» »

Isti mikrofon različna glasnost na različnih mašinah

Isti mikrofon različna glasnost na različnih mašinah

nokia6310 ::

Pozdravljeni!
Imam zelo nenavaden problem za katerega upam, da bo kdo vedel kako ga rešiti.
Čeprav se z audio področjem ukvarjam že precej let imam neko majhno težavo, za katero mi nikakor ni jasno kako jo razrešit.
Torej imam USB mikrofon labtec, ki mi na različnih mašinah različno glasno deluje na 100 %. Vem, da se sliši čudno, ampak vseeno.
Računalnik mi mikrofon povsod prepozna kot napravo ac 5370.
Na tistih računalnikih kjer mikrofon dobro in glasno deluje je potenciometer za glasnost poimenovan z imenom wave in, na mojem in še na nekaterih računalnikih pa je poimenovan z imenom capture in tudi v tem primeru deluje precej tišje kot če je poimenovan potenciometer za glasnost z imenom wave in. Zdaj pa mi vi povejte kako lahko pride do te razlike a ma service pack 2 kakšno vlogo tu ali kako je s tem?
Ni mi logično zakaj se na nekaterih računalnikih pojavlja ime capture za glasnost mikrofona drugje pa wave in?
Driverjev nisem dobil nobenih zraven mikrofon mi po difoltu windowsi prepoznajo in inštalirajo kot napravo ac 5370.
Hvala vsem za pomoč mogoče mi da lahko kdo kakšen pameten nasvet.

Vesoljc ::

imho tukaj mikrofon sploh ne igra vloge. zvocna je tista, ki potem to procesira ter ti predvaja... mogoce :p
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Opkow ::

Vesoljc: nokia6310 ima USB mikrofon. Kar pomeni da je obenem tudi "zvocna".

nokia6310
Domnevam, da imajo nekateri racunalniki starejse win driverje za tvoj mikrofon.
Imajo racunalniki, na katerih si probal mikrofon, enak OS z enakim SP? Ce ne, zna biti problrm v tem, da majo drugacne verzije driverjev.
Se enkrat priklopi na te masine mikrofon in pojdi na Device Manager in pod properties poglej verzijo driverjev.

Edit: Typo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Opkow ()

nokia6310 ::

Ja seveda zanimiv in nadvse dober predlog je to!
Kako pa naj potem ročno skopiram na disketo cd ali zunanji disk te driverje iz teh mašin, da jih potem inštaliram še pri sebi?

Opkow ::

Tukaj ti pa zal ne vem povedat. Bo treba probavat, ce ne bo ze kdo drug dal boljsega predloga. :)

Sem gledal Labtecovo stran in nimajo nic v ponudbi mikrofonov na USB.. ??

Zdej obstaja moznost, da si skopiras z drugih masin. Sam tukaj jaz samo spekuliram, ker tega nisem probaval. :)

Ce gres na device manager pri masini, pri kateri bi rad driverje, in gres na napravo pod properties, driver details ti pove kateri fajli so to. Skopiras in gres na svojo masino, pa probas updejtat s temi. :)

Sam ziher bo htelo se kake dll-je in etc... Se najlazje bi bilo po mojem, da se prek mreze konektas na to masino in potem das update, selectas zeljeni sys, in pol masina sama pobere zeljene fajle. Ce pa med tem zatezi za kak file, ki ga ne najde probavas se pod system32,... oz das kr searc na drugi masini in ce ga najde, reses updejtarju, da naj ga pobere tam.

Sicer sem zdele malo zmedeno napisal. Upam, da me razumes kaj hocem rect. :)

To foro sem vcasih uporabljal na Win9x masinah.

nokia6310 ::

Saj to me zanima kako skopirati gonilnike to bi morda rešilo problem.
Je pa na pentiumu delovalo bolje kot na AMD-ju


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kvaliteten mikrofon

Oddelek: Zvok in slika
234068 (3707) Arey
»

Prosim za hitro pomoč pri prenosniku in mikrofonu !!!

Oddelek: Zvok in slika
163422 (2705) soklic
»

asus M50VN

Oddelek: Kaj kupiti
61059 (973) ales1967
»

Ali so me poskusili ogoljufati? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
565553 (3569) nokia6310
»

Vpliv 3D zvoka na izrisovanje slik (FPS) (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zvočne kartice
597913 (6708) matjash

Več podobnih tem