» »

Univerzalni temeljni dohodek

Univerzalni temeljni dohodek

Temo vidijo: vsi
««
63 / 129
»»

Vajenc ::

PrihajaNodi je izjavil:

No tale potrošnja se definitvno mora ustaviti, že zaradi smeti ki pestijo planet. Po drugi strani pa vprašanje kaj bomo prodajali potem? Smog iz Kitajske?

Ne, potrošnja se naj kar veča, magari z novimi posli pri odstranjevanju smeti. Davki iz potrošnje se bodo tako brez bolečine transformirali v UTD.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: thramos ()

PrihajaNodi ::

Vajenc je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

No tale potrošnja se definitvno mora ustaviti, že zaradi smeti ki pestijo planet. Po drugi strani pa vprašanje kaj bomo prodajali potem? Smog iz Kitajske?

Ne, potrošnja se naj kar veča, magari z novimi posli pri odstranjevanju smeti. Davki iz potrošnje se bodo tako brez bolečine transformirali v UTD.



Ne piši neumnosti in trditev brez virov. Apple sedi na kupu denarja in ne ve kaj z njim.
http://www.forbes.com/sites/ericjackson...

solatko je izjavil:

V času gospodarske krize, postanejo bogati, še bolj bogati, revni pa še bolj revni, najbolj pa nahebe srednji sloj.



Indeed, če o srednjem sloju lahko sploh še govorimo. Si je kdo prebral linke o naraščanju revščine?

Zgodovina sprememb…

Vajenc ::

PrihajaNodi je izjavil:

Vajenc je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

No tale potrošnja se definitvno mora ustaviti, že zaradi smeti ki pestijo planet. Po drugi strani pa vprašanje kaj bomo prodajali potem? Smog iz Kitajske?

Ne, potrošnja se naj kar veča, magari z novimi posli pri odstranjevanju smeti. Davki iz potrošnje se bodo tako brez bolečine transformirali v UTD.

Ne piši neumnosti in trditev brez virov. Apple sedi na kupu denarja in ne ve kaj z njim.

Applovo sedenje na kupu denarja pomeni, da je država (več njih) zaradi tega kupa že odtegnila precej velik del tega denarja, ko ga bo (tukaj ni če) Apple zapravil, bo pa to naredila še 1x.

Fant, to so osnove za UTD ;)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

PrihajaNodi ::

Fant, to so osnove za UTD ;)


Fant na davčne oaze si pa pozabil. Ker Apple komaj čaka da plača davke.http://www.ibtimes.com/us-tax-evasion-c...

UTD bi moral priti od 1% bogatunov ne pa od držav.

Vajenc ::

PrihajaNodi je izjavil:

Fant, to so osnove za UTD ;)


Fant na davčne oaze si pa pozabil. Ker Apple komaj čaka da plača davke.http://www.ibtimes.com/us-tax-evasion-c...

UTD bi moral priti od 1% bogatunov ne pa od držav.

Ti bi v bistvu privatiziral UTD? Čudak
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

PrihajaNodi ::

Od kje pa naj bi prišel UTD? Božička? Države naj talajo korporacije naj pa kradejo. Mislim da ti nick kar ustreza, ker ekonomije ne razumeš najbolje.

Mr.B ::

PrihajaNodi je izjavil:

Fant, to so osnove za UTD ;)


Fant na davčne oaze si pa pozabil. Ker Apple komaj čaka da plača davke.http://www.ibtimes.com/us-tax-evasion-c...

UTD bi moral priti od 1% bogatunov ne pa od držav.

Obstaja članek na MMC portalu, kjer AMriški ekonomisti pravijo, da so SLVOENCI ne USA v davčne oaze speljale 75miljar ojrov kešak.
Kaj ko bi se ti raje osredotočil na Slovenijo in njene probleme, ker smo ti že večkrat dokazali, da tvoj problem USA, je tam nekje na repu težav vpeljave udt-ja v Sloveniji. Ane, je pa lažje primerjati slabše s slabšim, ker verjamem da imaš hude težave primerjati "socialo" Slovenijo z boljšimi. Morda je pa to tvoj problem.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Vajenc ::

PrihajaNodi je izjavil:

Od kje pa naj bi prišel UTD? Božička? Države naj talajo korporacije naj pa kradejo. Mislim da ti nick kar ustreza, ker ekonomije ne razumeš najbolje.

