnje čase, a so dal kakšen hud flash gor?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

opeter ::

Off-topic: na vzajemcih je trenutno vsaj 5 flash bannerjev, večina ima premikajoče se bitne slike. Verjetno bo to to... aja pa obilica javascripta se tudi premika.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

energetik ::

Očitno bo treba še za brskanje po netu nabavit hud procesor, če bo šlo tako naprej...

karafeka ::

Če bi lavfali win2000 bi tudi xpji, če jih malo spedenaš.

Meni so xp-ji (seveda brez kakih okraskov itd), lavfali na 333@415 celeronu. Lahko sem gledal xvide, in brskal po internetu, uporabljal word. Za kake mule in torrente, pa mu je zmanjkalo sape (bilo je 64mb sdrama), grafična pa woodoo 3000 16mb.

far cry ::

Evo,prijatli.Sformatiral sem partcijo c,vtipkal cd d :,d: in potem mi pri ukazu D:\win\setup.exe napiše,Command or filename not recognized.
???
Bi prosil še za nadlnjo pomoč,seveda,če komu ni težko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: far cry ()

opeter ::

A to si zdaj zagnal z zagonsko disketo? Gonilnik za CD-ROM je na tej disketi? Ali pa si mapo s .cab datotekami prekopiral na disk? Sploh pa d: je kaj druga particija/disk ali pa CD?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

karafeka ::

Se pa tudi držiš navodil ko pijanc plota.

A za dir si že slišal kdaj ?

Če imaš na d-ju intašlacijski cdrom za win98, potem samo dir natipkaj, pa boš videl, če že imaš tam setup.exe, če ne, je po vsej verjetnosti v kak win98 direktoriju.

energetik ::

Lahko pa ima človek 2 particiji že prej in na d:\ seveda ni setup.exe.
Pa sej ti napiše, ko bootaš s CD-rom podporo, na kateri črki je CD. Vpiši tisto črko x: in potem napiši dir in poglej če je tam setup.exe
Če ni, poglej v kakem Win98 direktoriju na CD.

far cry ::

Hvala,energetik,pa tud tebi,karafeka,kar se tiče pa plota,ja,se ga tud znamo tako napit,kaj češ,življenje je kratko


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 95 dve desetletji pozneje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
11732590 (26061) Spajky
»

Windows 98; temeljit pregled ali format?

Oddelek: Operacijski sistemi
322060 (1536) Pyr0Beast
»

Problem pri nalaganju Win98

Oddelek: Pomoč in nasveti
5804 (756) amigo_no1
»

Windowa XP------Windows ME for........

Oddelek: Operacijski sistemi
201239 (1033) yerow
»

Ne morem instalirat Win98 SE

Oddelek: Operacijski sistemi
141555 (1350) Sp|di

Več podobnih tem