» »

Webcam

Webcam

Matek ::

Torej, rad bi nabavu en soliden webcam za msnjanje in ostalo, pa me zanima, kaj je trenutno best buy. Nočem porabiti preveč, me je pa strah kupiti kak genius crap za 4 čuke, ki bi potem deloval le napol. Povejte vaše izkušnje s tovrstnimi zadevščinami in predlagajte kak soliden model.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

delfinus ::

Kupi tako s CCD senzorjem in ne CMOS. Philips je vcasih delal dobre. Kako je sedaj posrfaj malce tja.

OmegaBlue ::

Božiček je prinesel Logitech QuickCam Chat, ki je zamenjal prejšno kvazi webcam, stvarca ima CMOS za zajem slike a deluje v meni zelo zadovoljivi kvaliteti, slaba stran je pa da nima prostorskega mikrofona (ima pa priložen l33t headset :P) najbolj mi je pa všeč nekako retro bunkasta oblika :D
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

mzidy ::

JS mam to kamerco in je super zadeva8-) Sam verjetno malo preveč keša...
Drgač pa priporočam!

Mirč ::

WebCam Philips SPC600NC cena:10.450,00 SIT
test webcamer

Matek ::

Kaj pa se trenutno dobi najcenejšega s CCD? Malo googlam, pa sem naši samo Logitech Quickcam pro 4000 (20k) in še par dražjih modelov.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Mirč ::


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mirč ()

Matek ::

Kul! Hvala za tole, Mirč. Mi je precej všeč.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Mirč ::

glede nato da ma tale philipsova cmos se bolje odnese kot logitechove z ccd pa še dost ceneje so v comtronu stane 10.000sit,tudi prijatelj jo ima pa v temi dela kot kamera za 30.000sit, res super kamera za ta denar
lp

Marc` ::

MadManMato jaz imam logitech quickcam pro4000 pa se mi zdi zelo solidna.
Kupil sem jo pri mimovrste, OEM verzijo brez vseh za mene nepotrebnih programov in sem dal par mesec nazaj zanjo cca 15k.
Zelo važno pri kvaliteti slike je, kje je postavljeno okno oz. od kod pada svetloba. Ker, če ti pada točno na glavo, je ta malo bolj svetla in se ne vidi tako detaljno, to se pri prižgani luči odpravi.

Če hočeš, ti lahko pokažem kako deluje preko kakega programa, jaz imam trenutno MSN in skype, lahko pa tudi preko katerega po tvoji izbiri.:))

Lp

KTr1sk ::

Jaz sem kupil PHIPIS SPC900NC/00 CCD v bignagu za 21.900 sit in sem zadovoljen link sam ne vem zakaj se zmeraj prestavijo nastavitve, jaz zmeraj nastavim na 90fps sam še vedno sogovornik vidi zamik sam menda to zarad povezave (imam 2Mb adsl) ampak sam sebe vidim pa tekoče in zelo lepa slika je
evo pa še dokaz kako izgleda pri meni
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

LeQuack ::

Splača se nabavt EyeToy kamero od Sonya. Kvalitetno zajema 640x480@30fps brez problema. Pr IgaBiba majo akcijo za 6k:
http://www.igabiba.com/izdelek.php?menu=2&sub=6&izdelekId=738

Driverji pa so tu:
http://www.ionstorm.co.uk/files/sairuk/
Quack !

Trancedeejay ::

Ce imate doma analogno kamero a la vhs-c ali kaj podobnega in slucajno imas TV tuner se ti splaca to priklopit, bolsa slika kot pri cheapo webcam in pa brez zatikanja.
Have a nice Day

Matt
Music is the key


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri web cam?

Oddelek: Kaj kupiti
273819 (2673) roli
»

Nakup spletne kamere... katere že?

Oddelek: Zvok in slika
192797 (2491) Mirč
»

WEB kamera

Oddelek: Kaj kupiti
111197 (937) AtaStrumf
»

Katero Web kamero kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
82280 (2092) Tomson
»

Web kamera?

Oddelek: Kaj kupiti
151601 (1467) Geo

Več podobnih tem