UTD ti bo izplačala država, sredstva za UTD pa bodo prispevali državljani in podjetja premosorazmerno od njihovega bogastva.

Glede nicka pa te že od prvega prebranega posta ne morem jemati resno ;)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

PrihajaNodi ::

Ja kako če je vse več prekercev, delo preko agencij in kot napisano utaj davkov korporacij.

Jaz dajem poleg trditev tudi vire torej moj nick ni povezan s flancanjem tako kot tvoj.

ohnowhy ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ja kako če je vse več prekercev, delo preko agencij in kot napisano utaj davkov korporacij.

Kaj pomeni "vse več" in "kje"? V Sloveniji? Morda poglej še v Avstriji, saj menda imaš neko strokovno senioriteto :)

PrihajaNodi ::

ohnowhy je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Ja kako če je vse več prekercev, delo preko agencij in kot napisano utaj davkov korporacij.

Kaj pomeni "vse več" in "kje"? V Sloveniji? Morda poglej še v Avstriji, saj menda imaš neko strokovno senioriteto :)


https://www.tuc.org.uk/economic-issues/...

P.s. V Sloveniji nismo sposobni napraviti neke realne statistične analize.

Tale članek pokaže zakaj se viša zaposlenost v sorazmerju z večanjem revščine.

Zgodovina sprememb…

Slovenistan1 ::

solatko je izjavil:

Slovenistan - Zdaj, ko si tako lepo skočil iz kože in dobil alergičen napad, boš pa še povedal, kje imaš delo, ki bo preživljalo "pridne in delavne" za vse Slovence, če ostanemo v SLO.
Če ga ni, boš pa razložil, kako si zamišljaš preživeti vse tiste, ki dela enostavno ne bodo imeli.

Seveda, če ti tvoj IQ omogoča tako razširjeno razmišljanje.


Torej naloga zaposlenih po tvojem je preživljanje ljudi ki nimajo dela ?

Moj IQ je čisto v redu, tebi pa marsikaj ne štima.

Kot tudi to, da si nisi prebral. FOLK KI UŽIVA UTD NAJ TUDI POVRNE UTD.

Do takrat pa je UTD le in izključno kraja delovnim.

ohnowhy ::

PrihajaNodi je izjavil:

P.s. V Sloveniji nismo sppsobni napraviti neke realne statistike.

Resnično zanimiva opazka, verjetno je statistika še veliko slabša, da bi jo želeli objaviti,
Slovenija menda sicer ni ravno prispodoba za poslovno/pravno/konkurenčno korektnost,
tako da bi jo, kot sem že nakazal, resnično težko vzeli za kakršenkoli vzor.

Zato pa, če imaš možnost, poglej v tujini, če v Sloveniji na žalost nisi zadovoljen.

No, drugega nasveta (razen kakšnega ideološkega flancanja:) ti, glede na vse, ne morem dati.

PrihajaNodi ::

Do takrat pa je UTD le in izključno kraja delovnim.


Saj lahko obrneva delovni kradejo sedaj nezaposlenim. .

Si meril IQ?

Slovenistan1 ::


Pomankanje sužnjev, prevelika korupcija, prevelika razlika med revnimi in bogatimi


Pomanjkanje sužnjev = Folk ki noče delat
prevelika korupcija = Folk ki noče delat
prevelika razlika med revnimi in bogatimi = Folk ki noče delat

Kje točno je problem



Trajal je 500, preden se razpolovi, to nista dve generaciji. Tehnološki dosežki v tem casu so ti tudi nepoznani.

Tehnološki napredek je stalnica.

Ne mi reči da je nek socialni cuzavec sposoben narediti kakršenkoli produkt. Še iz sebe ne more narediti človeka.
Je bil tesla na socialki, edison, westinghouse, bgates, einstein ?
Žrl so drek za to da ti lahko tipkaš šiljave komentarje po youtubih.


