» »

dviganje voltaže

dviganje voltaže

toncek_95 ::

Imam plato gigabyte ga-7n400s-l, pa me zanima kje naj dvignim voltažo procesorja. če dam ctrl + f1 se sicer nastavijo še ene opcije za timinge ampak za voltažo ni nič. Se sploh da na tej plati zviševati voltažo proca? Imam pa najnovejši bios z njihove strani

Sparky69 ::

Jaz sem imel isto plato, samo brez S, se pravi brez SATA, pa se je dalo do 10% dvignit voltažo v biosu! Malo poišči.
World is my playground

toncek_95 ::

jah gledal sem pod power pa tm k je za oc pa nism nč najdu. kako pa naj bi pisalo to oz. kako je označeno?

toncek_95 ::

zdej sm v biosu najdu opcijo pc health status ker je edino kej sluha o voltaži. In sicer piše voltage ok, ddr voltage ok. Tm so tud obrati od venta pa temperature. Use je zamrznjeno tako da nč ne morem kliknt. Zdej sm celi bios preiskal pa nism najdu. A kdo pozna še kakšen drug ukas kotp actrl + f1

sirotka ::

ne, za voltaže dvigovat je v meniju, kjer spreminjaš fsb. So pa opcije +5%, 7,5% in 10%. To imaš 100%, sj maš nforce2 čipset..:)

Pyr0Beast ::

Cenejši primerki gigabajtk, naj nebi imeli nastavljanja voltaže.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

sirotka ::

videl sem 7n400e, 7n400-l ter 7n400-l1 in vsi so imeli % dvigovanje voltaže.

Če pa slučajno nimaš, si vzemi 5min časa in si naredu voltmod-povečeš par pinov in poljubno nastaviš default voltažo:)

toncek_95 ::

ne tm k je za fsb sigurno ni. A voltmod posti kakšne trajne posledice na plati da ni več garancije? Prosim če mi daš link od kakšnega čim lažjega če se ti da.

toncek_95 ::

evo tukaj so manuali od plate. jest notr nism nič našel (v knjigici). Al je res tolk chep primerk da nima za voltažo dvignit?

sirotka ::

to nima veze z plato:) Pač povežeš par pinov na samem procesorju s tanko žico:)
http://www.ocinside.de/index_e.html Tu si izbereš neko voltažo in povežeš tiste pine med sabo.

pinx ::

Poglej na Googlu o svoji plati. Skoraj ne verjamem, da nebi omogočala sprememb napetosti.

P.S.
Zakaj se mi zdi da sta jani123 in toncek_95 ista oseba? Glede na način pisanja in statistiko mi nekak tak kaže. Oba sta spraševala o identičnih sistemih, oba odpirata teme kot nora, oba mata isto plato in sprašujeta iste stvari...

jani123
Datum včlanitve v Slo-Tech: 15.03.2005 21:36:46
Datum zadnje prijave: 11.12.2005 16:54:02

toncek_95
Datum včlanitve v Slo-Tech: 11.12.2005 16:24:25
Datum zadnje prijave: 15.12.2005 07:15:31

Jani123 nazadnje prijavljen 11.12. - isti dan je bil registriran toncek_95, od takrat dalje Jani123 ni več prisoten. Toncek_95 pa je v štirih dnevih postal 50 sporočil 8-O

Sorry za offtopic :D

toncek_95 ::

ja to je res zato kmi neki na jani123 ni več delal oz.se nism mogu prijavit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: toncek_95 ()

pinx ::

Busted >:D

Že kaj novega glede plate? Probal updejtat BIOS?

toncek_95 ::

bios kot sem rekel je najnovejši z njihove strani. Kdo pozna kakšnega modanega. Če pa gledam po googlu so pa samo trgovine pa še teh je zelo mal

toncek_95 ::

samo po temle sodeč se voltaža da dvignit. Aja pa za to plato nisem našel nobenega moda. prosim čekdo povce za kakšno stran (na uni zgorej nism najdu)

sirotka ::

tle nikjer ne piše da se da.

toncek_95 ::

jah nevem jest sem celo knihco od plate preiskal pa ničs

sirotka ::

lej če je nimaš v tistem meniju, kjer fsb višaš tudi po pritisnjenem ctrl+f1, potem tega žal nimaš. Sem ti prilimal prej mod in ga naredi....lahko je. RAbiš le žico...res tanko...in mali šraufncigr, oz. pinceto. Zvil boš par pinov, ki so okoli->samo to potem poravnaš in je.

