» »

Registracija že registrirane domene .si ?

Registracija že registrirane domene .si ?

#000000 ::

Imam problem, nekdo je registriral domeno .si in na tej strani -po vsej verjetnosti nikoli ne bo nič- meni pa bi pasala ravno ta domena :D zdej vem da registracija poteče čez 2 meseca. Ali je možno to izvesti, ali je najbolje kr poklicat lastnika, in mu pač omenit da si interesent, ter če ti jo odstopi 'verjetno je cena odstopa pač po njegovem občutku' zanima me kakšne izkušnje imate s tem ter če je to že kdo izvedel. ? LP

BluPhenix ::

Mogoče je boljše, da počakaš da domena poteče (2 mesca do poteka + 1 mesec ne tikanja). In jo potem nabaviš. Če jo že on podaljša pač probaš takrat od njega odkupit. Seveda če ti zadeva ne rabi res nujno in se bojiš da že kdo drugi kupi pred tabo.

Če do sedaj ni še nič gor je namreš možno, da je osebek domeno kupil, ker je zanimiva in bi rad zaslužil s prodajo. Če je tako moraš biti pripravljen kar pošteno seči v žep, v kolikor si obeta nek grozen dobiček.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

#000000 ::

Ja sej to je, ker ne morem čakat tolk dolgo, verjetno pa je človek ne podaljšal, ker stran oz. samo napis da je stran v prenovi stoji gor že od začetka. Firma katera je sedaj lastnik domene je, kolk sem v IBON.u videl že en časa v buli + zaprti vsi računi, pomojem je res boljš da se mal pritajim, in molim boga da komu ne pade na pamet da bi jo podaljšal >:D ker mam občutek da bi hotel mastno plačilo. Jest sem mislil, tko če se da kaj rezervirat, oz. kej podobnega, da pač plačam in je on po preteku ne more več podaljšat. Sicer dvomim da kaj tazga obstaja, ampak na tele domene se ne spoznam nič. A drži to da lahko od 1.4.06 vsak registrira domeno .si ? LP

Tody ::

ja vsak ampak prek registrarja ? Zakaj zavraga bi čakal en mesec ? Domena mu poteče na točno določen čas, pokliči enega od registrarjev in mu reči da hočeš to pa to domeno kupiti, ker veš da se bo tega in tega dne sprostila da če je ne bo podaljašl lastnik da jo hočeš ti kupit. In če je cool registrar jo boš naslednji dan po preteku že imel... Če se je un zafukal in pozabil podaljšat pa nekako njegov problem >:D

BluPhenix ::

Po mojih izkušnjah je domena nedosegljiva še 1 mesec po poteku. 1 mesec je pending delete. Tako je vsaj blo za eno .org domeno, ki smo jo imeli.

Potem pa jo je registriralo neko ameriško podjetje in nam jo hotelo prodat...
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

jype ::

#000000> A drži to da lahko od 1.4.06 vsak registrira domeno .si ? LP

Ne.

Samo pravne osebe, vsaka najvec 20.

Doman ::

Torej lahko jaz kupim .si domeno preko našega društva?Je ime domene lahko kakršno koli?

Tody ::

aVToV|S|On ::

pejt na http://www.dnsstuff.com/ .. Whois...pa poglej kdo je lastnik domene, mogoče je še številka zravn navedena :D
Spletno in grafično oblikovanje | http://www.css-oblikovanje.com

#000000 ::

Ma to kdo je lastnik vem, mene je samo zanimal če lahko 'glede na videno, na strani že dolgo časa ni nič razen neke slikce in še ta ke tam celo večnost' sem mislu da bi kar v neprej registriral oz. rezerviral ipd. pa ne gre, so mi rekl da je v bistvu še tri mesece po preteku ne more noben registrirat, in naj se zmenim z lastnikom če mi jo odstopi ali proda, karkoli že. Tko da mam zdej časa ene pol leta da razmilsim kaj bom :D nič poklical bom lastnika in mu reku da mu plačam dvojno ceno registracije če mi jo odstopi, če ne pa naj jo pač ima. LP

Ales ::

Kje si dobil podatek o treh mesecih? Pretečene domene .si so v karanteni 30 dni, to je vse.

Kami ::

Odvisno od registrarja.

Nekateri tudi po več kot treh mescih ne zbrišejo.

#000000 ::

Ales Info sem dobil mislim da ed neke firme iz šiške imena se ne spomnim, niti ga ne bom napisal. Mi pa je 100% dal take podatke, zdej če so napačni ali ne jest ne vem, zato sem tudi spraševal tukaj. LP

msmid ::

To pač ni odvisno od registrarja. Če se domena ne podaljša ostane 30 dni v karanteni. Nato je na voljo za ponovno registracijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SiOL domena - iztek in neobveščanje

Oddelek: Omrežja in internet
292906 (2355) krho
»

Dvočrkovne .si domene razgrabljene (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
8823316 (18986) Soprano
»

Spremembe tudi pri domenah .si

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
286386 (4690) BlueRunner
»

Registrarji so v nemilost prepustili skoraj 5-tisoč domen .SI

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
304874 (3617) AtaStrumf
»

Končno .si domene tudi za navadne smrtnike! (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
667001 (5658) Soprano

Več podobnih tem