» »

Naučimo se igrati kitaro

Naučimo se igrati kitaro

««
9 / 16
»»

guest #44 ::

Fender...milsim, da sem tud na njemu igral pa me ni povleklo. Cortov je 30W in če je ta do 120EU pol veš da kupuješ šrot.

Jz toplo priporočam Rolanda, ki so tudi med dražjimi v tem razredu, le VOX je še dražji. Sprobaj ga pa boš vidu.

Sam pač računaj, da boš moral še dokupit kako pedalo zravn.

Poglej za kakega rabljenega, ki ga dobiš že za 60 EU. Drugače pa glej rabljene malo večje.

http://forum.paranoid-zine.com/forum_po...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

DOOM_er ::

jst sm recimo dobil mojo melodijo soloist 60 (60W) in pa boss me8 multi efekt za 60 EUR, malo po vezah sicer :)) in pa staro 15 let, ampak še vedno zadeva špila ful dobr in presenetljivo lepo, tako da se ti pomoje splača pogledat za kkšno rabljeno zadevo tudi.
Robots will steal your job. But that's OK

69charger ::

Pol je bolš kupt en ornk Boss distortion pedal pa da mam ta 15w ojačevalec samo za zvočnik?
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

DOOM_er ::

če mene vprašaš je boljš zdej kupit dober multiefekt (ker ga ne zamenjaš tako kmalu oziroma, ko je enkrat naštiman je naštiman) in pa nek vsaj 25w ojačevalec, ko gledam sosedov bend in pa ostale bende v placu vsi menjajo samo boxe, efekti povečini ostanejo isti.

http://www.bolha.com/kitarski-ojacevalc...
ali pa
http://www.bolha.com/kitarski-ojacevalc...

oba tipa sem imel šanso preizkusit in oba sta relativno v redu za tak dnar. Za fenderja se bi dalo še kkšn EUR izpogajat mislim da.

mogoče tudi celo ta, nisem ga nikoli niti videl od blizu

http://www.bolha.com/kitarski-ojacevalc...

glede teh pedalk in efektov. Jst pa sosed obadva ne marava imeti 1000 pedalk za par efektov. Jst imam pač bossa me 8, ki ima banko za 25 efektov. Ima zelo dober metal zone ( to je večinoma to kar rabim ), sam imam pač 3 različne distoržne, 2 efekta za soilranje in pa en clean. Ko bo nekoč denar bom kupil še wah pedal posebej, ker to je pa na mojem relativno v piz**. Če bi kupoval s trenutne ponudbe z bolhe bi kupil tega, verjetno.

http://www.bolha.com/kitarski-efekti/mu...
Robots will steal your job. But that's OK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DOOM_er ()

guest #44 ::

Najboljš bi blo kupit multiča pa zvočnik zravn ja. Na teh nizkocenovnih ojačevalcih efekti so kar so, bolj glej da dobiš zvočnik dober.

Mojo začetniško opremo bi tud počas rad zamenjal za kej večjega.

Mam Cube 15, pa multifx od zoom g1x.

Nisem še razmišljal kaj bi, sam tko na uč zna bit da bi vzel kak 60x od rolanda pa kak multič od boss ali ta višji modeli od zooma.
Skratka 1000 ne zbeži oz ena dobra študentska plača :D

Ampak dobr ne bo še tako hmal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

69charger ::

Js samo rabim en distortion/multi pedal za ska/punk. Izbiram med Roland Boss OS2,Zoom G2G in Boss ME20(tega v skrajnem primeru). Zvočnik mi ni tako pomemben ker imam pretvornik in lahko priklopim na komp. Mogoče še kakšna boljša izbira?
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

guest #44 ::

Komp. kot computer? Razen če nimaš kake dobre ozvočave na PCju ne bo dobro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

69charger ::

5.1 Logitechov sistem in Supreme FX2 zvočno,bo kar v redu za doma.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

69charger ::

OK sem se odločil in bom kupil en distortion pedal,sedaj pa izbiram med Boss OS2 in DS2. Katerega?
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Zgodovina sprememb…

innerspace ::

Zelo odvisno v kak amp ga bos vklopil in kak zvok zelis imet. Pedalcki niso nujno najbolj versatilna varianta.
Priporocam ti, da se malo prisparas, pa si kupis boljsi amp za 200+ EUR.

