» »

Čiščenje ventilatorja

Čiščenje ventilatorja

matej_jack ::

Zanima me kako najlažje očistiti zaprašen ventilator. Imam ga na stranici in vsak teden se gor nabere prah. Ker ima mrežico, lahko z mrežice prrah zlahka sčistim, ampak na lopaticah je drugačna godba. A se dajo lopatice oz. tisti cel del ko se vrti vzet kako dol?
LP Matej

;-) ::

Čist taki moj nasvet...jaz vzamem sesalec pa taki okrogel nastavek(mi točno paše gor) pa mi ga spuče totalno :D
Drugače ventilatora pa jaz ne upam razstavlat ker je komp v garanciji...

Amdforce ::

Uporabi filter mrežico tako bo ventilator skos čist.Mrežico pa snameš in spucaš.

Poldy ::

Na spodnji strani ventilatorja odstraniš nalepko. Tam boš potem v luknjici videl os ventilatorja, okoli pa objemko. To objemko lahko odstraniš z iglo, vendar pazi ker lahko hitro odleti v prostor. Potem lepo odstraniš veternico, spihaš prah, os namažeš z WD40 in sestaviš nazaj po obratni proceduri. Ni veliko dela, ventilator pa se bo vrtel precej tišje.

Gajba ::

pa ne maži z WD-40 ker nič ne pomaga. namaži s kakšno mastjo za menjalnike ali zglobe. pa ne z ono rumeno ker je glih tak zanič, ampak s črno
All I found were lungs and liver

xpozed ::

Če imaš kje pri roki silikonsko olje ne oklevaj 8-)

Jan987 ::

Al pa tisto fino strojno olje je tud zlo vredu. jest sem gakupu v lokalni trgovini za rezervne dele šivalnih strojev. Bil je par jurje taka flaška maš pa ga za vedno

matej_jack ::

Aha hvala vsem za odgovore :P Pa gremo čistit :D
Kaj objemka gre potem nazaj gor?

No ok, delo opravljeno. OBjemka je šla dol, sem sčistil prah z obeh delov ventilatorja, malo namazal z nekim oljem, ki smo ga slučajno imeli doma, objemka je šla gor brez problema. Priklopim in zadeva deluje skoraj neslišno, pa še lepo čisto je :)
Hvala vam!

Zgodovina sprememb…

WinsuckeR ::

Amm..najlazje je ce imas kak pleskarski copic in z njim lepo pozictis vse.(Obozujem take copice..z njim se da cistit od tipkala pa do graficnih kartulj :)) ).aja-pa naj bo mehak in nov ce se da.

meacho ::

Najbolš je kar s kompresorjem spihat pa je...

Jan987 ::

se strinjam. In tudi najmanj dela z sestavljanjem in rastavljanjem

alkoo ::

Kaj pa če je ventilator "zaprt". Da ni odprte osi pod nalepko? Potem se da sneti vetrnico?

PrimozR ::

Fino strojno olje owna :D Za take stvari bo najboljše. Sam na biciklu namažem z njim koleščka v menjalniku (ta majhna zobnička) pa pedala (mam SPD, se zapnejo).

stromar ::

Jaz za ventilatorje uporabljam kar motorno olje od avta. Je ravno prav gosto. WD40 in podobne zadeve niso dobre.

Pred mazanjem je potrebno dobro očistiti os in pušo, oboje najlažje z wc papirjem

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stromar ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zvočnik hrešči in izginja zvok ob dotiku le tega

Oddelek: Pomoč in nasveti
121548 (1324) Han
»

S čim podmazati ventilator na grafični

Oddelek: Strojna oprema
101651 (1463) mat xxl
»

podmazovanje graficne

Oddelek: Strojna oprema
172187 (1661) gavro
»

Spomladansko čiščenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
153157 (2511) flashek
»

Čiščenje PC ja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
242185 (1623) schurda

Več podobnih tem