» »

Reset mikrokontrolerjev

Reset mikrokontrolerjev

ql000 ::

Zanima me kakšen je najbolj efektiven način reseta (/MCLR pin) mikrokontrolerjev. Malo sem pogledal po netu in sem naročil vzorce pri Maxim-Dallas-u, MAX809JEUR, pozitivni reset čip, ki potrebuje samo dva upora. A je vredu tudi samo kaka RC varijanta in tipka?
Pri nekaterih rešitvah na spletu sem opazil RC kombinacije z tranzistorjem, samo mi ni jasno kako vlogo igra tranzistor.

Gre za reset PIC mikrokontrolerjev.

LP

TESKAn ::

Za reset PICa je dosti tudi ena tipka, ki ti MCLR pin potegne na maso, pull-up upor ima že noter vgrajen (vsaj moji ga imajo:)). Drugače poglej v datasheet, kako in kaj.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

madviper ::

Tista RC kombinacija z tipko je čist preprosta in uporabna če imaš prostorsko stisko na vezju, oz. ne rabiš takšne natančnosti pri času aktivnega reseta.

Čip (npr. TL 7705 - tega smo mel še v šoli) ma aktivni čas nastavliv od 0,05 do 0,3 sekunde.
I'd like to do something crazy!

radiator ::

RC je ponavadi dovolj. Razen če rabiš kak zelo dober reset glede na Vcc ali kake druge signale. Ali pa če delaš kako zelo kritično aplikacijo kje so pač podane določene specifikacije.
Kaj je jutri že bilo?

ql000 ::

OK, potem bom dal na prototipno plato samo RC pa tipko. Ko bo pa plata v proizvodnji bom dal pa tistega MAX-a gor.

Highlag ::

Zakaj sploh rabiš dodaten reset?

PIC-i so v stanju reseta vsaj toliko časa, da zunanji kristal naredi vsaj 20 popolnih nihajev.

Če je to premalo, si lahko pomagaš še z BOD detekcijo, ki pic resetira preden napetost pade (oziroma naraste) toliko, da bi lahko dobil neželjena stanja.

Če ti pa še to ni dovolj pa lahko uporabiš RC člen z dovolj veliko časovno konstanto.
Never trust a computer you can't throw out a window

ql000 ::

Reset bi rabil, če se mi PIC obesi, pa da mi ni treba kabla za napajanje izštekat/vštekat. Tisti MAX, ki sem ga omenil skrbi ravno za to, da če napetost pade uC resetira, samo mi ga je škoda dajat na prototipno plato.

16F84 ::

Kot je napisal Highlag glede reseta ne rabiš ne vem kako komplicirat, sploh, če gre za kak novejši primerek pica. Vključi _PWRTE. V koliko gre za kako kompleksnejšo aplikacijo uporabi ter vključi še WDT.

Sam sem pred časom razvil eno aplikacijo za širšo rabo. (gre za en regulator, ki se montira na neke stroje) Do sedaj je v delovanju preko sto aplikacij okrog leto dni. Do sedaj še ni bilo kake reklamacije glede kakega "blokiranja". Uporabljen je 16F628 - reset pin pa sem celo izključil.

Highlag ::

Če se ti aplikacija sesuje ti tisti Max ne bo nič pomagal. Tu pride v poštev le tipka na katero pritisneš, ali pa programsko z uporabo WDTimer registra, ki ob zapolnitvi avtomatsko resetira procesor.
Never trust a computer you can't throw out a window


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PIC programator

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
255787 (632) MadMax
»

DS18B20, meritve v mraziščih (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
828391 (6906) TESKAn
»

programiranje procesorja (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
50534911 (24312) icek
»

Zelo pocasno utripanje LED diode (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
508368 (7573) a13misko
»

Kako diy binarna ura

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
213280 (2934) Mikron

Več podobnih tem