Ce se ti da poinformirat glede zeljenih zvokov, si poglej opremo nekaterih kitaristov na guitar geeku, ali pa ocene uporabnikov:

www.guitargeek.com
http://www.harmonycentral.com/user-revi...
http://kitarskiforum.si/

This shit is deeper than you might think;)
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

69charger ::

Igrali bomo itak ska/punk pa mogoče kak acoustic doma v garaži in na dvorišču in bo pomojem 15w ojačevalec za zvok dovolj in en distortion pedal gor pa bo.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Meizu ::

15W ojačevalec boš nategnil do daske, da se boš kaj slišal. Zvok bo pa itak takšna plastika, da kar res ne bo. Če misliš rabit zvočnik tudi za vaje, potem manj kot 60W jaz ne bi izbiral. Ker boš samo mučil zvočnik, zvoka pa ne bo kvaliteten. Če bi jaz kupoval, bi kupil najmanj 100W. To je pa že kar solidna moč za el. kitaro. Lahko vzameš celo na oder.

guest #44 ::

69charger je izjavil:

5.1 Logitechov sistem in Supreme FX2 zvočno,bo kar v redu za doma.


Žal ne bo dovolj. PC zvočniki enostavno niso za ta namen, zvočna pa je neka gaming/movie zadeva kar ni dovolj. A sploh ma 24bit/96kHz in še to vrjetno playback?

Ti garantiram, da ne bo isti zvok kot za to namenjen ojačevalec.

Meizu je izjavil:

15W ojačevalec boš nategnil do daske, da se boš kaj slišal. Zvok bo pa itak takšna plastika, da kar res ne bo. Če misliš rabit zvočnik tudi za vaje, potem manj kot 60W jaz ne bi izbiral. Ker boš samo mučil zvočnik, zvoka pa ne bo kvaliteten. Če bi jaz kupoval, bi kupil najmanj 100W. To je pa že kar solidna moč za el. kitaro. Lahko vzameš celo na oder.


Dobro ne pretiravajmo, 100W za začetnika je malce too much, že sama prenosljivost je katastrofalna napram kakemu 30W, ki bi za garažo bil...delujoč.

Sicer pa z mojim 15W igram komot v večji sobi/prostoru. V moji sobi ga imam na 1/4 moči, plus multiFX na 1/2 volumna pa lahko čez čas že postane boleče za ušesa.
Moj roland ima 7.5 inčni woofer, cenejša konkurenca pa tam okol 4.

Sej ne trdim da je čudež tehnike, a v svojem razredu je med najboljšimi.

Osebno pa priporočam, da se gleda čez 20W. 30W bi blo idealno za začetnika, ker bi zdržalo dokler ne dobi kej več keša za nekaj poštenega. Kvalitetnejši 30W je dober all rounder. Za vadit v moji sobi bi mi 30W vrjetno odpihnu stran bobenčke, ker je soba dokaj majhna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

PARTyZAN ::

Mislim, da za vajo doma Cube 15 več kot zadostuje.

Meizu ::

Vidim, da ne uporabljate dosti nastavitev zvoka na ojačevalcu in kitari, ter igraste kar tako, da stvar samo priklopite in dela. Poskušaj na kakšnem 30W ojačevalcu naštimat recimo middle frekvence na + dB pa boš videl, kaj se to pravi, da zadeva ni zmožna prebavit pri takšni glasnosti, da bi bilo uporabno za bend. Govorim iz izkušenj, saj imam doma kar nekaj 30W ojačevalcev. Sam imam za bas kitaro 450W sistem Hartke, pa še vedno, ko boostam mide do konca na Musicman Stingray5 (pa ima komplet alu membrane box (XL series Hartke)), ne zdrži pri višjih obremenjenostih, torej, če pri glavi naštimam volume potenciometer na več kot stopnjo 6-7/10. Ker enostavno ne moreš efektivno dajat zvoka do daske pa rečt "sej je uredu", ter pričakovat neko kvaliteto zvoka. Zatorej tudi 30W ojačevalce odsvetujem. Če misliš igrat v bendu, potem se mi boš kasneje zahvalil, če me boš upošteval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

guest #44 ::

Jz sklepam da je on bolj kot ne začetnik. Torej štimat mid na +dB natančno je nekaj kar še dolgo časa ga ne bo zanimalo. Za jemat z kolegi malo tko amatersko, bo kvaliteten 30W solid state amp dovoljšna zadeva za špilat. Sej tud financ nima (120 EU) da bi si privošču 100W ojačevalec. 30W rabljenega že dobiš tam okoli omenjene cene. 60W pa močno dvomim, kaj šele kej večjega.

