» »

Windows na zunanjem disku?

Windows na zunanjem disku?

Pithlit ::

Torej... zanimam me kako je mogoče Windows pripravit do tega da se zbootajo z zunanjega USB diska.

Windows2k so instalirani na zunanji USB disk (tu ni bilo problemov). Problemi pa se pojavijo ob poizkusu bootanja. In sicer se vse skupaj ustavi na unem pozdravnem oknu (Windows 2000 Pro... blah blah blah), ko je un progress bar spodaj nekje na pol. "unaccessible boot device" al nekaj tacga.

Mogoče pa sem samo jest tolk čuden da hočem tko bootat...
Life is as complicated as we make it...

MAC.H ::

Ja, to tudi mene zanima in sicer, če je možno kakršen koli sistem bootati iz zunanjega diska?
MAC.H

zee ::

Linux distribucij je precej takšnih, ki se jih da zbootat iz USBja. Za Windowse pa ne vem, če bi to špilalo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

~Speed ::

Preveri če maš v BIOS-u nastavljeno, da se sistem zažene iz zunanjega USB diska.

Moralo bi delat, malce počasneje, a vseeno.
~~~~~~~~
www.resevanje-podatkov.net | www.icteam.info

Pithlit ::

~Speed: hvala za predlog... ampak če prebereš moje vprašanje še enkrat, boš opazil, da se Windows začne bootat in prileze celo do polovice boot procesov preden umre (ergo - bios je pravilno nastavljen).

zee: MS zatrjuje da se Windows lahko boota s katerekoli USB naprave (ključek, zip drive, hdd, celo u usb cd-rom pogona...). Velja za 2000/XP. Nikjer pa ne povedo kako. S floppy-ja očitno res gre :P
Life is as complicated as we make it...

roscha ::

MS zatrjuje da se Windows lahko boota s katerekoli USB naprave


Povdarek je na BOOT-a. A kje piše da tudi deluje? :D Boota se tudi tebi :))

Pithlit ::

Ja no... ne bi jest tega definiral kot boot... sej rešitev sm najdu, ampak preizkusi pa to lahko kdo drug. Meni se ne da 3 dni zajebavat s tem. Klik. Kolkr jest zastopim je problem v page datoteki.

Se mi zdi zanimivo da se Microsoft (kot windows stručko) nič ne oglasi. On bi pa to ja moru vedet...
Life is as complicated as we make it...

~Speed ::

~Speed: hvala za predlog... ampak če prebereš moje vprašanje še enkrat, boš opazil, da se Windows začne bootat in prileze celo do polovice boot procesov preden umre (ergo - bios je pravilno nastavljen).


whooopsss...my mistake.
~~~~~~~~
www.resevanje-podatkov.net | www.icteam.info


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB Boot

Oddelek: Pomoč in nasveti
271866 (734) solatko
»

problemi po montaži ssd diska

Oddelek: Strojna oprema
121849 (1584) first_line
»

Windows se ne zažene zaradi zunanjega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
473148 (2528) ManDriver
»

Boot s cd-ja -> zagon iso slike na usb disku?

Oddelek: Pomoč in nasveti
102496 (2470) desperados
»

Ali lahko namestim windowse na zunanji disk?

Oddelek: Operacijski sistemi
61158 (988) Mih@@

Več podobnih tem