Pravzaprav je to neumnost. UTD ja ni, tako da bi moral podati kako statiatiko. Je pa res da imajo revni več otrok.

UTD že poznamo kot socialko.


Praav, ampak po javnih cestah se ne boš vozil, ko boš zbolel pa spokaj v ZDA na zdravljenje.


A vinjeta je pa kaj ? Javno zasebno partnerstvo

Ma lej tipo.

Ti dej men celotno plačo, brez parazitov gor, ko grem v štracuno, nočem videti 22% davka, ko tankam benz ga hočem tankat za 20€ na tank. Takšna je nakupna cena brez parazitov.

Pol se bova pa midva pogovarjala, kako moram jaz javne ceste plačat.

Pa se mi zdi da bi bilo ceneje, da jaz plačam ceste z že obstoječo cestnino in vinjeto (jaka javna muda so to), ti pa imej svoj javni sistem >:D

Kdo nek bo ceneje čez prišel



Kaj je evgenika ti ni jasno.


Mi je jasno, tebi pa še bo čez cirka par dni, ko boš poštekal kaj sem hotel povedati.

PrihajaNodi je izjavil:

Do takrat pa je UTD le in izključno kraja delovnim.


Saj lahko obrneva delovni kradejo sedaj nezaposlenim. .

Si meril IQ?



Kaj točno jim kradejo ? Zrak ? :D

Zgodovina sprememb…

ohnowhy ::

PrihajaNodi je izjavil:

Saj lahko obrneva delovni kradejo sedaj nezaposlenim.

Kako bi deloven kradel nezaposlenim? Biti deloven je skoraj idealno stanje slehernika, biti nezaposlen (in z nizkimi prihodki) pa niti ne. Kako bi torej deloven kradel nezaposlenemu? Kaj pa krade, priložnost za delo? Če je deloven, menda ne boš očital, da je nepotreben v delovnem procesu in da zato nekomu, ki ni vključen v delovni proces, nekaj krade? Kaj dejansko krade deloven človek nezaposlenemu?

Malo neokusno je tole, ampak Chance favours the prepared mind.

Slovenistan1 ::

Verjetno je tipson mislil, da je zaposleni ukradel delovno mesto nezaposlenemu :D

Tko, do njega je prišel ponoči in mu fzel delovno knjižico ;)

PrihajaNodi ::

prevelika razlika med revnimi in bogatimi = Folk ki noče delat



Sem prišel do sem pa nevem če imaš 5 razredov osnovne šole.

Slovenistan1 ::

PrihajaNodi je izjavil:

prevelika razlika med revnimi in bogatimi = Folk ki noče delat


Sem prišel do sem pa nevem če imaš 5 razredov osnovne šole.


Kaj ti preprečuje bit bogat brate e ? :D

ohnowhy ::

PrihajaNodi je izjavil:

...Sem prišel do sem pa nevem če imaš 5 razredov osnovne šole...

Res je, ni tako enostavno, kot se je izrazil, to ve tudi sam in bo popravil.
Če nimaš priložnosti, je nimaš, niti ni nujno, da je mogoče priložnost enostavno ustvariti.

Ampak spet drug, tebi malo zoprn pregovor: Opportunity is main difference between rich and poor.

PrihajaNodi ::

ohnowhy je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Saj lahko obrneva delovni kradejo sedaj nezaposlenim.

Kako bi deloven kradel nezaposlenim? Biti deloven je skoraj idealno stanje slehernika, biti nezaposlen (in z nizkimi prihodki) pa niti ne. Kako bi torej deloven kradel nezaposlenemu? Kaj pa krade, priložnost za delo? Če je deloven, menda ne boš očital, da je nepotreben v delovnem procesu in da zato nekomu, ki ni vključen v delovni proces, nekaj krade? Kaj dejansko krade deloven človek nezaposlenemu?

Malo neokusno je tole, ampak Chance favours the prepared mind.


