» »

Nakup spletne kamere... katere že?

Nakup spletne kamere... katere že?

moat ::

Pozdravljeni.

Hči bi rada spletno kamero. Ne vem no, zadnje čase je Messenger "ful" popularen med najstniki. Nekatere njene prijateljice z neta kamero že imajo, zato me pač mori za nakup.

Malo sem pogledal po netu in tudi v Monitorju, kjer je kratek test kamer v januarski številki tega leta, žal bolj kot ne že profesionalnih kamer in za tiste z globokimi žepi. V mislih pa sem imel nekaj takega kot je npr. Logitech Quickcam Messenger OEMali nekaj podobnega.

Zanimajo me dejanske izkušnje z navedeno kamero in njej podobnimi. Tehnične Karakteristike sicer niso kaj prida, zato so nasveti še kako dobrodošli. Zanima me tudi kako se obnese vgrajen mikrofon v kameri. Ali zadostuje za normalen chat ali je popolnoma zanič? Vem, slušalke so boljša izbira, stanejo pa dodatne cekine.

Za pomoč se zahvaljujem, moat.

moat ::

Pozdrav.

Da malce osvežim temo. Mogoče bo vendarle kateri uporabnik Slo-Techa vedel kaj več ali pa morebiti ima kdo takšno ali podobno kamero. moat

Mirč ::

WebCam Philips SPC600NC cena: 9.504,00 SIT
testi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mirč ()

Goldee ::

LP!
En moj frend ima tole kamero, Logitech Quickcam Messenger OEM, in morem rečt, da je za navadnega uporabnika čist zadosti dobra. Ločljivost je ok, vidi se dobro, za chatanje po MSN-ju čist uredu nakup.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

madviper ::

Se lahk sam podpišem pod Goldee-nov post. Enaka izkušnja, kvaliteta na nivoju :D
I'd like to do something crazy!

Jan987 ::

kaj pa kamerce tm nekje do 4k ker sm zanč gledov eno v bigbangu pa me čist na slošno zanima kuko sekej obnesejo te kamerce nižjega cenovnega ranga? A to gledaš pol enoslikco na 2 s al je kej bol.

Aja pa mam eno staro navadno kamero pa me zanima, če bi se jo dal prklopt da bi delovala kot spletna kamera preko tv kartice ker recimo sliko dobim na monitor bp ane sam da bi to sliko pol pošilal recimo tistm k bi mela video komferenco preko msn-ja.

sid911 ::

sam sem pred nekaj tedni kupil v bigbangu VideoCAM Look za nekje 5-6k in sem zelo presenečen nad njo. Glede na svojo ceno je super kamera, vgrajen mikrofon je tudi soliden. VideoCAM Messenger, ki je smz 2k cenejši je mnogo slabši od nje.
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Valentin ::

Ok, kaj pa zvečer, oziroma ko je malo svetlobe? Otroc so od nekje privlekl eno, pa se zvečer vid za en k... Mi lahko kdo svetuje kaj glede tega?

sid911 ::

Še kar znosno se vidi z VideoCAM Look, slika ostane ostra (žal na račun temnosti), VideoCAM Messenger ima v tem segmentu bolj svetlo sliko ( na račun hitrosti in ostrine)
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Mirč ::

zaboga poglejte si teste in tudi na slikah je prikazano
lp

Mirč ::

Compare the picturesque ones realized with this webcam with its competitors
in Face to face Webcams

Valentin ::

Iz teh primerjav nikjer ne vidim podatka o kvaliteti slike v slabših svetlobnih pogojih... Žal ne znam francosko.

edit: našel tudi to :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Valentin ()

moat ::

Pozdravljeni!

