» »

12-220V inverter

12-220V inverter

Tero ::

Torej v avto si nameravam vgradit kakšen 600W inverter(nagibam se k večji moči). Zadeva bo "za vedno" v avtu in primerno pritrjena. Pri tem pa pridem do ker nekaj problemov.

1. Najprej kam inverter postavit? V prtljažniku bom imel en porabnik(računalnik) in hkrati pa si želim imeti vtičnice spredaj pri armaturki.

2. Kako poskrbeti za varnost pod 220 napetostjo za kable ki bi jih vleko po avtu? Sploh ni ne upam predstaljvat kaj bi se zgodilo ob morebitni prometni nesreči. :O

3. Kako inverter vklapljat? Namreč ročno vedno vklopit ko štartam avto mi se ravno ne ljubi. Vendar pri 12V in recimo 600W(zdaj sem zanemaril izgube in pa da bi jaz raje močnejši inverter) dobimo tok 50A >:D Obstaja kakšen rele na 12V ki bi bil zmožen vklopit takšen tok?

4.Kako so tile inverterji kvalitetni? Predvidevam da porabniki ki imajo usmernike nimajo problema z obliko sinusa. Mogoče bi kaj lahko zajebaval računalniški napajalnik?

Nagledal pa sem si 600W inverter na tej strani.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Pyr0Beast ::

Potreboval boš kar nekaj kondijev, če boš imel tanke/dolge kable
1. Pod zic, armaturo, v predal ?
2. jebo maš :P
Kabli kot kabli, bi bilo pa bolje, da bi kakšne visokotemparaturne vzel.
3. Ma inverter stikalo ?
Če ma, ma najbrž tako, da fete vklop, ker 50A stikalo ..
Ja, rele obstaja, reče se mu tudi kontaktor, ki je pri avtu
4. Kvaliteta je tqo, načeloma kompi nebi smeli met težav s tem, lahko se pa kaj čudnega zgodi
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Nejc Pintar ::

DC-AC-DC je precej potrošna zadeva.
Tukaj dobiš DC-DC za dobrih 50$
Lahko je biti prvi, če si edini!

Pyr0Beast ::

Mjah, se mi ne zdi, da furajo v slo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

stromar ::

Če imaš nekaj osnov na področju elektronike, si ga lahko sam narediš - predelaš običajnega 220V. Dve ali tri leta nazaj sem v eni temi opisal postopek. Mislim, da je naslov "atx napajalnik sem predelal, da dela na 12V"

Lp

Brane2 ::

V bistvu bi bila solidna predelava napajalnika bolj priporočljiva IMHO. Te zadeve imajo itak izkoristek tam nekje 80% in če pred to daš še konverter, bo izkoristek 80% x 80%= 64%. Če hočeš pri takem izkoristku dobiti ven 600W, moraš vložiti skoraj 1kW, da pa tega dobiš iz alternatorja, rabiš nov, konjski alternator in trajno kake 2 konjski moči samo za to... :\
On the journey of life, I chose the psycho path.

stromar ::

Ker dobivam veliko prošenj za predelave na privatna sporočila, bom MOGOČE julija (po izpitih) predelal nekaj komadov. Pogoj je, da mi boste prinesli svoj napajalnik in nekaj denarja vnaprej (za dokaz resnosti)

Predelam lahko le določene napajalnike (večina) . Ne nameravam kakšnih IBM-ovih, ali kakšnih ne - push-pull z enim mosfetom, zato moram napajalnik videti (kakšna slika odprtega)

Cena predelave bo odvisna od količine naročil in zgradbe napajalnika, vse skupaj recimo 6.000 SIT (Večina za delo pri previjanju transformatorja, kar je zoprno opravilo).

Predelava ne bo čisto enaka kot sem jo opisal, ampak izboljšana, kar se elektronike tiče. Poleg spremembe sheme, se bo v napajalnik montiralo tudi dodatno tiskano vezje, na katerem bo vsa potrebna dodatna elektronika in bo imelo montirano tudi hladilno rebro

Lp

Pyr0Beast ::

Misliš, da bi se kakšnega tagana 420W dalo ? :D
Kaj pa previjanje napajalnika, da ima na izhodu samo 1x 14V ene 20A :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

stromar ::

Nisem čisto prepričan, bi rabil sliko. Poglej če sta na 230V strani dva velika elektrolita in na hladilniku trije tranzistorji (dva od njiju morata biti enaka)

Glede 14V 20A: A to bi rabil za napajalnje v bajti (230V) ali v avtu (12V)? Za v bajto to ni nek problem. Moral pa bi mi prinesti kak napajalnik moči okrog 300W. Cena bi bila približno enaka kot za zgornjo zadevo

Še raje bi, da si narediš sam: link

Poleti bom predvidoma sprojektiral switcherski napajalnik 13.8V 30A, v katerem bom uporabil večinoma elemente iz računalniškega napajalnika. Načrte in vezje bom objavil izdeloval po naročilu pa ne bom (preveč vrtanja lukenj, lotanja, različne dimenzije elementov)

Objavil bom verjetno tudi switcher iz 230V v 2x 35V 300W za napajanje audio ojačevalnika. Prav tako ne nameravam v izdelavo po naročilu

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stromar ()

Pyr0Beast ::

Wav, tnx za link, mogoče bom pa tudi sam kej sežgal >:D
Za 14V 20A sem mislil za polniti akku od avta/mojga UPS
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

sverige ::

Stromar od kot se meni zdi da te poznam!!!!!!!!!!
hej

stromar ::

Poznam dosti ljudi, ampak pod imenom Sverige pa nobenega :D . Javi se mi na zasebna sporočila, čisto možno da se poznava

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop 220V hladilnika v avtu - razsmernik?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
434028 (3107) energetik
»

Pretvornik napetosti

Oddelek: Pomoč in nasveti
182709 (2512) Duhec
»

Dizel agregat za centralno

Oddelek: Loža
339499 (4149) energetik
»

Dvojni inverter 12 - 220 v avtomobilu - yes or no?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
223030 (2603) Primorec
»

Priklop prenosnika v avtu

Oddelek: Loža
263439 (2653) mbwinners

Več podobnih tem