Kako bi kradel? Če imaš omejeno število drlovnih mest na katero se prijavi več oseb potem je jasno da nekdo odžre delo drugemu.

Slovenistan1 ::

PrihajaNodi je izjavil:

ohnowhy je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Saj lahko obrneva delovni kradejo sedaj nezaposlenim.

Kako bi deloven kradel nezaposlenim? Biti deloven je skoraj idealno stanje slehernika, biti nezaposlen (in z nizkimi prihodki) pa niti ne. Kako bi torej deloven kradel nezaposlenemu? Kaj pa krade, priložnost za delo? Če je deloven, menda ne boš očital, da je nepotreben v delovnem procesu in da zato nekomu, ki ni vključen v delovni proces, nekaj krade? Kaj dejansko krade deloven človek nezaposlenemu?

Malo neokusno je tole, ampak Chance favours the prepared mind.


Kako bi kradel? Če imaš omejeno število drlovnih mest na katero se prijavi več oseb potem je jasno da nekdo odžre delo drugemu.



Održre hahahaha :))

Dej ti to raj tko glej.

Zaposlili bodo enega.

Neglede na to koliko se jih prijavi.

In večina ki se jih prijavi je NEZAPOSLJIVIH

Škodijo delovnemu procesu:)
Taki so pol na socialki, bolje da so doma kakor delajo škodo v podjetju;)

ohnowhy ::

PrihajaNodi je izjavil:

Kako bi kradel? Če imaš omejeno število drlovnih mest na katero se prijavi več oseb potem je jasno da nekdo odžre delo drugemu.


Najprej je očitno potrebno definirati izraz kraja, SSKJ pravi tako:

krája -e ž (á) jemanje česa s prisvojitvenim namenom na skrivaj in brez dovoljenja in vednosti lastnika: zalotili so ga pri kraji; kraja denarja; kraja in goljufija / prijaviti krajo / nagnjenje h kraji

Torej nekako ne gre za krajo, odžiranje je bolj smiselno, ja. Ampak to (vsaj navadno, no, razen morda v Sloveniji) ni stvar tistega, ki je bil sprejet namesto nekoga drugega.

Slovenistan1 ::

ohnowhy je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

...Sem prišel do sem pa nevem če imaš 5 razredov osnovne šole...

Res je, ni tako enostavno, kot se je izrazil, to ve tudi sam in bo popravil.
Če nimaš priložnosti, je nimaš, niti ni nujno, da je mogoče priložnost enostavno ustvariti.

Ampak spet drug, tebi malo zoprn pregovor: Opportunity is main difference between rich and poor.


Če nimaš priložnosti, si jo pa ustvariš ;)

Nazadnje to še ni bilo prepovedano ;)

Ali pa je flemming čakal kdaj bo nov državni razpis za zdravila:))

Morm pohvalt, ma fartman prov.

Če umreš bogat ali pa revež, oboje je tvoja krivda ;)

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Ampak spet drug, tebi malo zoprn pregovor: Opportunity is main difference between rich and poor.


Se strinjam. V ZDA so sezonske obiralce jabolk zaposlovali tako da so jih zbrali na dvorišču. Nadzornik je z višjega štuka metal jabolka in najspretnejši (torej tisti ki so bili na pravem mestu) so dobili delo.

ohnowhy ::

Slovenistan1 je izjavil:

Če nimaš priložnosti, si jo pa ustvariš ;)

Že, ja, ampak priložnosti v, recimo, Halozah je veliko težje ustvariti kot pa nekim drugim krajem, ki so že dolgo časa nekakšne gospodarske metropole. Na dolgi rok (več generacij) je sicer res marsikaj mogoče, ampak bolj propulzivne osebe se selijo za biznisom, ne da ustvarjajo (kar bi sicer bolj poetično) ustvarjajo v odročnih krajih. Bodimo realni, osredotočimo se na čas, ko si že lačen in moraš kmalu jesti.

PrihajaNodi ::

ohnowhy je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Kako bi kradel? Če imaš omejeno število drlovnih mest na katero se prijavi več oseb potem je jasno da nekdo odžre delo drugemu.