Najprej se vsem zahvaljujem za odgovore in vaša mnenja. Goldee-jevo mnenje je zame precej zanimivo, saj potrjuje neko splošno ugotovitev, ki je počasi dozorevala tudi v meni. Ta je, da bo za hči takšna kamera povsem dobra, saj jo dejansko ne prištevam k zahtevnejšemu uporabniku. Sid911 je popestril temo glede testov dveh proizvajalcev Logitech-a in
Geniusa. Slednji je torej malce kakovostnejši. Mirč pa me je spet postavil v dvom. Dejansko sem prebral nekaj testov, zlasti tu, tu in tu. Ugotovitve kažejo na to, da je WebCam Philips SPC600NC, ki je nekako 2k dražji od Logitech-a, dejansko kvalitetnejši nakup in otehta tistih nekaj cekinov več.

Ja, torej, verjetno se bom odločil za WebCam Philips SPC600NC. Še enkrat hvala vsem in lep sončen dan še naprej, moat.

Valentin ::

Ja, Philips SPC600NC je kar se slike tiče OK. Škoda samo, ker ima podstavek in je nimam kam postavit. Moram najti eno podobne kvalitete (in cene) s sčipalko...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Valentin ()

Keyser Soze ::

Logitech Quickcam Zoom.

Mora bit res že švoh svetloba, da se te ne vidi oz. v popolnoma temni sobi zadostuje že svetloba 19" ekrana ob svetli sliki(word celozaslonsko), da se vidi tvoj obraz. Plus dobiš jo tudi s priponko za LCD.

Na testu se mi zdi, da ima boljše oz. lepše slike od Phillipsa. + Dizajn mi je bolj všečen. Je pa res, da me pri Phillipsu navdušuje tisto stojalo z USB vtičem. To je pa tudi vse.

P.S.: Te bo imela hčerka rajši, če ji boš kupil malo boljšo kamero. :D

Valentin ::

Ja, kar dobra stvarca, vendar dam potem raje še 2 jurja zravn, pa dobim tole zverino.


p.s.: Keyser, po mojem pa nad tole kamero moji hčerki res ne bi smeli imeti več pripomb! ;)

Mirč ::

ne
600nc je dovolj dobra ta 900nc pa ima res 1a sliko
tu imas 600nc za 9500sit
lp

Mirč ::

Kamera SPC 900NC je lahko tudi varnostni pripomoček, saj zazna gibanje v hiši, tudi ko so stanovalci odsotni. Opozorilo o zaznanem gibanju nato pošlje na izbrani e-poštni naslov.
lp:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mirč ()

moat ::

Pozdravljeni.

Odločitev pri nakupu je seveda težja, saj ponudba na našem trgu ni tako slaba.

Ja, Philips SPC600NC je kar se slike tiče OK. Škoda samo, ker ima podstavek in je nimam kam postavit. Moram najti eno podobne kvalitete (in cene) s sčipalko...


Ja Valentin, bil sem prepričan, da je podstavek ločljiv, vsaj tako je bilo videti. Sicer pa me je pri dotični kameri v opisu pritegnil pritegnil digitalni zvok, ki ga hvalijo.

Keyser Soze, Logitech Quickcam Zoom je kvalitetna kamera, vendar zaradi večje cene ne pride v poštev.

P.S.: Te bo imela hčerka rajši, če ji boš kupil malo boljšo kamero
In ne. ne mislim tega :D ; otroci so dejansko nehvaležna bitja.

Valentin, enako kot Logitech Quickcam Zoom je Philipsova SPC 900NC predraga. Rabim nekaj za ne tako zahtevnega uporabnika.

Hvala Mirč za link. Hmm, ni mi jasno. Razlika med to ali pa slednjo kamero?

Lep dan, moat.

Mirč ::

v comtronu imajo napačno sliko
lp



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri web cam?

Oddelek: Kaj kupiti
273821 (2675) roli
»

WEB kamera

Oddelek: Kaj kupiti
111198 (938) AtaStrumf
»

Webcam

Oddelek: Kaj kupiti
121719 (1553) Trancedeejay
»

Web kamera?

Oddelek: Kaj kupiti
71182 (1048) ales17
»

Web kamera?

Oddelek: Kaj kupiti
151602 (1468) Geo

Več podobnih tem