Tko da glede na finance, glej za 30W rabljenega ali dodaj še 80eu in glej za kakega 60W. Če hočeš novega z tem denarjem kaj več kot 15W ne boš dobu. PC zvočnike pa niti ne razmišljat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

69charger ::

Trenutno sem kupil samo Boss OS-2 distortion pedal,do poletja se bo pa nabralo potem pa po kakšen 30w ojačevalec,bo že tale 15w zmogel do takrat.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Meizu ::

No ja, vsaj 60W bi pomojem moglo bit. Da je za ziher. Zakaj bi dajal denar za nekaj, kar ne bo vredu :) Pa četudi si začetnik ;) Pa valda da mora bit tranzistorc, lampaši so waaaay out of his financial reach :))

69charger ::

Sej bom nabavil en Roland Cube nekje do 40w,če igraš punk/punkrock te itak bolj malo briga kakšen je zvok ala xD
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

guest #44 ::



Zakon sound!

DOOM_er ::

Men pa tale,
nekaj podobnega mam zej na svoji opremi
Robots will steal your job. But that's OK

guest #44 ::

DOOM_er je izjavil:

Men pa tale,
nekaj podobnega mam zej na svoji opremi


very meaty...ni slab




solaža pri 2:30 ma tud nice, malo preveč reverba for my taste.


eno off topic prašanje, kire so dobre allround kitare za mal bluesa, hard rock pa mal lahkokategornega metala?

DOOM_er ::

Robots will steal your job. But that's OK

guest #44 ::

Prasica ima dolg sustain ja...sej prav razmišljam, če ima smisel vzet floating birdge oz tremolo.
Epiphone, pa to so kopje gibsona oz nižja cenovna znamka gibsona.
Sam za eno original Gibson bi moral prodat ledvico, začnejo pa od 2000EUR naprej.

Jz računam kej med 700-1000EUR.

Kak PRS mogoče, sicer tud kopja ma nkaj dražja





nice

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

DOOM_er ::

ja prs. nekoč, prej bo še ESP ampak nekoč.. :))
Robots will steal your job. But that's OK

69charger ::

Danes sem dobil tisti pedal,čisto vredu zvok je,res da se sliši vsako večje premikanje kabla ampak za tako ceno je to to. Nov AMP bo pa poleti.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

69charger ::

Me še zanima,kater komplet strun naj nabavim? Rad bi kakšne mehkejše,nekje 0.11 pa da so vzdržne in dober zvok.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Meizu ::

D'Addario, Ernie Ball Slinky, Dean Markley Blue Steel (kr kul sound), Framus (zanimive strune, mehke, pa lep sound), elixir (ki so za el. kitaro kr ok, čeprav preverjena kombinacija pri meni velja za bas kitaro - zakon strune), Rotosound, DR... Pa še in še. Samo izbiraj, ter si najdi svoje strune.

velky ::

Ve kdo, katera kitara je kaj dobra za okol 1000-1500EUR. Nism začetnik, najraj pa igram v stilu Paula Gilberta. Gledal sem njegovo signature Ibanez PGM, pa ne vem, če jo lahk dobim tak poceni.
Pa gledal sem Ibanez JEM pa me zelo moti tista roža na vratu :) Any ideas?

galu ::

Koliko let že igraš?
V primeru, če (še) ne snemaš kakega albuma ti je kak Epiphone LP/SG čist dobra izbira (cca 80% Gibsona dobiš)
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

velky ::

2 pa pol , tam nekje.

Ja sm tut na to poštudiru, ampak mi gibsonove kitare nekak ne ustrezajo. Raje mam take ''tehničarske'' kitare :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: velky ()

innerspace ::

Velky, katera tocno pgm te mika?
Namrec imas svasta modelov in finishev, med drugim tudi Fireman verzijo..ceprav sklepam, da si bolj za kako pgm401 ali katero drugo RG style.
Ce ne najdes take za zmeren denar, si kupis RG-prestige in menjas magnete.
Kostalo te bo okoli 1000EUR.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Meizu ::

Stratko opiči, ali pa Musicman Silhouette in nimaš kaj falit.

velky ::

Innerspace, sm mal bol pogledu in da, PGM401 bi mel. Sm gledu TOLE, ampak 401 bi bla moja prva izbira.

TULE je moja, ampak je 2000EUR preveč.

Meizu, strat je kr dober in sem že spilal nanj. Ni tak slabo, ampak mi bol paše moja kitara, za 300eur, ki je podobna Ibanez RG.
Zgleda da je najboljš, da pogledam mal po trgovinah, če majo PGM401 tam nekje v moji ceni.