Najprej je očitno potrebno definirati izraz kraja, SSKJ pravi tako:

krája -e ž (á) jemanje česa s prisvojitvenim namenom na skrivaj in brez dovoljenja in vednosti lastnika: zalotili so ga pri kraji; kraja denarja; kraja in goljufija / prijaviti krajo / nagnjenje h kraji

Torej nekako ne gre za krajo, odžiranje je bolj smiselno, ja. Ampak to (vsaj navadno, no, razen morda v Sloveniji) ni stvar tistega, ki je bil sprejet namesto nekoga drugega.


Saj veš, papir prenese vse.

Slovenistan1 ::

ohnowhy je izjavil:

Slovenistan1 je izjavil:

Če nimaš priložnosti, si jo pa ustvariš ;)

Že, ja, ampak priložnosti v, recimo, Halozah je veliko težje ustvariti kot pa nekim drugim krajem, ki so že dolgo časa nekakšne gospodarske metropole. Na dolgi rok (več generacij) je sicer res marsikaj mogoče, ampak bolj propulzivne osebe se selijo za biznisom, ne da ustvarjajo (kar bi sicer bolj poetično) ustvarjajo v odročnih krajih. Bodimo realni, osredotočimo se na čas, ko si že lačen in moraš kmalu jesti.


To je pa bolj tko. Gospodarsko uspešni kraji imajo večje procente bolj delovnih personel kajpak
In tam gredo tudi ostali delovni ljudje

Rezultat je neto produktivnost;)


Saj veš, papir prenese vse.


Koga boš pa danes krivil da ti gre vse narobe ? :)


Saj veš, papir prenese vse.


Koga boš pa danes krivil da ti gre vse narobe ? :)


Saj veš, papir prenese vse.


Koga boš pa danes krivil da ti gre vse narobe ? :)


Saj veš, papir prenese vse.


Koga boš pa danes krivil da ti gre vse narobe ? :)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: solatko ()

ohnowhy ::

PrihajaNodi je izjavil:

Se strinjam. V ZDA so sezonske obiralce jabolk zaposlovali tako da so jih zbrali na dvorišču. Nadzornik je z višjega štuka metal jabolka in najspretnejši (torej tisti ki so bili na pravem mestu) so dobili delo.

Sem opazil, vedno omenjaš, recimo, manualne, blue-collar poklice, česar so se še v kakšnem drugem družbeno-ekonomskem sistemu izogibali.
Kaj pa če bi pogledal s stališča programerja z izkušnjami v C in C++, ki bo kmalu našel svojo podjetniško žilico in naredil killer app?

Slovenistan1 je izjavil:

To je pa bolj tko. Gospodarsko uspešni kraji imajo večje procente bolj delovnih personel kajpak
In tam gredo tudi ostali delovni ljudje

Seveda, ampak gospodarsko uspešni kraji pred 1000 leti morda še niti obstajali niso, spet pa niso bili postavljen v dnevu ali dveh ali šestih. Za to gre glede priložnosti, kar sem omenjal. Recimo, kot v Sloveniji, da bi ustvarjal priložnost, kjer jih še ni in še nekaj časa najbrž ne bo... Raje greš v Avstrijo, kjer priložnosti že so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ohnowhy ()

PrihajaNodi ::

o je pa bolj tko. Gospodarsko uspešni kraji imajo večje procente bolj delovnih personel kajpak
In tam gredo tudi ostali delovni ljudje


Imaš kakšen vir zato?

Zgodovina sprememb…

Slovenistan1 ::

PrihajaNodi je izjavil:

T
o je pa bolj tko. Gospodarsko uspešni kraji imajo večje procente bolj delovnih personel kajpak
In tam gredo tudi ostali delovni ljudje


Imaš kakšen vir zato?


Silicon valley

PrihajaNodi ::

Kaj pa če bi pogledal s stališča programerja z izkušnjami v C in C++, ki bo kmalu našel svojo podjetniško žilico in naredil killer app?


Ja lahko pa pogledava tudi s strani kemika ki razvije retrovirus, ki pobija rakave celice. Your point?

