» »

Web kamera?

Web kamera?

Ganxta009 ::

Zanimam se v nakup web kamere z ločljivostjo od 640x480 točk dalje? Pripravljen sem zmetat za to do 10k... Kakšen predlog?
  • spremenil: boštjan ()

Alec999 ::

do 10k sit bos dubu samo C-MOS web kamere CCD so okol 20k sit.

no ker te zanima do 10.000 sit ti predlagam da pogledas novo Philips kamero
SPC 600NC dobili naj bi jo pri www.pchand.si za 10.460 Sit.

Vprasanje ce so jo ze dobil na ceniku jo ni. :\

Geo ::

Takole je Philips Vesta Toucam PRO in Vesta Tuocam II Pro, Pa se Philips Vesta PRO, majo CCD, in pa se nekatere Logitech quickcam 4000 PRO imajo CCD, samo ne vse...
SHIT!!! I did it again...

robbe ::

Kaj imajo pa ostale kamere, če ne CCD? S čim pa potem kamera zazna sliko? Ali je še kakšen drug način?

Geo ::

zaznajo? Mislis zajamenjo... Jah CMOS imajo in ne CCD, nasplosno so Cmos slabsi...
SHIT!!! I did it again...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Geo ()

robbe ::

No zajemajo... Aja CMOS imajo? Nism vedu? Kako pa ločš med CMOS in CCD? Vsak dan neki novga zveš.

Geo ::

Hja slabse kvalitete so slike narete s opremo ki temelji na CMOS tehnologiji (samo pr webcamiih) Ker pri digitalcih je CMOS lahko cist vredu, aja pr webcamih zelo lahko locis, zograj nastete majo CCD druge majo CMOS...
SHIT!!! I did it again...

Geo ::

Alesc999, kaj ma ta novo Philipsova CCD ali CMOS? Zadost kičasto ze zgleda :D. Samo cena je prenizka za CCD, pa locljivost ji je najvec 800X600...
SHIT!!! I did it again...

Ganxta009 ::

Aha hvala za vse odgovore... mogče konkretno kje bi dobil katero od teh kamer... Večinoma jih prodajajo na www.bolha.com:(

Geo ::

Večinoma jih prodajajo na www.bolha.com

Problem jev tem, da jih ne jaz ze 3 mesece iscem in kupujem kasno Philipsovo Webcamero z CCD cipom, in jih nikjer ne najdem le, pri comtronu hocejo 20k za ToUCam Pro, za 20 k bi pa mogu dobit ze Toucam II PRO...


Zato me zanima ce ma ona nova Philipsova rec CCD.
SHIT!!! I did it again...

krneki ::

Mene tudi zanimajo tele nove Philipsove kamerce, še posebej SPC900NC (da jo nataknem na teleskop). Po Evropi so cene od 75 euro naprej, samo dobavljivost ni ravno hitra.

Alec999 ::

SPC 600NC 640x480 (800x600) 30fps 10.460SIT CMOS cip
SPC 900NC 640x480 (1280x960) 90fps 21.250SIT CCD cip

take podatke mam jst. Glede na ceno bi tud reku da je SPC600NC CMOS cip. CCD cipi pri web-kamerah se zacnejo pri okol 20 000 sit.


Moj osebni seznam CCD web kamer:
Phillips ToUcam Pro (ToUcam 740) 1/4"CCD *1 lux 90$
Phillips ToUcam Pro PCVC 840K (21.000 SIT)
Phillips SPC 900NC (21.250 SIT)
Logitech Quickcam 4000 1/4"CCD 70$ (23.000 SIT)
CONNECTIX QuickCam long exposure
3COM HomeConnect 1/4" VGA CCD 24-bit colour 640x480 *1 lux $39.99 (13.500 SIT???)
(Vista Imaging ViCam USB )

Lp,
Alec999

Geo ::

Krneki prides na MART-a? Jaz tudi rabim, za teleskop, ker bom naredu peltier cooled webcam... :D

Aja Alec999 Quickcam 400PRO je tako tako, vecina jih ma CMOS nekatere pa CCD, samo od zunaj namores prepoznat... Pa v Trstu se jo dobi za 16k...
SHIT!!! I did it again...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Geo ()

Alec999 ::

Geo >> hvala za info to sem ze nek zasledu ja ... da je usega in svasta v Quickcam 4000 ;(

Cool tud jst bi si enkrat rad web cam v teleskop ugradu sam prvo morm stojalo se zgradit za teleskop.

Ganxta009 ::

Mene cela stvar zanima zgolj za uporabo kamere preko MSN-ja ali druge namene, hmmm sam še ne vem kakšne!! Ali je sploh smotrno kupovat kamero nad 10k za uporabo le te zgolj za msn?

Geo ::

Jaz bom tudi enkrat zgradil stojalo, ker trenutno mava z bratom CG5, brez sledenja :(, kaj je kdo od vaju na forum.orion-drustvo.si?
SHIT!!! I did it again...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri web cam?

Oddelek: Kaj kupiti
273820 (2674) roli
»

Nakup spletne kamere... katere že?

Oddelek: Zvok in slika
192797 (2491) Mirč
»

Webcam

Oddelek: Kaj kupiti
121719 (1553) Trancedeejay
»

web camera v temi

Oddelek: Kaj kupiti
152261 (1718) iskra
»

kateri web cam?

Oddelek: Kaj kupiti
61066 (975) secerko

Več podobnih tem