» »

Priklop prenosnika v avtu

Priklop prenosnika v avtu

;-) ::

Kak bi najceneje rešo problem z priklopom prenosnika v avtu?

Tisti pretvornik 12V-220V sem že imel ampak kak je avto ugasnjen piska itd. pa še drag je. Se da še kako drugače rešit zadevo?

mat3 ::

Kupiš adapter iz 12V cigaretnega adapterja na konektor prenosnika. Nekaj takega.
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

ahac ::

Kak bi najceneje rešo problem z priklopom prenosnika v avtu?

Tisti pretvornik 12V-220V sem že imel ampak kak je avto ugasnjen piska itd. pa še drag je. Se da še kako drugače rešit zadevo?


Brat pravi, da je v reklami od Leclerca videl enega za 18€.
Jaz imam sicer takega za 110V (kupljen v ZDA) pa nič ne piska in tudi drag ni bil (pa še telefon sem lahko polnil z njim).
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

rdecaluc ::

Skratka pazit moraš kolko W (vaten) je. Rečimo ta na linku je 70W, npr. moj prenosnik pa rabi 90W
Est modus in rebus. ,typos

poweroff ::

Pa kakšen signal daje ven - žagast ali sinusen...
sudo poweroff

;-) ::

Nevem kaj pomeni keri, samo moj je bil kupljen v conradu in dela smo ko je avto prižgan dal pa sem skoraj 50EUR za bedarijo takrat.

Piska piiip piiip piiip ko ugasnem avto po 5 min. Akumulator je nov in napetost avta je ok.

poweroff ::

Mogoče piska kot alarm, da ne bi po nesreči spraznil akumulatorja. Si pogledal v kakšna navodila?
sudo poweroff

Pyr0Beast ::

Pri SMPS ni važno kakšen signal dobiva, sploh če ima pasivni PFC.

Meni lepo acerčka nafila, medtem, ko je ugasnjen.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

;-) ::

Mogoče piska kot alarm, da ne bi po nesreči spraznil akumulatorja. Si pogledal v kakšna navodila?


Ja to piska zato ker naj bi bila napetost premajhna za obratovanje vsaj tako je pisalao v navodilih in nato se čez pol minute al nekaj podobnega zadeva izklopi. V bistvu nima veze stvar je sprobana v več avtomobilih in z uganjenim avtom še telefona nemoreš polnit. Take stvari nerabim. Rabim neko "trotel" zadevo, ki je nebo brigal akumulator če je poln al prazen.

poweroff ::

Hja, če je prazen, jo bo že brigal... :D
sudo poweroff

Pyr0Beast ::

Haha Matthai :D


Problem je 'prepametne' logike. Sam imam navadnega trapastega Trust-a ki dela brez problema, ko je zadeva ugašena/prižgana, karkoli.

Moraš pa vedeti da je poraba takega konverterja kar velika, če je prenosnik obremenjen do kraja. Pri požrtih 90W iz baterije cuza najmanj 120W, kar pa je že cca. 10A. In avtomobilski akku, če ima 55Ah bo še dober za zagon največ po 3h urah, kar je več pa je že tvegano za njegove plošče, kar kasneje vodi v njegovo uničenje in prekratko življensko dobo.

Možni so slabi kontakti v napajalniku, predolge žice, preslaba varovalka, vse nekaj prinese k padcu napetosti
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mbwinners ::

Pozdravljeni!

Da ne bi odpiral nove teme glede podobnega vprašanja bom kar tukaj pod tole vprašal. Sem bolj laik na področju elektronike in bi vas prosil za nasvet.
Ker grem na daljšo pot z avtom bom s seboj vzel tudi prenosnik. Vendar je problem v tem da prenosnik nima baterije, saj je ta že oddelala svoje. S čim naj napajam prenosnik v avtu? Ali so tile pretvorniki iz 12V v 220 primerni za to in kateri? Zanima me tudi če lahko nato tudi polnim digitalca ter mobilnike prek tega? Polnil bi jih tako samo izrecno kadar bi se vozil, saj ne bi rad, da se mi izprazni akumulator v avtu. Ali je kljub temu možnost, da se akumulator izprazni? Kaj priporočate?

Hvala za odgovore.