Slovenistan1 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

T
o je pa bolj tko. Gospodarsko uspešni kraji imajo večje procente bolj delovnih personel kajpak
In tam gredo tudi ostali delovni ljudje


Imaš kakšen vir zato?


Silicon valley


Neumnost. Tukaj si dokazal da si bedak saj sem na prejsnih straneh objavil statistiko o Kaliforniji, ki na racun silicije doline povecuje revscino. Pa samo Sillicon Valley ne pomeni da so tam bolj delavni. Daj statistiko ali se odstrani.

Zgodovina sprememb…

Slovenistan1 ::



Neumnost. Tukaj si dokazal da si bedak saj sem na prejsnih straneh objavil statistiko o Kaliforniji, ki na racun silicije doline povecuje revscino. Pa samo Sillicon Valley ne pomeni da so tam bolj delavni. Daj statistiko ali se odstrani.


Kako točno povečuje revščino ? :))

A delajo zastonj al kaj


Ja lahko pa pogledava tudi s strani kemika ki razvije retrovirus, ki pobija rakave celice. Your point?


In kaj od naštetega si ti ?

Kaj čakaš na svojo priložnost ?

Kdo ti brani bit uspešen ?

Zgodovina sprememb…

ohnowhy ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ja lahko pa pogledava tudi s strani kemika ki razvije retrovirus, ki pobija rakave celice.

Ja, jasno, sicer ne razumem primerjave; mislil sem, da ti je I/T bližje kot kemija/farmacija.
Ti v svojih rantih navadno navajaš blue-collar poklice, ne pa neke intelektualne.
V čem je zdaj problem - za trg se je pač potrebno pripraviti, izobraziti, specializirati.
Dvomim, da boš kje našel 8-16h zaposlitev od začetka zaposlitve do regularne penzije.
Lahko sicer poskušaš, no...

Slovenistan1 ::

Ti šihti so umrli skupaj s socializmom.

jih je pa na SZ še polno takih ;)

PrihajaNodi ::

Kako točno povečuje revščino ? :))


Moderator prosim da odstraniš to osebo, ki je funkcionalno nepismena in nezmožna uporabljati google. Sam se vedno podal vire za svoje izjave tako da nima smisla da se dela nekonstruktivna debata.

Ja, jasno, sicer ne razumem primerjave; mislil sem, da ti je I/T bližje kot kemija/farmacija.
Ti v svojih rantih navadno navajaš blue-collar poklice, ne pa neke intelektualne.
V čem je zdaj problem - za trg se je pač potrebno pripraviti, izobraziti, specializirati.
Dvomim, da boš kje našel 8-16h zaposlitev od začetka zaposlitve do regularne penzije.
Lahko sicer poskušaš, no...


No si dojel na kaj ciljam. Da so modri ovratniki enostavno sužnji ali brez dela, zamenjani s stroji. Specializacija sama po sebi pa ni tako enostavna. Poskusi 40 let staro čistilko prekvalificirati v inzinirja farmacije.

Zgodovina sprememb…

Slovenistan1 ::


Moderator prosim da odstraniš to osebo, ki je funkcionalno nepismena in nezmožna uporabljati google. Sam se vedno podal vire za svoje izjave tako da nima smisla da se dela nekonstruktivna debata.


Oh joj :)

Nalimaj linke


No si dojel na kaj ciljam. Da so modri ovratniki enostavno sužnji ali brez dela, zamenjani s stroji.


Ker to je večji problem, kot da potem tem sužnjem pobereš še kaj pa vem, 50% plače da plačaš nekomu ki je brez dela 8-O

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: solatko ()

PrihajaNodi ::

Oh joj :)

Nalimaj linke


Saj sem jih. Lahko pa uporabiš google. Drugace pa tvoje lenobe ne bom podpiral.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Vidim, da tule večina še vedno ne razume, kaj je to UTD, socialna pomoč in trasfer.