Meizu ::

Filing v roki je tudi zelo pomemben, ker nekateri vrati niso namenjeni recimo hitremu igranju, ter boš s takšno kitaro lahko kaj kmalu razočaran. Čeprav stratke majo dokaj ozek vrat in se jih ta kar lepo našponat :)

Sicer pa poskusi še tegale Musicman Silhouette, ki je tudi odfuk kitara, bi rekel, nekje med gibsonom ter fenderjem. Ubistvu lahko dobiš podobne setupe obeh. Tko, da je kr hudo za slišat, recimo John Petrucci je naredil signature na podlagi te kitare. Se jo pa da dobit, tudi v sloveniji, recimo Bobenček jo je imel, ko sm jst tam kupil svojega Musicman Stingraya.

Drugače poglej še mogoče za kakšnega Framus Pantera. Jo imam doma in sound je odličen.

Lahko bi mimogrede pogledal še za kakšnega PRSa.

Edit: Aja, še kar se tiče tvoje PGM401 - vsaj z mojega, primorskega konca, se zelo splača it kupovat v italijo, ker se da dobit inštrumente veliko bolj poceni. Tudi za popust se ni problem zmenit. Recimo v trgovino, kjer jaz redno hodim po razno robo, Esse Music, stane tale PGM401 1660EUR. Pa sem ziher, da če jim omeniš, da si prišel iz slovenije, ter je bila pot dolga, lahko spustiš na 1500EUR. Mojemu frendu je uspelo bobne Yamaha Custom Maple zbit ceno za 500EUR. Je pa to trusted trgovina, OGROMNA predvsem (nevem, če greš tja, si vzami vsaj en cel dan, da boš sprobal 1/3 vseh kitar, ki so tam.

Tule maš link, poišči si noter tole PGM401 http://www.essemusic.it/lista_articoli....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Meizu ::

Edit2: Je pa malce dlje tale trgovina, namreč v Montebelluni, tako da je kar treba vzet pot pod noge :) Ampak se splača, ker se dobi toliko ceneje vseskupaj.

innerspace ::

+1 za Essemusic!

Ogromna ponudba kitar in ampov, in res...ce ti ni problem si vzet cel dan za trip, pejdi in si oglej kaj vse ponujajo. Imajo pa deljen urnik, tako da imas se par urc casa za kosilo(best kebab 250m stran).
Vrjetno je ze kdo postal slike, a bom se jaz...za pocedit sline:)



Glede PGM.. super kitare, ko sem nekoc igral PGM30, je bil obcutek bolj mehek od standard RGjev, sem pa nekoc poskusil RG Prestige varianto(malenkost drugacen neck shape in lak), je bila zelo blizu PGMju. Tako da res razmisli o tem, ker se dobi Prestige za manj od jurja(tudi 600EUR), odvisno od magnetov...ma ce bi jih pa zamenjal, lahko montiras prav take kot na PGM401 in prisparas 500EUR. Ampak nimas F-stripes..
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Ejsi_Disi ::

Ker sem bratu dal veršterker (Marshall 100) s pedalom oz. sem zamenjal za Rolanda Cube 15 (mimogrede vrhunska zadeva med temi tamali veršterkerji), se zdaj spravljam v nakup enega disoržn pedalčka. Preigravam pa hmmmm, od hard rocka do bluesa, pa kakšna metal zadevca paše zraven. Kitara je Epiphone LP Custom, v kratkem še zamenjam magnete za Seymou Duncan Alnico II Pro. Kaj priporočate? Ker izbira je res pestra.
Rock n' roll ain't noise pollution!

galu ::

No, feršterker mama isti, kitaro pa mam jaz Epiphone SG Custom (pač bolj igram metal).
Za zdaj sem z ZoomG2.1u-jem čist zadovoljen.
Za rock in metal je stvar fantastična (Black Sabbath, Iggy Pop, Randy Rhoads, Iron Maiden wnb zvoki), bluesa pa ne igram, zato ne morem tega komentirat lih...
Probej v kakem guitar-shopu. Imho je stvar vredna tega dnara.
Tako to gre.

69charger ::

Kateri je top amp do 200EUR?
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

innerspace ::

69charger je izjavil:

Kateri je top amp do 200EUR?


Kaj pricakujes od ampa? Versatilnost, efekte, tube sound?
Tudi za ceno 200€ najdes precej razlicnih ampov, zato sprasujem kaj sploh zelis.

Ce bi se jaz odlocal za nakup ampa, bi si pogledal tele:
Orange Crush pix 30R
Kustom HV20T
Blackheart BH15H(15w glava)
Blackheart BH5-112(5w combo)
...ampak bi verjetno prisparal se par sto € vec in si kupil bolj resno 'konfiguracijo'.