Zheegec ::

Vsak 120W in več inverter (iz 12V na 220V) bo OK, če ima prenosnik 90W adapter. Lahko polniš vse, kar ima porabo cca 10% nižjo, od nazivne moči inverterja.
Akumulator se ti bo izpraznil v kakšnih 4-5 urah (če je recimo 80Ah), če bo motor ugasnjen.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

mbwinners ::

Hvala za odgovor ALIEn3001.:D

poweroff ::

Hmm, kaj pa sinusna krivulja toka? Baje je priporočljivo imeti tak konverter, da to zna - če gre za uporabo elektronskih naprav... Nisem elektronik, sem pa enkrat hotel kupiti to napravo in so mi v trgovini nekaj razlagali o tem...
sudo poweroff

Pyr0Beast ::

Switcher PSU glih briga kakšno obliko napetosti-toka ima :)
Samo da se kondiji nafilajo na tistih 350V pa je čisto srečen, magari ga futraš z enosmerno.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mbwinners ::

Zanima me še samo kaj menite o tej zadevi? je to to kar potrebujem ali morda kaj drugega?
http://mv.rs/t/2170091525
Kaj pa tale?
http://mv.rs/t/2170137223

Zheegec ::

To je to ja.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

amigo_no1 ::

Pyr0Beast
350V ali 230V?

Pyr0Beast ::

230V je okoli 320-350V Pk-Pk :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mbwinners ::

No nabavil sem tole zadevo v Bauhausu. Sprobal še je nisem, vendar sem pri pregledu navodil zasledil nekaj nejasnosti.
Prosim če bi mi pomagali objasnit zadeve.
 pretvornik 12V/230V- 300W

pretvornik 12V/230V- 300W


Zakaj se naj ne bi uporabljal pretvornik, če ima avto pozitiven pol akumulatorja priključen na šasijo?
V navodilih tudi piše glede ocene napetosti zunanje naprave, da se naj predhodno preveri kolikšni potrošnik je naprava šele nato se lahko priključi. Sedaj po moji oceni je po tem takem pretvornik 300W "prešvoh", če je na etiketi od prenosnikovega adapterja podatek : INPUT 100-240V -1,5 A 50-60Hz ? Če se ne motim torej potrebuje prenosnik stalnega toka 345 W . Imam prav ali se motim? Kako lahko zadevo rešim, razen tega, da artikel vrnem?
Pa še tretja stvar, ki me zanima. Ali škodujem kaj avtomobilu, napravam ali pretvorniku, če imam vključen pretvornik med vožnjo?

Ponovno hvala:

Miha

mbwinners ::

tukaj je link od tega pretvornika.

http://motorado.de/shop/product_info.ph...

Zheegec ::

tvoj laptop najbrž rabi okoli 90W +/-.
če je priključen med vožnjo ni problema, če pa je priključen dolgo časa ko je motor ugasnjen pa lahko škoduješ akomulatorju na dolgi rok.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

mbwinners ::

Aha, torej gre skozi. Aja kako pa je z porabo in polnjenjem akumulatorja? Kako naj vem kakšna je konstantna poraba vseh porabnikov skupaj, da ne bi slučajno presegel zmogljivosti polnjenja akumulatorja in bi se mi le ta izpraznil ali sesedel? Avto ima akumulator: 70 Ah; alternator: 140 A.

Pyr0Beast ::

Rezerve na alternatorju imas pri vsakem avtu zagotovo vsaj 10A (kar dosti porabijo luci in ventilacija), kar je lepih 120W.

Prenosnik kuri tam 20W. :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zheegec ::

Glej, en leptop ne bo res noben problem. Praktično vsak avto ima 140W+ na štekarju v avtu, kar je dovolj za lavfati 2 prenosnika brez baterije.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

mbwinners ::

Hvala za odgovore!!! ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pretvornik iz 12V DC na 220V AC

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
369013 (8031) Okapi
»

Prenosnik na 12 V=

Oddelek: Kaj kupiti
202307 (1886) zmaki
»

Nakup avtopolnilca za prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
72009 (1901) SepoX
»

Napajanje PCja v avtu (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6810648 (7914) stromar
»

Polnenje prenosnika v avtu?

Oddelek: Strojna oprema
182648 (2220) Damjan Jagar

Več podobnih tem