» »

format 16:9 na TV

format 16:9 na TV

tropinovec ::

torej: kupil sem nov TV in ima na daljincu možnost vklopa 16:9 formata.
kdaj se ta tipka oz. format pravzaprav uporablja??:8):\

jetam ::

Jaz večinoma uporabljam pri gledanju DVDjev, včasih pa tudi na TV programih najdem kakšen film ki je v 16:9 formatu pa ga predvajajo v 4:3.

Dzos ::

16:9 naj bi blo boljse ker ti zapolni vecji kot vidnega polja, samo ce imas tv 4:3 je slabo, ker je potem manjsa slika.

tropinovec ::

aha, tako je to, samo me še zanima, kako pa veš, kdaj je film , ki ga gledaš na TV , 8-Onarejen v 16:9 formatu?

Yurko ::

Zadeva je taka, da bodo v nekaj letih postaje predvajale programe v 16/9 formatu (oz. PalPlus). Dotična zadeva se na 16/9 televizorju vidi odlično (mam doma, v takem formatu predvaja nekatere filme ORF). Na 4/3 TV pa face ratajo jako debele. Tako, da s preklopom na 16/9 dobiš pravo razmerje med stranicami, žal pa s tem tudi manjšo sliko (črni robovi spodaj in zgoraj).

Je pa res da je večina DVDjev (in s tem tudi Divx) postnetih v 16/9 tehniki. To pa najbolj pride do izraza na 16/9 TVju, kjer imaš res skoraj občutek, da gledaš filmsko platno v kinu. Še en dober reciever pa dva para in še malo zvočnikov, pa ti ni treba koloseja od znotraj gledat.

LP, Yurko

[BISI] ::

Za 16:9 moras na ORF pogledat na teletext. Drugih kanalov, ki bi imeli zapisano, kje bilo kaj o lastnostih predvajanega filma, ne poznam.

lalan ::

Da ne bo pomote.Možnost preklopa na 16/9 na televizorju je sila neuporabna funkcija,saj ta fonkcija ne pomeni tudi pretvorbe signala iz 4/3 na 16/9,tako da je slika po tem popačena(jajčasta ali pa obratno špičasta)
To pretvorbo dela DVD predvajalnik,ne pa tv sprejemnik.

Yurko ::

[sendvich]

Ma tut na drugih kanalih predvajajo filme v 16/9 (Kabel1, Pro7, Vox,...) samo da moraš ročno prestavit na pravi format.
Kar se tehnike tiče, je ORF gotovo ena najbolj tehnološko naprednih televizijskih hiš v okolici. Žal pa je večina filmov, ki jih predvajajo v PalPlus tehniki nemškega izvora. To pa niso ravno bestselerji, ane.

rc-car ::

Nas TV pa preklopi v 16:9 tko, da skrci sliko in so potem vsi ljudje debeli, bad!
A ce bi bil film v 16:9 formatu bi pravilno preklopu al ne?
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

[BISI] ::

Yurko: Vidim, da poznas zadeve. Povej mi tole. Vcasih se je dalo gledat film na orf v originalu (v anglescini na primer). Ves na kak nacin bi se dalo to mogoce spremenit?

Lp, Ziga

Yurko ::

Morm priznat, da TVja sploh ne gledam več (mogoče ga bom zdej, ko sem si nov reciever kupu).
Zadeva, ki jo omenjaš se ji reče DualSound. Najbolj pride do izraza na EuroSportu (če maš kabelsko seveda), ker lahko preklapljaš med nemško in alngleško govorečim komentatorjem.
Na ORFju pa so bili svoje cajte tudi nekateri filmi tako kodirani (sinhronizacija in original). Ampak res samo nekateri. Je pa res, da zadnje cajte nisem tega več opazu. Sicer pa piše na njihovem TV sporedu na teletekstu za vsako oddajo ali film posebej v kakšnem formatu jo predvajajo, pa če so slučajno podnapisi (ampak žal samo v nemščini).
Se mi zdi, da namesto DualSounda zdaj pri večih filmih oddajajo z DolbySurround-om.

Je pa to, kakor sem že prej omenu, to edina TV (vsaj kar jih lovimo tlele), da poskuša z novimi tehnologijami. Zelo pohvalno!

BigFoot ::

yep, samo kaj ko je moja nemščina zanič, pa še dubing sovražm
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

[BISI] ::

Kako pa prestavis "govorico"?

Yurko ::

To opcijo ti ponudi tvoj TV (če seveda to podpira!). Dvojna govorica je takrat, ko se ti pokaže MONO A ali MONO B namesto STEREO oz. MONO.

BigFoot ::

yep, tko ja na ORFu. na satelitski pa samo zamenjaš frekvenco na kateri se prenaša zvok.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

[BISI] ::

Sem poskusil na Eurosport-u. Jep, vse deluje. Zdaj pa se cakam, da bom ujel pravi trenutek na ORF.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RTV Slovenija-HD

Oddelek: Zvok in slika
489803 (5825) Alexius Heristalski
»

DVB-T MuxA zopet poln

Oddelek: Zvok in slika
494476 (3114) Alexius Heristalski
»

Olimpijske igre v HD (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
828686 (6025) KoMar-
»

PopTV PAL+

Oddelek: Loža
183580 (2889) Chessman
»

Absurd novih tvjev

Oddelek: Zvok in slika
221990 (1391) [SkA]

Več podobnih tem