Ce imas omejen budget na 200€, poglej kaj od tega dobis in kateri ti bolj stima.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Ejsi_Disi ::

galu je izjavil:

No, feršterker mama isti, kitaro pa mam jaz Epiphone SG Custom (pač bolj igram metal).
Za zdaj sem z ZoomG2.1u-jem čist zadovoljen.
Za rock in metal je stvar fantastična (Black Sabbath, Iggy Pop, Randy Rhoads, Iron Maiden wnb zvoki), bluesa pa ne igram, zato ne morem tega komentirat lih...
Probej v kakem guitar-shopu. Imho je stvar vredna tega dnara.

Sem mal pogledal in kr vredu zadevca. Sploh Iron Maiden zvok mi je všečen. Sem pa rekel, da zaradi ostalih investicij računam na pedalček tja do 80 €. Euro gor ali dol.

SG so pa tud všečne kitare, sploh za Ejsi/Disi zvok.:)
Rock n' roll ain't noise pollution!

69charger ::

Jaz iščem relativno normalen amp,pač igram bolj hard stuff(punk rock) in mora biti vredu distortion in zvočnik,distortion pedal že imam tako da tisto prvo niti ni toliko pomembno. Bi se splačalo vzet kakšen 30w Marshall?
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

69charger ::

OK dobil sem že nov ojačevalec. Sedaj me pa zanima,vsi "guitar modderji". Malo bom predelal mojo Stratocasterco in bom vgradil en humbucker magnet v bridge poziciji. Našel sem že masko in magnete,samo zanima me kakšne potenciometre za ton naj si nabavim in če kdo ve,kako najbolje to skup zvezat?
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Meizu ::

Fino bi blo, da za prvič najdeš kakšnega lokalnega "mačka", ki ti bo to naredil. Če se hočeš tega naučit, prisostvuješ pri "operaciji", ter ti on to sproti razlaga.

Sej ko imaš kakšnega squierja za 100€ ni neke panike šarit s kitaro, ampak ko si lastiš en 1k€+ vreden kos lesa, pa le 100x premisliš, ali boš šel rezat trup ali ne ;)

69charger ::

Nene,sej nimam original,mam eno cheap kopijo,pa nočem dajat 500€ za neko Epiphone LP ki je bolj škart roba.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Meizu ::

Niso ravno vse Epiphonke škart roba. Nekatere se da z minimalno investicijo spremenit v kar solidno kitaro.

69charger ::

Mah sem gledal malo po youtubu in netu in vsi pravijo da se lomijo vratovi,zanič pickup switchi itd. Mogoče kakšen predlog za kitaro do 400€ z dobrim distortionom pa da se da še kaj običnega zraven igrat.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

innerspace ::

69charger je izjavil:

OK dobil sem že nov ojačevalec. Sedaj me pa zanima,vsi "guitar modderji". Malo bom predelal mojo Stratocasterco in bom vgradil en humbucker magnet v bridge poziciji. Našel sem že masko in magnete,samo zanima me kakšne potenciometre za ton naj si nabavim in če kdo ve,kako najbolje to skup zvezat?


Ob magnetu kupi se ostalo, potenciometre, switch ter kablcke. Navodila pa tudi dobis zraven.
Nebi smel bit problem zlotat.

69charger je izjavil:

Mah sem gledal malo po youtubu in netu in vsi pravijo da se lomijo vratovi,zanič pickup switchi itd. Mogoče kakšen predlog za kitaro do 400€ z dobrim distortionom pa da se da še kaj običnega zraven igrat.


Ah, vsak vrat se zlomi, ce ga prevec sponas. Glede magnetov in ostalega pri Epi, je za zamenjat. Ko zamenjas, dobis dobro kitaro.
Btw, ce ti je vsec Ibanez SZ, jo kolega prodaja.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Zgodovina sprememb…

69charger ::

Meh ali nove magnete ali pa eno dobro kitaro do cca 400€.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?
««
9 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kitara - narodnozabavna glasba

Oddelek: Sedem umetnosti
1513569 (6640) chrush
»

Uglaševanje kitare

Oddelek: Loža
85089 (4704) c3p0
»

Začetnik....kitara :D

Oddelek: Sedem umetnosti
910294 (10131) gzibret
»

Glasbeniki

Oddelek: Sedem umetnosti
343666 (3070) gzibret
»

note

Oddelek: Sedem umetnosti
97194 (7127) drevo

Več podobnih tem