» »

Fizika - elektromagnetizem

Fizika - elektromagnetizem

N-E-O ::

Postopek reševanja (formule) in rešitev (ne vem, če je pravilna v oklepaju).. pa brez nabijanj, da je naloga lahka prosim.. hvala.

1.) 20 cm dolga tuljava ima 500 ovojev in premer jedra 2cm z relativno permeabilnostjo 1000 . Pri kolikšnem toku bo njen magnetni pretok 6,3μVs?
[ I = 6,3 mA ]

A. Smith ::

Φ=B*A...A=prerez tuljave
B=μ0*μr*H
H=Θ/L=I*N/L...L=dolžina tuljave

Φ=(π*((d/2)^2)*μ0*μr*I*N)/L...d=premer tuljave

izrazimo tok: I= Φ*L/(π*((d/2)^2)*μ0*μr*I*N)=6,38mA

In JA, naloga je lahka :)
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

ShowDown ::

Kako komu. Meni je težka. Tistim ki pa ne vejo pa še je F=m*a težko.:)

A. Smith ::

Vem, vem. Ampak takelim nalogam smo v srednji šoli pravili "elementarne", se pravi začetne. Za kontrolno nalogo je taka IMHO prelahka...
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

ShowDown ::

Verjemi če bi mel takega učitelja za fiziko kot jaz, bi takim nalogam rekel nerešljive. :P

BluPhenix ::

Mah ni problem v učitelju, sej imaš vse razloženo in napisano v knjigi.

Pač formule prepišeš in rešiš. Ni treba dosti razmišljanja.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Fizikalko ::

Pri takih nalogah ni kej za razumet (čeprav bi bilo fino vsaj formulo poštekat in se je ne samo nagulit). So presimpl. Prfoks verjamem, da je bil beden, ampak to še ni izgovor za to, da ne bi znal rešit trivialne naloge. IMO.

Zgodovina sprememb…

ShowDown ::

Ni beden. Enostavno slabo predava. Sicer pa kaj se sekiramo. Itaq ne rem fizike študirat.:P

BluPhenix ::

Upam, da greš na družboslovni faks, drugače ne boš ušel fiziki...
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

N-E-O ::

Pismo sj mene mal skrbi.
Mamo namreč kr površno fiziko v gim, pred testom nam da neke naloge.. katere so potem s spremenjenimi podatki v testu. Večina se sploh ne uči z razumevanjem, tiste naloge se napiflajo in to je to. Js poskušam zadevo čim bolje razumet, vendar nism prisiljen v učenje.. tk da velikres sfudlam zadevo.
V mislih imam pa FRI za naprej.. mat mi pa gre. Mislim pa, da je fiz tam samo v prvem letniku.
Follow the white rabbit.

BluPhenix ::

Ja je samo v 1. letniku. Ni pa enostavna, če je taka kot na FE (mislim da dosti razlike ni)...

Pa fizika pride marsikdaj prav :D
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

ShowDown ::

Da, grem na družboslovni faks, tak da mi ni panike.

_marko ::

Tole z profesorji je res beda.
V OŠ sem bil 6.v državi v fiziki. V srednji se je v 4ih letih nisem rabil učit. Pa bi naj hodil na neko dobro gimnazijo.
Na faxu sem pa za nazaj spravljal vso srednjo-šolsko fiziko. :\
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

N-E-O ::

Mojstri dejte še tole pogledat.. snov: INDUKCIJA
Imam občutek, da so ponekod napake v rešitvah. Za vsak slučaj ;)

11.) Tuljava ima 1800 ovojev, dolga je 10 cm in ima presek 3,8cm2 . V tuljavi je tok 1,4A. Električni tok se v 0,10s zmanjša na 0,4A. Kolikšna povprečna napetost se inducira v tuljavi med zmanjševanjem toka?
[ Ui = 15V ]

14.) Tuljava ima 1500ovojev in dolžino 30cm. Ob tuljavi je krožna zanka s polmerom 1,5cm. Zanko v 0,10s zavrtimo za 900 in v njej se inducira sunek napetosti 2,0.10-5 Vs . Kolikšna je gostota magnetnega polja in kolikšen je tok v tuljavi?
[ B = 28mT; I = 4,5A ]

15.) V tuljavi s 25 ovoji ustvari tok 8A magnetni pretok 2 Wb . Kolikšna napetost se inducira v njej, če se tok zmanjšuje za 0,8A na sekundo in kolikšna je njena induktivnost?
[ Ui = 5V ; L = 6,25H ]

16.) Koliko ovojev ima tuljava induktivnosti 5,1H, dolžine 15cm, premera 2,3cm in z jedrom relativne permeabilnosti 4200?
[ N = 600 ovojev ]

22.) Tuljavico z 10 ovoji in prerezom 16cm2 položimo ob severni pol magneta in jo nato hitro v času 12 ms potegnemo daleč proč od magneta, pri čemer se v njej inducira napetost 0,53V. Kolikšna je gostota magnetnega polja ob severnem polu magneta?
[ b = 0,4 T ]

BluPhenix ::

Ja itak....

Najprej napiši svoje rezultate, potem pa ti napišemo, če so prav al ne. Bo uredu tako, sej rabiš samo da preveriš, da so rešitve pravilne.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Magnetizem

Oddelek: Šola
7991 (722) KOR111
»

instrukcije fizika srednja šola

Oddelek: Šola
7698 (517) chrispy
»

Kako naviti 50uH dušilko

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
142099 (1626) mujek
»

Razlika med linearnim elementom in nelinearnim (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
646631 (5742) ZaphodBB
»

El. nihajni krog

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
252523 (2089) Brane2

Več podobnih tem