Edini pravi UTD je dohodek, ki pride "od zunaj" in ker načeloma pripada vsem državljanom, se v enaki meri razdeli med vse. Recimo da ima država veliko nafte ali kakšnega drugega naravnega bogastva. Ta nafta je načeloma od vseh državljanov in prihodke od nje je pošteno razdeliti med vse državljane. Sicer je podoben učinek dosežen tudi z ustrezno nižjimi davki (namesto da ljudje plačujejo davke, država za šolstvo/zdravstvo/vojsko ... troši denar od nafte), ampak po eni teoriji je bolje ta denar (ali vsaj del denarja) razdeliti med ljudi, ker ga ti načeloma trošijo bolj smotrno in varčno kot država.

Vir denarja niso nujno samo naravna bogastva. V ZDA imajo recimo številna indijanska plemena koncesijo za igralništvo in prihodke od igralništva v obliki UTD razdelijo med pripadnike plemena. Vsaj teoretično so lahko vir sredstev za UTD tudi državna podjetja, če ustvarjajo dovolj dobička. Recimo da bi Slovenija kot država imela v 100% lasti Apple. Vsi državljani Slovenije bi bili "delničarji" in bi dobivali dividende, ki bi jim rekli UTD.

UTD ima seveda tudi vlogo socialne pomoči, za revne, in če je dovolj visok, lahko nadomesti vse oblike socialne pomoči. Bogati so pa še malo bolj bogati.

Denar od nafte/igralništva se lahko deli tudi samo med revne, kot klasična socialno pomoč. Kar je po eni strani manj "pošteno", ker je nafta od vseh, ne samo od revnih, po drugi strani pa je to bolj smiselno, ker je tako socialna pomoč lahko višja. Bogati tega denarja ne potrebujejo, in je bolje, da se razdeli samo med tiste, ki ga res potrebujejo.

Recimo, da je prva oblika (pravi UTD) bolj liberalna rešitev, druga (socialna pomoč) pa bolj socialna.

Če država nima zunanjega vira sredstev, ampak živi samo oziroma pretežno od davkov, ki jih pobere državljanom, govorimo o (socialnih) transferjih - denar gre od bogatih, ki plačujejo davke, k revnejšim, ki dobivajo socialno pomoč. UTD je v tem primeru povsem nesmiseln, ker pomeni, da si ga večina plačuje sama sebi (plačaš 100 enot davka in dobiš 10 enot UTDja). Če bi rad ljudem olajšal življenje, je bolj smiselno preprosto zmanjšati davke (plačaš samo 90 enot davka). Tisti, ki so tako revni, da ne plačujejo davkov, pa dobijo klasično socialno pomoč.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

ohnowhy ::

PrihajaNodi je izjavil:

No si dojel na kaj ciljam. Da so modri ovratniki enostavno sužnji ali brez dela, zamenjani s stroji. Specializacija sama po sebi pa ni tako enostavna.

Ne vem, kdo si sploh želi kariero v blue-collar dejavnostih. Kot bi, na daleč podobno, se v Sloveniji vpisal na FDV ali tekstilno tehnologijo, ko veš, da ni perspektive v tej panogi, razen, če si izjemno prodoren. Marsikateri poklici so že izumrli, pa so se novi pojavili, zastareli poklici pa imajo bolj umetniško/zgodovinsko vlogo... Sicer pa, če mene vprašaš, še dobro, da bodo roboti zamenjali blue-collar poklice, da se lahko ljudje osredotočajo na nekaj z dejansko dodano vrednostjo.

Slovenistan1 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Oh joj :)

Nalimaj linke


Saj sem jih. Lahko pa uporabiš google. Drugace pa tvoje lenobe ne bom podpiral.


A zdej pa nočeš biti socialen :'(

Kaka ironija.

Tip je za UTD
A
Noče podpirat lenobe !

Da crkneš :D

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: solatko ()

PrihajaNodi ::

Če država nima zunanjega vira sredstev, ampak živi samo oziroma pretežno od davkov, ki jih pobere državljanom, govorimo o (socialnih) transferjih - denar gre od bogatih, ki plačujejo davke, k revnejšim, ki dobivajo socialno pomoč


To pa preprosto ni mogoče dokler korporacije izvajajo utajo davkov.

ohnowhy ::

PrihajaNodi je izjavil:

To pa preprosto ni mogoče dokler korporacije izvajajo utajo davkov.

