» »

Kje kupit ventilator za socket 745

Kje kupit ventilator za socket 745

fastfury ::

Imam procesor Athlon 1800 (socket 745) in se mi zadnje cajte ful hitro pregreje ko igram kašne bolj zahtevne igre kljub temu, da imam odprto škatlo pa procesor ni nč navit. Zanima me kje bi se dalo sploh kupit nov ventilator za tak procesor k zdej so verjetno drugačnih dimenzij?

jest10 ::

Mislim da si rahlo narobe napisal podnožje. Imaš S462, 754 ali 939. Najverjetneje bo kar S462.
Vzemi tegale pa bo.

;-) ::

vsekakor v trgovini...:D
kake dimenzije pa maš???:)

;-) ::

noo sj ti je že jest10 povedal;)

LP

fastfury ::

Kje pa naj pogledam katero podnožje mam?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fastfury ()

jest10 ::

Ti ni treba-bo kar S462 tapravo.
Vzemi tisti hladilnik iz gornje povezave. Boljšega za tak denar ne boš dobil, podobni so nad 4jurje.

IČA ::

Da ne odpiram nove teme, bom kar tule vprašal za mnenje.
Za brata iščem kolikor toliko dober hladilnik za bartona 2600+, do nekje 5K SIT. Zaenkrat sem v ožji izbor dal sedeča dva modela:
prvi
drugi
Kateri je bolj priporočljiv za rahlo zvišanje voltaže, gre pa na MB Asrock K7S8X?
Kakšen drug predlog mogoče?
Hvala,
LP
IČA
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

jest10 ::

Vzemi istega, kot sem ga ze priporocil.
Drugace je pa za teh 5% visjo voltazo tudi BOX hladilnik dovolj.

IČA ::

Ni tako preprosto.;)
Računalo ima na okenski polici (tam mu Wlan nabolj vleče) in so temperature že kar visoke, 50°C in več pri loadu, tako da bi bil baker kar dobrodošel.
Drugo pa je, da mu imam namen "odtujiti" :D regulator vrtljajev, za hladilnik na mojem HDD, posebej pa že sam pride jurja.
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IČA ()

tiborrr ::

A ni lazje podaljsati WLAN antene? :\
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

zlobcek ::

Baker vs. alu ni nobene razlike (take katastrofalne). Razen tega da je težji in dražji (baker ane). Še temp prevodnost mata skor isto.

Vzemi unga, ki ti je bil zgoraj priporočen.

LP Zlobcek

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlobcek ()

IČA ::

A ni lazje podaljsati WLAN antene?

Verjetno res, samo to ni moj problem, naj si podaljša anteno kakor ve in zna, ker mi ža tako eno leto "krade" dostop do neta.;((
Hladilnik pa bi bil darilo za RD.

No, potem pa mu bom nabavil tega priporočenega in posebej regulator zase, pa še eno darilo za ene 3 jurje moram izbrati.;((
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

IČA ::

Evo, sem zmontiral zgoraj predlagani hladilnik na bartona 2600+ in sem kar prijetno presenečen, temperature so se kar občutno znižale. Load prej 49 zdaj 43, idle prej 41 zdaj 33°C. Je pa na žalost zraven v paketu ena ku**eva pasta (bela, verjetno silikonska), ker nisem imel pri roki druge, sem jo pač moral uporabiti.
Poleg tega sem ugotovil, kako nemarni so pri comtronu pri nameščanju hladilnikov, pasta je bila namazana skoraj 1mm debelo in popacana povsod okoli.
Zdaj pa mu še očistim kišto, razrežem in uredim kable pa bo mogoče še kakšna stopinja manj.

Potem pa veselo na povišenje voltaže in navitje (zaenkrat na 2300MHz).
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za Socket A (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9417960 (15083) Wofk
»

dviganje voltaže

Oddelek: Navijanje
461404 (1056) sirotka
»

visoka temparatura procesorja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211397 (1039) jurre
»

Ker procesor ?

Oddelek: Kaj kupiti
8954 (865) jest10
»

CPu+Plata+Ram

Oddelek: Kaj kupiti
381820 (1249) Racko

Več podobnih tem