» »

racunalnik se muci

racunalnik se muci

globe ::

zadnje case opazam, da mi racunalnik potrebuje malo daljsi zagon, aplikacije se odpirajo pocasneje, tudi preklop med programi mu dela tezave. kako nej odkrijem vzrok tega pocasnega delovanja? racunalnik je star ze ene par let ampak ce ni nujno ne bi investiral v novega, ker mam namen kupit prenosnika. mogoce bi moral dodati kaksen mb rama al pa kej podobnega? Res je tudi da mam na disku od 80 gb samo se 3 gb prostora, bi lahko bil to vzrok?

comp:
op. sistem: win xp
comp: athlon xp 2000+
os. plosca: Asus A7V8X-X
768 mb rama
Trdi disk: Maxtor 6Y080L0 (80 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)
  • spremenilo: globe ()

5er--> ::

Res je tudi da mam na disku od 80 gb samo se 3 gb prostora, bi lahko bil to vzrok?

Zelo verjetno + defragmentiraj disk. (Po možnosti s kakšnim O&O Defrag ali Diskeeper-jem.)

Izi ::

Za uspešno defragmentiranje diska mora biti na disku vsaj 20% praznega prostora :D
Marsikdo pozabi na to "malenkost".
Pri polnem disku defragmentiranje sploh ni možno.

5er--> ::

Tista dva programa sta kos tudi takim malenkostim :D.
(S 100% polnim diskom sicer ne verjamem da gre, ampak če ima še 3gb placa, bo po mojem šlo.)

tomaz 06 ::

Tud sam sem mel tako tezavico, imas prepoln disk. Zdaj dela normalno sem samo defragmentiral disk.

genegene ::

defragmentiri disk, pa kup si kaksno grafo, k drgac bi ti komp moru se en let ql delovat

globe ::

evo, downloadu sm si o&o defrag pa bom probu deframentirat, ce bo kej bols. sam hudo pocas gre vse skupi. zdej se defragmentira ze ene 3 ure pa je sele na 13% :(
zakaj bi pa rabu graficno novo? sej nimam nobenih problemov z njo

5er--> ::

Ja saj že veš rešitev, za hitrejše delovanje -> briši kaj z diska :D.

globe ::

hja, brisu pa ne bi rad nc...bom si menda kr se en disk omislu, pa bom presnel musko, filme in ostalo kramo tam, na tem disku bo pa sam sistem. sm se odlocu za zunanji dsk, ker ga bom mel v souporabi z prenosnikom. kaj se kej splaca od zunanjih diskov? na mimovrste jih je neki na izbiro:

http://www.mimovrste.com/katalog/product.php?product_id=1140456324

al pa tale, ki ma firewire priklop: http://www.mimovrste.com/katalog/product.php?product_id=1090028727 a je firewire kej hitrej ko usb?

Tine AGT ::

Tudi sam sem imel podobne probleme na večih računalnikih. Pred kakima dvema letoma pa sem naletel na demo program TuneUp Utilities. Program je dejansko sposoben popravljati manjkajoče bljižnice, smeti nastale pri instalaciji programov in čisti register ostale navlake, kako da je računalnik skoraj tako hiter kot tisti dan ko si na sveže naložil programsko opremo. Jaz sem ga kasneje kupil, takrat je stal cca. 20$ in imam licenco for life, z vsemi novejšimi izdajami vred. Problem je edino v tem, da mora biti program nameščen takoj po namestitvi OS in gonilnikov, da efektivno deluje. Poizkusil sem ga namestiti tudi na "zjebane" OS-e pa je pomagalo, čeprav ne toliko kot bi si človek želel. Priporočam!

Lp

globe ::

tnx, bom razmislu, ko bom na novo os instaliru 8-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri MP3 player?

Oddelek: Kaj kupiti
293913 (2757) koyotee
»

Low-end racunalo

Oddelek: Kaj kupiti
132436 (2085) krneki0001
»

Zunanji trdi disk 300gb

Oddelek: Kaj kupiti
293261 (2277) mmaestro
»

mp3 player

Oddelek: Kaj kupiti
343607 (2812) w3t80y
»

nakup prenosnika

Oddelek: Kaj kupiti
221840 (1294) alen1

Več podobnih tem