» »

UHF VHF razcepnik obratno

UHF VHF razcepnik obratno

radiator ::

Doma sem nekdaj v časih analogne TV imel UHF VHF razcepnike. Priključeni so bili med anteno in filtre. Tak, da je šlo iz antene v razcepnik in potem na filter. Zdaj bi rad razcepnik uporabil obratno. Dal bi gor dve anteni eno UHF in drugo VHF in bi potem to dal na TV. Jaz mislim, da bi to moglo špilat. Kaj se motim? Stvar je pasivna.
Kaj je jutri že bilo?

Azrael ::

Če je dovolj močan* antenski signal zadeva vsekakor špila, saj je razcepnik (kretnica) namenjen prav temu, da združiš signal več anten v en koaksialni kabel.

*Razcepnik ima nekaj dB dušenja, kar lahko pomeni slabo sliko v primeru šibkih signalov.
Nekoč je bil Slo-tech.

radiator ::

Kot pravim so bili pri meni montirani obratno. Ena antena in je iz te šlo v razcepnik in potem dva kabla iz razcepnika v filtre. Od tam pa potem kabel v TV.

Ja to vem ja da ma dušenje. Amapak kaj čem nekak moram prilogodit impedance pa če mi bota obe nateni sprejemali iste signale bom mel na TV-ju ehoje.

Kak pravijo: Probat ni greh.
Kaj je jutri že bilo?

baresi ::

Če je to UHF/VHF kretnica od Elrada jo sigurno lahko uporabiš na način kot si opisal. Slabljenje P 520 je 0,3 dB na VHF in 0,6 dB na UHF.
lp baresi

radiator ::

je ja.

Kaj še slučajno veš kateri je UHF in kateri VHF ker se na moji več ne vidi. Gledano od tam ko je gor nalepka.
Kaj je jutri že bilo?

baresi ::

Mislim da je VHF na levi stranai. To lahko preveriš z multimetrom, po VHF odcepu gre enosmerna na izhod.
lp baresi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TV antene

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
158732 (656) frenky119
»

TV slika preko antene zmrzuje (stara tehnika)

Oddelek: Zvok in slika
151664 (1280) veso266
»

Dve zunanji TV anteni - težava s signalom

Oddelek: Pomoč in nasveti
153509 (3197) Frenckie
»

dtv antena

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
51581 (1467) beni
»

tv - antena

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
193728 (3160) Alexius Heristalski

Več podobnih tem