toncek_95 ::

ja jest na tisti strani nisem najdu moda oz. jih je več za semprona pa al mi lohk prosm daš link če ti ni pretežko. A to je tko k je blo pr anthlon xp za odklenjevat množilec ker to sm žedelov

sirotka ::

ja, pač povezuješ spodaj pine.)

tisti link k sm ti dau je direktn do moda

sirotka ::

a, vidm da ne.)
Tm klikn na workshop in potem prvi mod za athlone xp

Interactive Pin-Mod guide for AMD Athlon XP, T-Bred and Barton CPUs tko je naslov

toncek_95 ::

a so tole prave nastavitve. Kaj se lahko poškoduje pri vsem tem? Ali lahko kaj skurim?

sirotka ::

ja, ampk morš povezat sm tiste spodne za voltažo:) Drugu je že:) oz. se da prek biosa. Uničš lahk sam tko, če boš kak pin uviu al pa odlomu. Skuru ne boš nič...če bo narjeno tko k mora bit.

toncek_95 ::

a pol samo to k je u spreju: link

sirotka ::

mhm...kolk si dau to 1.7?

toncek_95 ::

ja. A dam 1.75.mam pa box hladilnik k je skoz na 4,5k obratih

sirotka ::

jst bi boxa stran vrgu:) Pa reskiral 3k za enga mau bolšega...ti zravn xpjev so bli totalno u qurcu.
http://www.bolha.com/oglas1104073 evo ta je 2k

toncek_95 ::

tazga mam doma sam mi je ventilatorcrknu. Kakšen ventilator nej pa dam čez da bo primerljiv s tem originalnim na vulcanu zna 3k obratih?

sirotka ::

enga 8cm pa bo...sigurn bulš k stock:)

toncek_95 ::

a je tale vredu ker sm iz okolce kranja da ne bom poštnine plačeval?

toncek_95 ::

al pa tale kater je boljši?

toncek_95 ::

al pa tale in tale. Prosim točkujte jih od najboljšega do najslabšega

sirotka ::

zalmani so kr kvalitetni...če hočš pa svetlobo..pol pa modrega:)

toncek_95 ::

ne svetoloba mi ni važna. Važn mi je da sam se ne dere prav preveč 8da je nekak konkurenčen v glasnosti z mojim box na 4,5k). Aja pa da valda žim boljš hladi

sirotka ::

pol vzem zalmana in enega fanmata.

toncek_95 ::

sej fanmate mam že. A se zalman lahko primerja z unim na 3000 obratih (originalni)

sirotka ::

zalman bul piha od orig. samo naštelaj ga...drugače bo glasen

toncek_95 ::

kakšen je pa tale napram zalmana?

sirotka ::

tale je dost tišji...

toncek_95 ::

ka pa al se mi pol bl splačaunga olermaster v e-misiji k je cel hladilnik al tega pa g našraufam na vulcano9.Kje bo večja hladilna moč?

sirotka ::

un v e-misiji je dober hladilnik. Vzemi 900, ne 800, ker je 900 večji:)! p.s. vulcanota ti jaz kupim za mamo:)

toncek_95 ::

ne tavelkega ne morm spravit v kišto (saj mislim da)

jest10 ::

Ma skoraj 100% da ga boš lahko

toncek_95 ::

na prejšni plati (asus) zalman 7000 ki je istih velikosti ni šel gor.

jest10 ::

Ja samo a sta plati identični? primerjaj ju med sabo pa boš videl ane.

toncek_95 ::

aja počakte bom zmeril in bom poročal o rezultatih sam na prejšno je šel se zalman 6000 k je 100mm dolg težko gor. Bom pa se pozanimov.

sirotka ::

jst sm mu notr 1200>:D to je hud kulr...tih čist. Probej, sj v e-misiji se da dost zment. Če pa boš unu prodal, pm me


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri hladilnik za cpu

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191577 (1062) v|ctoR
»

12X in 12.5 Multi ne delata (NF7-S)

Oddelek: Navijanje
361699 (1222) Goldee
»

Problem pri hlajenju Intela

Oddelek: Strojna oprema
291233 (930) jest10
»

zalman 7000 al/cu ali Thermaltake Silent Boost

Oddelek: Kaj kupiti
151505 (1350) dxx
»

Ker procesor ?

Oddelek: Kaj kupiti
8956 (867) jest10

Več podobnih tem