» »

m0n0wall namestitev na Linux

m0n0wall namestitev na Linux

sverde21 ::

Jst bi rad namestil m0n0wall (oz. samo firewall del, interface,...) na moj Slackware server :) . Je to možno? Kako? Obsatja mogoče kak tutorial :)) ?

In preden me spluvate da nej uporabim iskanje naj povem da sm že uporabu googla & S-T iskanje ;)

BTW da bi iz serverja zmetu mojga pingvina ni opcije, ker rabim ornik server in ne neko oskubleno verzjo :D
<?php echo `w`; ?>

Daedalus ::

Monowall je standalone firewall, v bistvu zalo ozko specializiran operacijski sistem. Pa itak je BSD based, tako da bi ga mogo portat (če bi blo možno), kar pa ni delo za premaloznalca. Iptables se nauči uporablat, pa boš lahko še naprej veselo pingvina poganjal. Pa še naučil se boš kaj novega, ne pa samo klikanja po UI-ju.

Al pa še eno posebej mašino na monowall nabavi...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

sverde21 ::

Ja vem da je zlo specializiran :). Portanje PHP kode mi ne predstavla kakšnega velikega problema (sm že gledu nekaj...) ampak bolj mi predstavlajo problem drugi programčki, ki jih uporabla. Na IPtables sem najprej pomislil ampak jst bi rabil web based GUI (kot ga imajo nekateri routerji) ker se mi ne da za vsako editirat tiste skripte... Posebi mašina za m0n0wall hah sej bi sam sm trenutn suh ko poper (v finančnem smislu :'( ).

Mogoče kdo ve za kak web based interface (za IPtables IMO) s podobno funkcijonalnostjo kot m0n0wall za pingvina??

npr. tale web GUI mi je všeč ampak ni zastonj :\
<?php echo `w`; ?>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sverde21 ()

Malkec ::

webmin-shorewall.
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

monowall problem

Oddelek: Omrežja in internet
61157 (1014) Adrijan0
»

Router za manjše podjetje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1178188 (6243) madmitch
»

m0n0wall ne gre na internet-kaj nastavit (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
503245 (2712) steev
»

*nix routerji-firewalli, vaše izkušnje z njimi

Oddelek: Informacijska varnost
81557 (1209) ethelred
»

Linux based router na USB

Oddelek: Omrežja in internet
492803 (1974) Steinkauz

Več podobnih tem