Na Norveškem menda je, ali ne?

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

ohnowhy je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

No si dojel na kaj ciljam. Da so modri ovratniki enostavno sužnji ali brez dela, zamenjani s stroji. Specializacija sama po sebi pa ni tako enostavna.

Ne vem, kdo si sploh želi kariero v blue-collar dejavnostih. Kot bi, na daleč podobno, se v Sloveniji vpisal na FDV ali tekstilno tehnologijo, ko veš, da ni perspektive v tej panogi, razen, če si izjemno prodoren. Marsikateri poklici so že izumrli, pa so se novi pojavili, zastareli poklici pa imajo bolj umetniško/zgodovinsko vlogo... Sicer pa, če mene vprašaš, še dobro, da bodo roboti zamenjali blue-collar poklice, da se lahko ljudje osredotočajo na nekaj z dejansko dodano vrednostjo.



Ja shit happens, kaj predlagaš. Evtanazijo za te ki dostudirajo na fdv in ne dobijo sihta?

Zgodovina sprememb…

Slovenistan1 ::


Ja shit happens, kaj predlagaš. Evtanizijo za te ki dpštufirajo na fdv in ne dobijo sihta?


Prekvalifikacija

Razen če misliš zaposlit takega luftarja na šihtu. Kaj bo pa delal, saj tip nič ne zna.

ohnowhy ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ja shit happens, kaj predlagaš. Evtanizijo za te ki dpštufirajo na fdv in ne dobijo sihta?

Država (kot lastnici javnih visokošolskih zavodov) bi morala regulirati vpisna mesta, sploh, glede na to, da študij ni brezplačen in da diplomanti povečini ne dobijo ustrezne zaposlitve. Ampak država je pač država, na trgu taka reč propade v nekaj letih.

PrihajaNodi ::

ohnowhy je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

To pa preprosto ni mogoče dokler korporacije izvajajo utajo davkov.

Na Norveškem menda je, ali ne?


Pardon za predlog izbrisa.
Norveška je zasluzila ogromno od nafte. Pa tudi tam se ne cedita med in mleko.

Slovenistan1 ::

PrihajaNodi je izjavil:

ohnowhy je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

To pa preprosto ni mogoče dokler korporacije izvajajo utajo davkov.

Na Norveškem menda je, ali ne?


Pardon za predlog izbrisa.
Norveška je zasluzila ogromno od nafte. Pa tudi tam se ne cedita med in mleko.


Vreča brez dna.

Ne moreš zasititi nenasitnih.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: solatko ()

ohnowhy ::

PrihajaNodi je izjavil:

Norveška je zasluzila ogromno od nafte. Pa tudi tam se ne cedita med in mleko.

Mi je prav vseeno za izbris; navedel si norveško nafto, hmm, pa se tam še vedno ne cedita med in mleko.
Imajo v tem trenutku na Norvešekm UTD ali nimajo? Med in mleko...
Kaj pa Slovenija? Kdaj se bosta pa v Sloveniji cedila med in mleko?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: solatko ()

Slovenistan1 ::

ohnowhy je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Ja shit happens, kaj predlagaš. Evtanizijo za te ki dpštufirajo na fdv in ne dobijo sihta?

Država (kot lastnici javnih visokošolskih zavodov) bi morala regulirati vpisna mesta, sploh, glede na to, da študij ni brezplačen in da diplomanti povečini ne dobijo ustrezne zaposlitve. Ampak država je pač država, na trgu taka reč propade v nekaj letih.



Država bi morala razdeliti kupone za šolanje, mogoče še tega ne. Ideja 1 je, da se jih razdeli kot protivrednost v denarju.

Druga ideja je, da država vrne šolnino po zaključenem uspešnem letniku.


Država se obnaša še vedno kakor da je edina na svetu. Kakor da ne tekmujemo s kitajsko ali avstrijo.

Sama sebe pelje v propad.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: solatko ()
««
63 / 129
»»